stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8631
  • Uživatelů: 6464

Jak dostat Windows Movie Maker na Windows 10

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 10.8.2017 | Zobrazeno: 49257x

Windows Movie Maker patří mezi nejoblíbenější nástroje pro stříhání a úpravu videí. Zejména jeho přívětivé uživatelské prostředí jej odlišuje od ostatních editačních programů. Díky nenáročnosti tak lze videa upravovat bez předchozích zkušeností a bez pročítání návodů. Jenže společnost Microsoft jej již neintegruje jako automatickou součást nových operačních systémů a stejně tak vypnula jeho oficiální podporu. Kde Windows Movie Maker stáhnout v češtině a jak jej nainstalovat na počítače s Windows 10? Na obě otázky přehledně odpovídá tento článek.

Windows Movie Maker pro Windows 10 ke stažení v češtině?

Windows Movie Maker (WMM) nelze stáhnout z oficiálních stránek Microsoftu. Ovšem lze se vrátit ke starším vydáním programu, které poměrně překvapivě dovolují instalaci i na nejnovější verze systému Windows 10. WMM tak stáhněte přímo z profilu aplikace na Mujsoubor.cz – Windows Movie Maker v češtině ke stažení zdarma. Verze 16.4.3528.331 je kompatibilní jak s operačními systémy Windows 7 a 8, tak i s novými Windows 10.

Windows Movie Maker

Jak na instalaci Windows Movie Maker na Windows 10?

Microsoft dodával Windows Movie Maker jako součást balíčku nástrojů s označením Windows Essentials (OneDrive, Writer, Mail a další). Pro spuštění instalace WMM je třeba stáhnout celý balík s označením Windows Essentials 2012. Během samotné instalace lze ale specifikovat, které služby se mají instalovat. Ve výsledku to tak bude pouze Windows Movie Maker.

1) Stažení instalačního balíčku

Instalační balíček stáhněte přímo od nás - Windows Movie Maker v češtině.

Instalace Windows Movie Maker

2) Start instalace

Jedná se o klasický instalační balíček, který spustíte dvojklikem. Soubor tak není potřeba nijak rozbalovat, případně jinak upravovat.

Ruční instalace služeb Windows Essentials

3) Zatrhněte pouze Fotogalerie a Movie Maker

Po spuštění instalace se zobrazí nabídka s možností výběru jednotlivých služeb. Pro instalaci WMM nejsou zapotřebí žádné další programy, proto s klidem odškrtněte vše mimo položku Fotogalerie a Move Maker.

Vyberte položku Fotogalerie a Movie Maker

4) Nechte instalaci doběhnout

Zvolte Nainstalovat a počkejte, až se instalace dokončí. Na závěr jen potvrďte tlačítkem Ano/Dokončit. Windows Movie Maker potom můžete rovnou spustit. Program však překvapivě nevytváří zástupce pro spuštění přímo na ploše, proto je třeba program otevřít buď přímo v jeho složce, nebo jednodušeji vyhledáním v Nabídce Start.

Prostředí programu Windows Movie Maker

Pokud by se stalo, že ve Windows 10 dojde k ukončení programu kvůli chybě s připojením k MS účtu, stačí ve Spuštěných procesech (zkratka Ctrl + Shift + Esc) ukončit proces WMM a program znovu spustit. 

Značky

Podobné články

Nejlepší multimediální přehrávače pro váš počítač

Nejlepší multimediální přehrávače pro váš počítač

Licence pro fotky, obrázky a hudbu – royalty free a creative commons

Licence pro fotky, obrázky a hudbu – royalty free a creative commons

Nejlepší DJ programy na mixování hudby

Nejlepší DJ programy na mixování hudby

Playstation 4 vs Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Návod na vložení videa na Instagram z PC

Návod na vložení videa na Instagram z PC

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  b 1 f a d 1  :
 
Vzkaz: