stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9636
  • Uživatelů: 6592

Jak vytvořit webové stránky a blog zdarma

Autor: Redakce  |   Publikováno: 25.3.2013 | Zobrazeno: 17957x

Tvorba webových stránek je jednodušší než si většina lidí myslí, zvlášť v dnešní době, kdy existuje spousta nástrojů a pomůcek k tvorbě vlastních internetových stránek. Nepotřebujete vůbec umět programovat, ani mít nějaké speciální znalosti, vystačíte si s tím, co sám internet nabízí. Stránky můžete tvořit online přímo na nějakém specializovaném webu skrz váš webový prohlížeč nebo použít nějaký program na tvorbu webových stránek. Takových webů nebo programů je několik a my vám ukážeme některé z nich, kde si snadno, rychle a hlavně zdarma můžete vytvořit svoji vlastní internetovou stránku. Potom se ještě podíváme na tvorbu blogů zdarma.

Vytvořte si stránky jednoduše online přímo v prohlížeči

Tvorba webu online je asi nejjednodušší způsob, jak si vytvořit vlastní webovou stránku. Nemusíte si instalovat žádné programy, stačí vám k tomu pouze prohlížeč a připojení k internetu. Většinou to funguje tak, že se na specializované stránce zaregistrujete a máte možnost zadarmo propagovat na internetu. Takovou službu poskytují portály Webnode, Webzdarma, Estranky a další.

 

Webnode

Možná nejpoužívanější služba pro tvorbu vlastních webových stránek. Přes portál Webnode si už svoji stránku vytvořilo více než 7 500 000 uživatelů. Takto vytvořená stránka je bez reklam a lze ji vytvořit velmi rychle s pěkným a přehledným designem. Na výběr jsou čtyři balíčky a my se zaměříme na ten zdarma. Za ostatní se musí platit měsíční poplatek v závislosti na doplňkových službách. V balíčku zdarma máte tedy k dispozici 100 MB prostor pro vaše stránky, omezení 1 GB měsíčně na stažená data a mobilní verzi stránek. K vaší doméně se potom přidá .webnode.cz, takže bude vypadat např. www.mojestranka.webnode.cz.

Webnode.cz

Takže teď už k samotné tvorbě stránek. Nejdříve budete muset zadat název vašeho webu, váš email (pro aktivaci webu) a heslo, pod kterým se budete přihlašovat na stránkách webnode. Poté se spustí průvodce registrací, kde si zvolíte, k jakému účelu budou stránky sloužit. Na výběr máte osobní stránky, firemní stránky nebo e-shop. V dalším kroku si zvolíte jednu z mnoha šablon stránek. V posledním kroku registrace si zvolíte, které stránky budou na vašem webu (o nás, kontakt, novinky, atd.). Poté už se vám zpřístupní samotný editor vaší webové stránky.

Úpravy webu jsou velmi snadné a zvládne je opravdu každý. Editor je přehledně rozčleněn na několik sekcí a snadno lze provedete spoustu operací. Můžete měnit vzhled stránky, upravovat texty, přidávat štítky, přidávat obrázky, měnit šablony, připojit sociální sítě, mapy, videa, sdílet soubory, tvořit ankety, spravovat reklamu a spoustu dalších funkcí. K dispozici je také nápověda. Přímo zde potom můžete přejít na prémiové účty, které nabízejí např. vlastní doménu, emailovou schránku a další.

 

Webzdarma

Portál Webzdarma nabízí také snadnou a rychlou tvorbu stránek zdarma, ale na oplátku umístí na vaše stránky reklamu. K dispozici zde budete mít 200 – 500 MB prostoru (v závislosti na reklamě), emailovou schránku, databázi o velikosti 20 MB a aktualizace stránek. Vaše doména bude ovšem taky zde doplněna o doménu, kterou si zvolíte ze seznamu např. .webzdarma.cz nebo .wz.cz, takže bude vypadat takto www.mojestranka.wz.cz.

Webzdarma.cz

V prvním kroku zadáte adresu stránky a vyberete koncovku, poté kategorii a podkategorii. Kliknete na pokračovat a v druhém kroku vyplníte autorizační kód. Ve třetím kroku zadáte svůj email a necháte si na něj zaslat potvrzení registrace. Automat vám zašle zprávu s odkazem, kterým aktivujete svoji stránku. Projdete posledním krokem registrace a poté ještě musíte aktivovat redakční systém, který vám umožní tvorbu upravených a poloprofesionálně vypadajících stránek.

 

eStránky

Dalším portálem, který nabízí zdarma tvorbu webových stránek jsou eStranky. Tato služba opět sází na jednoduchost. Vybírat můžete ze čtyř balíčků a ten zdarma obsahuje 200 MB prostoru, výběr z 15 designů, 1 GB měsíční datové omezení a to je vše. K názvu vaší stránky bude opět doplněna doména .estranky.cz např. www.mojestranka.estranky.cz.

Estranky.cz

Při registraci si zvolíte název stránky, heslo a program (zdarma nebo placený), ještě doplníte platný email a je to. Poté se spustí průvodce nastavením stránek, který vás krok po kroku provede celým procesem nastavení. Vyberete si šablonu, zařazení vaší stránky, položky menu, můžete nahrát fotografie a další. Editor je opět velmi přehledný a nabízí spoustu možností, práce je velmi rychlá a po každé úpravě si můžete zobrazit vaši stránku. Stránky jsou bez reklam, ale je potřeba ještě provést aktivaci pro úplné nastavení stránek.

 

Redakční systémy pro správu webu

Redakční systémy neboli systémy pro správu obsahu (CMS) jsou nejčastěji webové aplikace, které slouží ke tvorbě, úpravě dokumentů resp. článků a jejich následné publikace na webu. Používají editory podobné WYSIWIG editorům, které si dnes také představíme. Dále slouží např. k správě uživatelů a přístupových práv, správě diskuzí a komentářů, správě souborů a obrázků a spoustu dalších.

WordPress

Velmi oblíbený redakční systém pro tvorbu vlastních stránek a blogů. Co je navíc důležité zdůraznit je zdarma. K dispozici jsou vám tisíce doplňků a šablon, díky kterým budou vaše stránky vypadat jedinečně. K obsluze tohoto systému nepotřebujete žádné znalosti programovacích jazyků nebo něco podobného. Přehledná a komplexní administrace umožňuje úplnou správu vašeho webu. Spolu se spoustou nástrojů jde o mocný nástroj pro každého tvořivého nadšence. WordPress můžete stáhnout zde.

 

Joomla

Možná nejpopulárnější redakční systém na světě je Joomla. Svou oblibu si získala hlavně díky jednoduchosti, takže spravovat svůj web pomocí tohoto systému dokáže zvládnout opravdu každý. Pomocí Joomly můžete spravovat téměř jakýkoliv web včetně e-shopů. Nejenom, že nabízí jednoduché rozhraní pro začátečníky, ale ve svém nitru obsahuje spoustu funkcí také pro zkušené developery. K dispozici je i zde nepřeberné množství rozšíření a doplňků. Zdarma si Joomlu můžete stáhnout zde.

 

Drupal

Mezi nejpoužívanější redakční systémy patří také Drupal. Opět jde o velmi komplexní systém, kterým můžete spravovat svůj blog, e-shop, fórum nebo korporátní web. Obsahuje spoustu nástrojů, ke kterým můžete stahovat doplňky. Navíc je u nás široká uživatelská komunita. Drupal je zdarma ke stažení zde.

 

Programy na tvorbu a úpravu webu

Programů na tvorbu webových stránek je celá řada a je těžké se v nich zorientovat. Proto jsme pro vás vybrali tři takové programy, se kterými hravě vytvoříte zajímavé webové stránky.

Artisteer

Tento nástroj slouží k tvorbě šablon pro vaše stránky. Tyto šablony potom můžete použít např. v programu Wordpress, který zmiňujeme výše. Práci s tímto programem vám usnadní povědomé rozhraní, které je velmi podobné tomu z MS Office. Snadno do své šablony přidáte různá tlačítka, fonty nebo obrázky. Můžete používat zajímavé barevné schémata, grafiku, motivy a další. Fantazii se opravdu meze nekladou. Stáhnout tento program můžete zde.

 

Dreamweaver

Jeden z nejznámějších WYSIWIG editorů, který poslouží velmi dobře k tvorbě webu. Opět bez nutnosti znát programování. Všechno ovládáte pouhým přesouváním, vkládáním a úpravou grafických objektů. Je zde ovšem spousta funkcí a nástrojů, takže už je přeci jen určen více zkušeným uživatelům, než úplným začátečníkům. Úpravy stránek můžete provádět přímo ve zdrojovém kódu, tvořit CSS a HTML styly, interaktivní Flash butony a další. Stáhnout si ho můžete zde.

 

WYSIWIG Web Builder

Další program pro snadnou tvorbu vlastních stránek. To provádíte umísťováním prvků přesně do míst, kam chcete. K dispozici je okno s okamžitým náhledem stránky. Podporuje HTML, CSS, Flash, Java, ActiveX a další. Ke stažení je program zde.

 

Bloguju, bloguješ, blogujeme

Vlastní blog si dneska může psát úplně každý. Po celém světe jsou miliony uživatelů, kteří píší své osobní blogy a říkají si bloggeři. Ty si můžete psát prakticky, o čem se vám zachce. Může se jednat o váš osobní deník, odborný blog nebo prostě váš sdělovací prostředek světu. Podělit se o svůj blog potom můžete se známými nebo úplně cizími lidmi. Na českém internetu je široká komunita blogerrů a získat si pozornost není nic jednoduchého. Své blogy si píší také známé osobnosti. Vy si nyní můžete zkusit založit vlastní blog zdarma podle našich rad a tipů.

 

Blog

Portál Blog je jeden z nejnavštěvovanějších portálů s blogy u nás. Velmi snadno a rychle zde můžete vytvořit svůj blog. K dispozici dostanete 5 GB prostor, který můžete zaplnit svými příspěvky. Do svého blogu můžete vkládat videa, fotky a další. Na výběr máte z několika šablon a blog si můžete přizpůsobit k obrazu svému. Vytvoříte si svůj profil a budete mít přístup k přehledným statistikám návštěvnosti vašeho blogu. Ke jménu vašeho blogu se přiřadí doména .blog.cz (např. mujblog.blog.cz).

 

Blogger

Je služba, kterou provozuje Google, takže pokud máte např. Gmail, tak můžete prakticky okamžitě začít blogovat. Blog si můžete založit v jednom z mnoha podporovaných jazyků a zvolit si design podle různých šablon. Ty potom můžete snadno upravovat pomocí editoru. Tato služba je rozšířena po celém světě a propojena s ostatními službami od Googlu. Stránka s vaším blogem dostane doménu .blogspot.com nebo .blogspot.cz (např. mujblog.blogspot.com).

 

Píše

Posledním portálem, který si dnes představíme, je Píše. Blogovat zde můžete o různých tématech a blogy jsou přehledně rozděleny do rubrik. Váš blog potom uživatelé mohou komentovat a hodnotit. Máte k dispozici neomezený prostor a průvodce pro snadnější začátky. K dispozici je 66 šablon a v profilu máte přístup k statistikám návštěvnosti, anketám, apod. Navíc si můžete vybrat z několika domén, takže vaše stránka bude vypadat např. mujblog.pise.cz. Administrace blogu je velmi přehledná a úpravy vzhledu nebo přidávání obsahu, budete po chvilce brát jako samozřejmost.

Značky

Podobné články

Jak na tvorbu vlastního webu?

Jak na tvorbu vlastního webu?

Nejlepší pluginy pro Wordpress

Nejlepší pluginy pro Wordpress

Jak povolit JavaScript v internetovém prohlížeči

Jak povolit JavaScript v internetovém prohlížeči

Jak zjistit typ grafické karty v počítači (Windows XP, Win 7)

Jak zjistit typ grafické karty v počítači (Windows XP, Win 7)

Diskuse

Barty Barty reagovat 26.06 21:40

Osobně bych si www nechal udělat od nějaké kvalitní firmy. Já osobně mám od https://seowolf.cz/ a spokojenost velká.

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c 3 6 0 5 e  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce