stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9637
  • Uživatelů: 6592

Top10 pluginů pro Wordpress

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.10.2013 | Zobrazeno: 7522x

Wordpress je platformou, která vám dovoluje vytvořit vlastní blogy i komplexní webové stránky. To vše zdarma přes samotný wordpress.com, nebo jako redakční systém pro váš vlastní web na vaší vlastní doméně. Sám o sobě je Wordpress obyčejný blogovací systém, snadno pochopitelný, ale nikterak šikovný. Jeho hlavní síla tkví v podpoře pluginů, které si do něj můžete velmi snadno nainstalovat. A právě o několika nejlepších pluginech pro Wordpress je náš následující článek.

Všechny pluginy si nainstalujete velmi snadno – přihlaste se na svém webu k administraci Wordpressu a zvolte v menu Pluginy-Instalace pluginů, kde jednoduše vyhledáte podle jména, nebo jeho části vybraný plugin. Pozor, pravděpodobně se vám zobrazí velké množství výsledků, takže pečlivě vybírejte ten správný.

All In One Seo Pack

SEO je zaklínadlem dnešního internetu. Vyhledávače, u nás hlavně Seznam.cz a samozřejmě i Google, nám zprostředkovávají většinu internetových zážitků. Jde o komplexní vyhledávací systémy, ve kterých je těžké se ztratit, jste-li uživatelem, ale o to snadněji se ztratíte, když provozujete vlastní web. Být vidět je prostě důležité, a jestli o to stojíte, doporučujeme nainstalovat i tento plugin, který vám dovoluje nastavit velmi důležité součásti vašich příspěvků, jako je Titulek, nebo Klíčová slova, nebo Popisek. Ty všechny berou vyhledávače v potaz, a i když se Wordpress chlubí tím, že už v základu je na SEO připraven, volba vlastního Titulku a Popisku pro vyhledávače je podle nás zásadní a neměli byste ji nechat na automatice redakčního systému.

Akismet

S pluginem Akismet si nemusíte dělat starosti se spamem, který je jinak postrachem všech webů s Wordpressem, respektive celého internetu. Servery Akismetu filtrují očividný spam, se kterým se tak ani nemusíte zabývat.

Ačkoliv jde o přirozenou součást Wordpressu, musíte si nejdříve plugin aktivovat, aby fungoval. Pro osobní použití nemusíte za Akismet zaplatit ani korunu, lze aktivovat zcela zdarma, což vám také důrazně doporučujeme, jinak se z neustálého mazání spamu brzy zblázníte.

Google XML Sitemaps

Vyhledávačům je dobré se trochu podbízet, usnadňovat jim práci. Mapa vašich stránek je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout. Tento plugin mapu vašeho webu se vším všudy vygeneruje a hodí ji vyhledávači před oči, aby ten náhodou při svých nepravidelných návštěvách nezapomněl některé příspěvky indexovat. Zaručíte si tím, že Google vezme v potaz veškerý obsah vašeho webu.

WPtouch

Dotykové displeje se z mobilů pomalu dostávají i na notebooky. Je pouze otázkou času, než se prosadí i na desktop, ale už dnes se může hodit mít touch-friendly interface. Ten získáte instalací pluginu WPtouch, takže si váš web bez problémů prohlédne i osoba s malým displejem smartphonu. Zároveň se nemusíte obávat, že byste přišli o svůj stávající design – lze mezi nimi samozřejmě libovolně přepínat.

NextGEN Gallery

Správa multimédií je ve Wordpressu trochu nedořešená až chaotická. Obzvláště chybějící management galerií, které by šly pohodlně vkládat s dalším nastavením kamkoliv na web. S NextGEN Gallery získáte opravdu mocný nástroj, pravděpodobně vůbec nejuniverzálnější existující pro Wordpress, se kterým už pro vás nebudou multimédia pouze otravnou prací, ale oblíbenou součástí webu.

WassUp

WassUp vám poskytuje užitečné statistiky přímo v prostředí vaší administrace. Nemusíte tedy využívat externí služby skrze pluginy, nebo měřící kódy, jako je Toplist, nebo Google Analytics. Ke každému návštěvníkovi vám plugin zjistí spoustu informací, které se vám mohou hodit při cílení obsahu vašeho webu. Díky tomu je ale WassUp taky žroutem místa ve vaší databázi, takže je třeba se občas nashromážděných informací zbavit. Pro malé weby a blogy doporučujeme, ale Google Analytics mohou posloužit o něco lépe.

Google Analytics for WordPress

Přímým konkurentem pro WassUp je tento plugin, který napojí váš Wordpress web na účet Google Analytics. Právě GA představuje v současnosti, hlavně díky dominanci Googlu, etalon v oblasti měření návštěvnosti a získávání i zobrazování všech dat, která s ní souvisejí. Google Analytics budou váš web sledovat podrobně a dlouhodobě, aniž by se to neblahým způsobem podepsalo na velikosti databáze webu.

TinyMCE Advanced

Mnoho autorů stránek a redaktorů stráví většinu času v textovém editoru příspěvků. Wordpress samozřejmě svůj editor má, ale poněkud méně obsáhlý, než byste možná čekali, chtěli a potřebovali. To zcela spolehlivě napravuje TinyMCE Advanced, což je plně přizpůsobitelné rozšíření textového editoru Wordpressu. Sami si navolíte, které možnosti se mají zobrazovat a na jaké pozici, včetně pokročilých funkcí, které běžně ve Wordpressu nenajdete.

Simple Facebook Connect

Propojení vašeho webu s Wordpressem může být užitečné, zejména díky dvěma možnostem. Tou první je nahrazení registrace na webu jednoduchým přihlášením přes Facebook, tou druhou pak snadné sdílení obsahu přes Facebook, takže žádná novinka na webu vašim fanouškům neujde. Simple Facebook Connect přesně tohle zastane a navíc ještě umožňuje zobrazení widgetu do sidebaru, ve kterém se můžete svými fanoušky pochlubit.

WordPress Backup To Dropbox

Zálohování webu je ve vašem nejlepším zájmu. S tímto pluginem to půjde velmi snadno. Budete k tomu potřebovat jen účet na Dropboxu, který je zdarma. Pak už stačí nastavit četnost a čas, kdy bude zálohování probíhat, a máte klid. Plugin zálohuje i databázi, takže ukládá vše potřebné k tomu, abyste web v případě nějaké katastrofy opět uvedli do provozuschopného stavu a nepřišli o žádná data.

Značky

Podobné články

Tvorba webových stránek a blogu zdarma

Tvorba webových stránek a blogu zdarma

Jak na tvorbu vlastního webu?

Jak na tvorbu vlastního webu?

Jak povolit JavaScript v internetovém prohlížeči

Jak povolit JavaScript v internetovém prohlížeči

Jak zjistit typ grafické karty v počítači (Windows XP, Win 7)

Jak zjistit typ grafické karty v počítači (Windows XP, Win 7)

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 a c 8 3 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce