stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Jak na tvorbu vlastního webu?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 30.6.2015 | Zobrazeno: 4953x

Vytvořit si vlastní web? Dnes záležitost na pět minut. Záleží na tom, co od své webové prezentace očekáváte a co jste jí ochotni obětovat. Možností je spousta, od bezplatného hostingu s omezenými možnostmi až po plnohodnotný web na vlastní doméně, což už ale nějaké peníze stojí.

Bezplatný hosting na společné doméně

Nejjednodušší, nejlevnější a také zdaleka nejméně kvalitní volbou je bezplatný hosting. Má tři zásadní problémy:

  1. Můžete si vybrat pouze subdoménu, nikoliv samotnou doménu, takže vždy bude váš web vypadat nějak takto www.jmenowebu.jmenoposkytovatele.cz. Pokud byste chtěli pojmenovat web třeba ZábavaY a vybrali byste si poskytovatele Webzdarma, tak by adresa mohla vypadat následovně: www.zabavay.wz.cz.
  2. Stránku nejspíše moc neupravíte, protože poskytovatel umožňuje použití pouze základních nástrojů, nebo redakčních systémů (oblíbený je například wordpress.com).
  3. Poskytovatel služby bude na vašem webu zobrazovat svou reklamu, aby z vás něco měl.

Přesto jde o slušný start do světa internetové sebeprezentace nad rámec profilu na Facebooku.

Vlastní web s redakčním systémem

Druhá možnost není zdarma, ale stále nestojí žádné závratné částky. Kupte si doménu a kupte si hosting – to jsou dvě věci, které potřebujete k tomu, abyste začali s tvorbou vlastního webu. Pokud nechcete nic komplikovat, nahrajte na tento web redakční systém (typicky Wordpress) a vytvářejte svou stránku bez nějakých hlubších znalostí o programování. Doména a kvalitní hosting vás nepřijdou na více než 500 Kč měsíčně, oblíbeným poskytovatelem obojího je v ČR například Wedos.

Profesionální řešení na míru

Třetím, zdaleka nejdražším řešením je nechat si stránky vytvořit od profesionálů. Ti zajistí cokoliv, od domény, přes hosting až po navrhnutí designu a jeho převedení do praxe. Toto ovšem doporučujeme pouze lidem a společnostem, u kterých to jinak nejde, protože webová stránka musí být maximálně reprezentativní a funkční. Stejným způsobem si můžete nechat vytvořit třeba eshop, ale počítejte s tím, že kvalitní práce vás bude stát přinejmenším desítky tisíc korun.

Podobné články

Jak zjistit typ grafické karty v počítači (Windows XP, Win 7)

Jak zjistit typ grafické karty v počítači (Windows XP, Win 7)

Jak povolit JavaScript v internetovém prohlížeči

Jak povolit JavaScript v internetovém prohlížeči

Tvorba webových stránek a blogu zdarma

Tvorba webových stránek a blogu zdarma

Nejlepší pluginy pro Wordpress

Nejlepší pluginy pro Wordpress

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a 5 2 a c 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce