stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Nositelná elektronika a gadgety pro zdraví a fitness

Autor: Redakce  |   Publikováno: 16.12.2014 | Zobrazeno: 6771x

Po tabletech se novými objekty touhy pro vyznavače moderních mobilních technologií staly chytré hodinky. Rozmach nositelné elektroniky a chytrých předmětů, které ještě donedávna byly "hloupé", je však mnohem širší a v mnoha směrech se zdá, že smysluplnější než jsou chytré hodinky, které prozatím fungují pouze jako sekundární malý displej pro chytré mobily. Dnes se podíváme na chytrou elektroniku navrženou pro zdraví a sport. Mnohdy jde opravdu o zajímavé kousky, které mají smysl.

K dostání v ČR…

Chcete si pořídit některý z následujících kousků? Můžete tak učinit i v českých obchodech a eshopech. Právě v těchto pokrokových a moderních oblastech se Česká republika zatím na některé důležitější trhy "nechytá" a vše se k nám dostává dosti pomalu. Proto bohužel ty nejzajímavější přístroje najdete až v druhé části článku. Ale ani následující produkty bychom vám neukazovali, kdyby nebyly něčím zajímavé.

ShouPouch

Zde nejde o elektroniku, ale o chytré pouzdro na ni. Chytrým ho činí to, že se přidělává na tkaničku u boty. Vložit do ní můžete cokoliv, ale tvůrci předpokládají použití sport trackeru, který je tak v bezpečí a neotravuje vás na krku, nebo na ruce.

Smart kartáček

Společnost Oral-B má s elektrickými kartáčky spoustu zkušeností, proto není divu, že právě ona naučila své kartáčky (řada Smart Series) monitorovat styl vašeho čištění zubů a posílat tyto údaje přes Bluetooth do chytrých telefonů, které vám pak řeknou, jak špatně to děláte. Monitorovat běhání už nestačí, dnes už vám elektronika ohlídá i správnou ústní hygienu. Tedy v případě, že investujete aspoň 4 tisíce do chytrého kartáčku.

Fitbit Charge

Chytrý náramek pro sportovce a každého, kdo si bez monitorování denní i noční aktivity, potažmo neaktivity nedokáže představit praktikování zdravého životního stylu. Fitbit vládne nositelnému příslušenství a Fitbit Charge vás rozhodně nezklame, pokud tedy neočekáváte chytré hodinky - z tohoto soudku totiž dokáže pouze zobrazit, kdo vám volá na smartphone, který máte s hodinkami spojený.

…nejsou ty nejzajímavější kousky

Jak už jsme řekli, to opravdu zajímavé si musíte dovézt z ciziny, nebo si počkat. Ale to už to nebude taková "pecka" a super moderní věc. Volba je na vás, ale zejména dva poslední kusy techniky se k nám asi budou dostávat hodně dlouho, jestli se jim to vůbec povede.

Microsoft Band

Referenční chytré hodinky a sport tracker od Microsoftu je unikátní právě tím, že se soustředí na obě oblasti - spolupráci s telefonem i monitorování vaší činnosti. Není v tom sice sám, ale taková univerzálnost není u referenčního zařízení úplně obvyklá. Díky tomu si za Microsoft Band taky připlatíte.

Lumo Lift

Úžasná hračka, která se připne na vaše oblečení a pak monitoruje vaše držení těla. A v případě, že je delší chvíli nevyhovující a nezdravé, dá vám to najevo lehkou vibrací. Vždy jste tak nenápadně upozorněni, že byste se měli vrátit ke zdravějšímu způsobu sezení nebo stání/chůze.

JUNE Bracelet

Tenhle náramek v podobě šperku umí vlastně jednu jedinou věc, a to chránit kůži před nadměrným příjmem slunečních paprsků a zejména UV záření. Jde totiž o chytrý senzor dopadajícího světla, který lze nastavit tak, aby vás upozornil na přemíru obdrženého záření. Limitní hodnoty snadno nastavíte s pomocí náramku, který vezme v potaz váš typ kůže. Fungování samozřejmě opět vyžaduje propojení s kompatibilním chytrým telefonem.

Značky

Podobné články

Jak vybrat LED žárovky

Jak vybrat LED žárovky

Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na Androidu a iPhonu

Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na Androidu a iPhonu

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Návod na nahrávání hovorů přes Skype

Návod na nahrávání hovorů přes Skype

Komunikace v internetovém prohlížeči

Komunikace v internetovém prohlížeči

USB-C univerzální symetrický konektor

USB-C univerzální symetrický konektor

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 c b 8 d a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce