stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9727
  • Uživatelů: 6602

Jak získat vyšší MMR? Zde je 8 tipů, jak se zlepšit ve hře

Autor: Redakce  |   Publikováno: 9.8.2022 | Zobrazeno: 2037x

Měl jsem nejlepší KDA ze všech, plnil jsem všechny cíle hry a hrál jsem týmově. Navzdory mé snaze dát ze sebe maximum jsme jako tým prohráli. Kde se stala chyba? Mohl jsem něco udělat lépe? Tento scénář se stává pravidelně všem hráčům bez rozdílu úrovně skillu. I ti nejlepší se utkají se zápasy, kdy už nešlo zahrát lépe a ve statistikách jim stejně svítí červená prohra.

Jelikož se ale dostaly v hodnocení MMR mezi nejlepší, pravděpodobně dělají z dlouhodobého hlediska mnoho věcí správně. Nejenže jsou mechanicky zruční hráči, ale zároveň chápou podstatu hry jako kolektivního snažení a přizpůsobují tomu svou komunikaci s týmem, pohyb po mapě, spolupráci... Skill se nedá naučit ze dne na den, ale dá se na něm pracovat. Jak se časem i z ošklivého káčátka vyklubala nádherná labuť, tak se iz průměrného hráče může stát postrach všech soupeřů.

Jak se zlepšit v počítačových hrách? Chce to odhodlání věnovat jim moře času, ale výsledky se v dlouhodobém horizontu zaručeně dostaví. Abyste získali vyšší rating a posunuli se v tabulkách výše, musíte pravděpodobně zapracovat na více věcech ze seznamu níže. Primárně se budeme věnovat hrám DOTA 2, League of Legends a MOBA žánru obecně.

*Poznámka: I když se dá většina bodů aplikovat na jakoukoli herní činnost na počítači nebo konzoli, návod je zaměřen na online hry, specificky MOBA žánr s tituly jako DOTA 2, League of Legends, Heroes of the Storm, Smite či Paladins.

Soustřeďte se na skill, ne na rating

Touha být každý den o něco lepším, než jsme byli včera, platí pro mnohé v reálném životě i ve hrách. A v DOTA 2 či League of Legends to platí úplně stejně. Pokud je cílem vyšší rating a „climbování“ v žebříčcích vzhůru, pravděpodobně se daleko nedostanete. Mít vysněnou metu před očima je fajn, ale bez neustálého zlepšování se budete posouvat jen velmi pomalu, pokud vůbec.

Snažte se proto zlepšovat ve hře přirozeně, učte se nové věci, zapracujte na mechanických skillech a postřehu, sledujte minimapu a podívejte se na hrdiny s nejvyšším winratem. Zkrátka udělejte vše proto, abyste byli lepším hráčem bez ohledu na to, jak dopadne vaše další mapa. Prohráli jste? Nevadí, protože pokud jste udělali všechno správně, nemusí vás nic trápit. V dlouhodobém hledišti se váš skill zaručeně projeví a bracket, kde se aktuálně nacházíte, vám už nebude stačit. Začnete soupeře porážet víc a víc, aby vám postupně začalo růst mmr/elo a vy jste se dostali do vyššího bracketu.

Stále platí, že mmr je odrazem vašeho aktuálního skillu, proto se nesnažte nahnět rating a zaměřte se na zlepšování vaší hry.

Pozitivita je základ úspěchu

Nikomu nepomůžete, když budete nepříjemní už při draftu hrdinů, stejně jako během hry. Se svým týmem jste v tom společně, tak se nesnažte udělat víc nepřátel, než proti kolika hrajete. Nepovedený souboj nemusí znamenat prohranou válku. Pracujte na svém přístupu, nenechte se vyhodit z rovnováhy a myslete pozitivně. Namísto obviňování jeden druhého si počkejte na respawn, podporujte se a neztrácejte na duchu. Vítězové mají vítěznou mentalitu. Chcete-li vyhrávat, potřebujete tak i přemýšlet. Toxicita ve hrách škodí, snažte se být lepší.

Dbejte na správnou komunikaci, ale nepřehánějte to

Hrajete týmovou hru, tak se jako tým i chovejte. Využijte textovou nebo hlasovou komunikaci a koordinujte svou strategii. Snažte se být „za jedno“ s týmem a podnikejte věci společně. Soustřeďte se na další krok. Protože je-li spokojen celý tým, věci jdou lépe a výhra je blíž.

Nedaří se hned od začátku mapy? Nevadí, zasmějte se na chybách, podpořte se a uvidíte, že si hru užijete víc. Najdou se však i hráči vysoce toxičtí, kteří, ať uděláte cokoliv, nezmění svůj přístup. Budou rýpat do všech kolem a snažit se hru zničit celému týmu. Využijte tak možnost umlčení spoluhráče (i soupeře), aby vás takový přístup nerozptyloval.

Učte se od nejlepších s důrazem na detail

Analyzovat svou hru je výborným základem, ale měli byste se dívat výše. Na hráče, kteří jsou v tom, co dělají, nejlepší. Proto si někdy odpusťte další spuštěnou hru a podívejte se na profesionální zápasy. Nebo sestřihy hráčů na internetu. Případně si spusťte hru vašich oblíbenců, zvolte kameru z jeho pohledu a sledujte, jak kliká, posouvá se po mapě nebo co dělá v konkrétní čas.

Získáte tak cenné informace, které byste jen ze samotného hraní nikdy nedostali. Výhoda, kterou většina soupeřů nevyužívá. Naučíte se tak správně wardovat, používat spelly, vybírat správné předměty nebo build. A rovněž získáte i lepší povědomí o tom, kteří hrdinové se hodí do daných situací při picku. Šance na výhru maximalizujete jedině tak, že budete vědět, jak na to. Mít znalosti, které soupeři nemají, je dalším kouskem skládačky k tomu, jak se stát lepším hráčem a dopracovat se k vyššímu ratingu.

Sledujte trendy v aktuální metě

Bez sledování aktuálního dění se dále nepohneme. Vždyť každý den nasáváme nové informace ze světa z nejrůznějších oblastí. MOBA hry jsou specifické také tím, že jsou pravidelně aktualizovány. Přibývají noví hrdinové, mění se předměty, některé postavy se posílí, jiné zase spadnou na kratší dobu v zapomnění. V online hrách obecně je třeba sledovat aktuální trendy.

Pokud se zaměříte na takové hrdiny, kteří jsou aktuálně silnější a vybírají si je i ti nejlepší hráči, budete mít větší šanci na úspěch. Stejně to platí i u pozic a to, kde s hrdiny budete. Nové nápady přinášejí ovoce a herní komunita získává ty nejbláznivější a nejlépe právě od profesionálů. Udává se tím meta, kterou je dobré sledovat. A pokud se rozhodnete jít proti metě, ujistěte se, že máte všechny prostředky na to, abyste takové hrdiny dokázali porazit, například counterpickem.

Drilujte jednu postavu dokola

Neustálé hraní za jednu postavu může být po čase nudnější, ale zároveň máte větší šanci na úspěch. Pokud se totiž naučíte jednoho hrdinu pořádně, nic vás nepřekvapí. Po stovkách her se pravděpodobně ocitnete v každé možné situaci, budete čelit všem hrdinům a stejně tak zjistíte, se kterými hrdiny se vám hraje dobře v týmu.

Protože je mnohem lepší hrát za někoho, koho máte přečteného odpředu-odzadu, než za nového šampiona, i když možná o něco silnějšího než ostatní. Vyzkoušet si postavu můžete v sólo hře proti AI botům, kde získáte přehled o jeho schopnostech, ale v hodnoceném zápase je lepší takové hrdiny nezkoušet.

Zbytečně se vystavíte riziku ztráty MMR a to při climbování nechcete. Nemusíte se vzdát zábavy, abyste se stali lepším hráčem. Jen si určitě pravidla, kterých se budete držet. Pokud to má znamenat, že budete hrát 1 hrdinu na jakékoli pozici, učiňte tak. Ideální způsob, jak se posouvat výše.

Získejte informace o soupeřích již v lobby

Internet je nádherné místo, pokud jde o dostupnost obsahu. A vězte, že pro hry je toho obsahu nepočítaně. Pomůcek, jak si o soupeřích zjistit víc ještě před začátkem pickovací fáze, je mnoho. Ať už u Dotu 2 nebo League of Legends máte k dispozici desítky nástrojů, které vám zobrazí základní statistiky o hráčích. Zjistíte tak jejich nejoblíbenější hrdiny, KDA a můžete tomu přizpůsobit bany, váš pick nebo samotný gameplay.

Učte se ze záznamů vlastních her

Replay. Něco, co drtivá většina hráčů nikdy nepodívala. Vždyť na co se ohlížet za prohranou hrou, když si můžu zapnout další? Všichni ti nejlepší vám ale řeknou, že replay je jedním z hlavních klíčů k úspěchu. Znáte tu formulku „opakování je matkou moudrosti“? S replayem je to naprosto stejně.

Záznam z vašeho zápasu vám poskytne informace, které jste ve hře nezaznamenali. Viděli vás nepřátelé přicházet? Mohl jste jít do souboje dříve? Jaké bylo načasování vaší ultimátky? Zvolili jste vhodný build v daném zápase? Zpomalíte si hru, přetočíte kam chcete, zobrazíte vaši i nepřátelskou vizi a zjistíte, jak přemýšlejí soupeři.

Paradoxně je to tak, že čím horší hráči, tím méně se věnují replayům. Pokud to s climbováním myslíte vážně, sem tam si nějaký stáhněte, pusťte a rozanalyzujte. Uvidíte věci, které vám dosud unikaly. Můžete se vsadit, že většina soupeřů ani spoluhráčů tak neučiní. Informace jsou moc. Staňte se mocnými!

Značky

Podobné články

Pro Evolution Soccer 2022 - datum vydání, novinky a změna názvu na eFootball

Pro Evolution Soccer 2022 - datum vydání, novinky a změna názvu na eFootball

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Nejlepší survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Nejlepší survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Microsoft i Sony mají úspěšné období. Daří se jim s novými konzolami PS5 i Xbox Series

Microsoft i Sony mají úspěšné období. Daří se jim s novými konzolami PS5 i Xbox Series

Valve chystá několik nových her

Valve chystá několik nových her

RECENZE: Forza Horizon 5 je nejlepším automobilovým simulátorem současnosti

RECENZE: Forza Horizon 5 je nejlepším automobilovým simulátorem současnosti

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 1 4 6 8 4  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce