stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Jak nainstalovat Skype

Autor: Redakce  |   Publikováno: 7.1.2013 | Zobrazeno: 84853x

Skype ve verzi 6 prošel mnoha změnami – některé jsou k lepšímu, jiné k horšímu. Pro vaši spokojenost dáváme ke stažení i starší verze programu. Tento návod se však bude soustředit hlavně na instalaci nové verze, vytvoření nového uživatelského účtu, případně obnovu ztraceného hesla, kterou uživatelé čas od času potřebují.

Náš návod je doplněn i názornými obrázky, které jsou ale pro svou velikost a přehlednost článku čitelné až po rozkliknutí.

1. Odinstalujte všechny předchozí instalace Skype

Chcete-li si nainstalovat verzi novou, doporučujeme starší zcela vymazat z počítače. Provedete to jednoduše přes Ovládací Panel a záložku Programy a Funkce, kde si najdete Skype a odinstalujete ho. Při odinstalování musí být samozřejmě Skype vypnut.

2. Stáhněte si nejnovější verzi Skype

Na TÉTO adrese si stáhněte nejnovější verzi Skypu viz obrázek. Pokud se stahování nespustí automaticky, klikněte na stažení přes alternativní odkaz.

3. Spusťte stažený instalační soubor

Samotnou instalaci zahájíte dvojklikem na stažený instalační soubor. Objeví se vám nabídka, ve které si zvolíte jazyk (čeština by měla být přednastavena jako výchozí) a kliknete na tlačítko Souhlasím (po pročtení Podmínek použití).

4. (Ne)instalace Click to Call

V další záložce vám chce Skype podsunout poměrně zbytečnou funkci Click to Call, která dovoluje volat čísla přímo z internetového prohlížeče. Pokud Click to Call instalovat nechcete, musíte odfajfkovat tuto volbu, jako jsme to udělali my:

5. DŮLEŽITÉ: Odškrtnutí Bing a MSN

Zde je to podobné jako v kroku čtyři. Skype vám ale tentokrát podsouvá ještě nepříjemnější volby. Jde o Bing vyhledávač, který v našich podmínkách výrazně ztrácí na Google a Seznam, proto jeho preferování nedoporučujeme. Stejné je to s domovskou stránkou MSN, která vám bude zcela k ničemu. Doporučujeme odfajfkovat jako na obrázku:

6. Instalace je krátká, kafíčko nestihnete

Samotná instalace je pak velmi krátká a hned po jejím dokončení se vám zobrazí přihlašovací obrazovka, kam vyplníte své Skype jméno a heslo, máte-li založený účet. Volitelně se můžete přihlásit i přes Facebook, nebo některé další služby Microsoftu, kterému Skype patří. Na této obrazovce si můžete zaškrtnout, že chcete, aby vás Skype přihlašoval při spuštění automaticky. My si ukážeme i vytvoření účtu a na konec i obnovení hesla:

7. Vytvoření účtu

Po kliknutí na Vytvoření účtu budete přesměrování na stránku Skype, kde musíte vyplnit formulář. Tam zadáte svou emailovou adresu, své uživatelské jméno (s velkou pravděpodobností bude to ideální už zabrané, proto můžete zvolit i některou z nabízených alternativ, viz obrázek). Zvolíte si i heslo, které si zkuste zapamatovat. Pokud se vám to nepovede, jako nám v ukázkovém příkladu, není to žádná katastrofa, ale rozhodně je to zbytečné. V tomto bodě také můžete odkliknout, zda chcete dostávat emaily o zvláštních nabídkách. My je dostávat nechceme, proto jsme políčko odfajfkovali. Poté už stačí kliknout na Souhlasím-Pokračovat a účet bude založen.

«Nejprve vyplníte profilové údaje  a poté i heslo a další detaily »

 

 

 

 

 

8. Zbytečnosti

Dále se vás Skype pokusí nalákat na nahrání kreditu. To můžete s klidným svědomím přeskočit tím, že kliknete na Nemám zájem.

9. Přihlášení

Teď je na řadě přihlášení, pokud jste tedy nezapomněli heslo, nebo uživatelské jméno. Pokud ano, klikněte v úvodní obrazovce programu na „Potíže s přihlášením“. Budete odkázáni na stránku Skypu, kde vyplníte emailovou adresu, kterou jste zadali při registraci, viz obrázek. Na email vám poté přijde odkaz, přes který si vytvoříte nové heslo, pomocí kterého se přihlásíte.

Po kliknutí na odkaz v mailu se dostanete do této nabídky, kde je vidět vaše uživatelské jméno a heslo si zvolíte podle svého uvážení nové:

 

10. Nastavení Skype

Po přihlášení se spustí samotný program, který se většinou zvládne nastavit zcela sám. Vy jen nastavení můžete zkontrolovat – zda funguje mikrofon, zda máte správně nastavené reproduktory/sluchátka + si vyberete profilovou fotku. Toť vše a můžete svůj program využívat k bezplatnému chatování, telefonování i videohovorům přes webovou kameru.

S jakýmikoliv dotazy se na nás můžete obrátit do Poradny, nebo do diskuze pod tímto článkem. Než tak ale učiníte, vyzkoušejte, prosím, program odinstalovat a znovu nainstalovat nejnovější verzi, případně vyzjistit zapomenuté heslo pomocí odkazu „Potíže s přihlášením“ přímo ve Skypu. Drtivá většina obtíží se Skypem je dána právě zapomenutými hesly a špatně (vůbec) odinstalovanými starými verzemi.

Značky

Podobné články

Nejlepší pluginy pro Google Gmail

Nejlepší pluginy pro Google Gmail

7 jednoduchých kroků, jak zrušit email od Seznamu

7 jednoduchých kroků, jak zrušit email od Seznamu

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

WhatsApp konečně umožňuje editovat odeslané zprávy. Jak na to?

WhatsApp konečně umožňuje editovat odeslané zprávy. Jak na to?

Návod na nahrávání hovorů přes Skype

Návod na nahrávání hovorů přes Skype

Diskuse

Liberský Liberský reagovat 29.10 06:28

Prosím nemohu nainstalovat skype, vžycky přijde na heslo které mám dát s SMS a nikdy mi nic nepřijde :(

Alena Alena reagovat 28.04 19:50

Při znovu nainstalování SKYPE mi chce poslat heslo na emailovou adresu, která již neexistuje. Uživatelské jméno i heslo mám. Jak se zbavím nastavení té staré emailové adresy? Děkuji.

Santo Santo (administrátor) reagovat 05.05 02:03

Dobrý den, při přihlašování máte na Skypu možnost "Problémy s přihlášením", která po rozkliknutí nabídne několik možností, jak jednotlivé problémy řešit.

jaroslav zálešák jaroslav zálešák reagovat 18.07 18:36

již jsem si nainstaloval novou verzi ale dneska se skype odhlásil , chci se znovu přihlásit je mi už 84 roků poraďte děkuji

Jan Krejza Jan Krejza reagovat 04.12 21:00

koupil jsem si na chalupu druhý počítač a jiného poskytovatele internetu. po prvním spuštění jsem musel zadat do SKYPe své jméno.Dal jsem jako mám v počítači v paneláku. Asi mám problém -musí mít každý jiné? A jak to změním? Dík Krejza

vasek vasek reagovat 02.12 05:14

dobry den měl jsem skype na staršim pc kvuli vyměně pc jsem skype smazal ted na novym mě to nechce pustit hlasí mi že adresu už někdo ma což je ta má kde mam kontakty chci se zeptat jak by to šlo obnovit děkuji

Jan Jan reagovat 17.10 15:51

Prosim pomoste mi nainstalovat skype,zapomnel jsem heslo

Marie Ondrúšova Marie Ondrúšova reagovat 29.09 10:40

Nejde mi přihlásit skype.Restartovala jsem počítač a zkoušela to několikrát,ale nedaří se.Prosím o radu.

olga olga reagovat 20.03 09:54

při přihlášení se mi objeví hláška : na tomto počitači jste již přihlášen ,odhlaste se a přihlaste znovu. ale to nejde žádným způsobem. vše jsem v počítači odinstalovala a nainstalovala znovu. bylo to stejné po nainstalování nové verze. pouze při nainstalování staré verze se mi natáhl skype a šlo to přihlásit ,ale při volání mi asi po 5 minutách opět vypadl a opakovala se historie

Patrik Patrik reagovat 20.03 17:20

Dobrý den, smažte složku s názvem účtu ve složce Skype, defaultně je umístněna C:\Users\Nazev uživatele\AppData\Roaming\Skype

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c 3 9 b 3 a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce