stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9542
  • Uživatelů: 6575

MineCraft návod díl 1 - Těžké začátky

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 30.7.2012 | Zobrazeno: 49956x

Minecraft - LogoMinecraft se stal aktuálně hrou číslo jedna po celém světě. Z původně neznámé hry, kterou napsal jediný programátor bez zázemí herní společnosti, se najednou stal neuvěřitelný fenomén. Minecraft hrají miliony uživatelů po celém světě.

Celá hra je založena na kreativitě, fantazii a představivosti hráče. Svět je kompletně stvořen z kostiček různých materiálů, které jdou až na výjimky těžit a dále zpracovávat. Z natěžených kostek pak lze vyrobit složitější nástroje a dále pokračovat v těžbě, stavění a zvelebování celého světa.

Abychom Vám usnadnili vstup do hry, přinášíme Vám návod, díky kterému vše půjde jako po másle.

Instalace

Nejprve si stáhněte samotnou hru Minecraft.

Jednoduše hru nainstalujte a spusťte.

Těžké začátky

Ve skrýšiHra simuluje střídání dne a noci, které reálně trvá asi dvacet pozemských minut. V noci je velmi ztížená viditelnost a na scéně se objevují různé potvory a nepřátelé. Základní pravidlo zní – před setměním buď v posteli/skrýši! Nepřátelé se mohou objevit kdekoli (louka, poušť, les, jeskyně, vaše vlastní skrýš), pokud tam není dostatek světla. Přes den je světla dost, ale v noci si musíme pomoci uměle vytvořenými zdroji světla (louče). První den a noc bude těžká, proto pozorně čtěte a snažte se vše udělat rychle.

 

Spawn

Spawn (místo zjevení) je velmi důležité místo, kdykoli ve hře zemřete, znovu se narodíte právě na tomto místě. Proto je dobré si první úkryt postavit buď přímo na spawnu nebo jen kousek od něj. Později za to budete hodně vděční. Hra se totiž neukládá klasickým způsobem. Jakmile zemřete, nemůžete si načíst pozici. Musíte se respawnout a jít si pro své věci – což se zpravidla stává v noci a je tedy dobré mít k dispozici bezpečný úkryt.

Těžení

Jak jsme si již řekli, celá hra je založena na těžbě nejrůznějších materiálů. Ze začátku nemáte k dispozici žádné nástroje, takže holt použijte vlastních rukou. Přijďte ke kmeni některého stromu a držením levého tlačítka myši do něj sekejte. Po několika vteřinách lítání třísek získáte první kostku dřeva. Takto to opakujte asi dvacetkrát, ať máte dostatek dřeva na pozdější použití.

Výroba

Nyní nadešel čas na vyrobení základních pomůcek. K jejich výrobě budeme potřebovat „nařezat“ bloky dřeva na Desky (Planks). Uděláme to jednoduše. Stiskněte písmeno E (v novějších verzích I) a otevřete tak inventář. Uvidíte vaši postavu, políčka inventáře a čtyři čtverečky nadepsané Vyrábění (Crafting). Na jedno z „craftovacích“ políček vložte bloky dřeva. Ve výsledném okénku se Vám objeví Desky (Planks). Vyrobte si jich kolem dvaceti. Nyní desky vezměte a vložte dvě kamkoli na vyráběcí stůl tak, aby byly nad sebou. Vzniknou Vám Tyčky (Sticks). Vyrobte si jich opět asi dvacet. Budeme je používat pro výrobu nástrojů a hlavně loučí.

Základní materiály máme přichystány a nic nám nebrání v tom, abychom se vrhnuli na náročnější věci. Ještě připomínám, že slunce pomalu zapadá, takže je třeba si opravdu pospíšit. Protože v noci je venku nebezpečno.

Mezi složitější pomůcky patří Vyráběcí stůl (Crafting table), Krumpáč (Pickaxe), Sekera (Axe), Lopata (Shovel) a Meč (Sword).

Vyráběcí stůl

Abychom mohli vyrobit cokoli většího, budeme nejprve potřebovat pomůcku zvanou vyráběcí stůl. Umožní nám vyrábět předměty na pracovní ploše velké 3x3 políčka. Stůl postavíme tak, že každé políčko v craftingu zaplníme deskou. Výsledkem bude jakási krabice, kterou si vložíme do výběru (spodní lišta pod inventářem), kolečkem myši si ji vložíme do ruky a pravým tlačítkem postavíme na zem dle naší libosti. Nyní již můžeme vyrobit cokoli, nač budeme mít suroviny.

Vyráběcí stůl

Rada: Levým tlačítkem kopete, sekáte a obecně věci rozbíjíte. Pravým tlačítkem k věcem přistupujete (vyráběcí stůl, pec, bedna).

 

Krumpáč

Postavte se k vyráběcímu stolu a klikněte na něj pravým tlačítkem. Vezměte tyčky, dejte je doprostřed dolů tak, aby byly dvě nad sebou. Naskládejte jich na sebe několik, budou se hodit pro vyrábění více předmětů. Vyberte desky a vložte je na horní řádek. Ve výsledném okénku se objeví krumpáč. Několik si jich vyrobte.Výroba krumpáče

Rada: Bez krumpáče netěžte Kámen (CobbleStone) – rozpadl by se Vám a nezískali byste vytěženou surovinu.

 

Sekera

Opět nechejte tyčky jako v předchozím návodu a tři desky vložte do levého horního rohu. Vyrobená sekera Vám urychlí těžbu dřeva.Výroba sekery

Lopata

Když už jsme v tom všem vyrábění, vyrobíme i lopatu.  Opět nechejte dvě tyčky na svém místě a pouze nahoru nad ně vložte desku.Výroba lopaty

Rada: Lopata Vám značně urychlí těžbu měkkého materiálu – hlína, písek, štěrk, sníh, kaolín.

 

Meč

Ihned si udělejte i meč. Na jeho tvorbu použijeme pouze jednu tyčku, kterou dáme na spodní řádek uprostřed. Desky použijeme tak, že dvě naskládáme nad tyčku tak, aby vznikla pomyslná úsečka. Meč se bude hodit při obraně před nepřáteli a při lovu okolních zvířat.

Výroba meče

Pec

Ještě před vybudováním domku vyběhněte do okolí a krumpáčem natěžte asi deset bloků kamení. Doběhněte zpět k vyráběcímu stolu, vložte do něj osm bloků kamení tak, aby zbyl pouze volný střed, a stvoříte tak Pec (Furnace).Výroba pece

 

Ihned ji postavte poblíž stolu a vložte do ní bloky dřeva a to jak na spodní čtvereček (místo pro palivo), tak i na horní (místo pro pečený materiál). Po chvíli pečení získáte Dřevěné uhlí (Charcole). Použijete jej na výrobu Louče (Torch).

Louč

Budete potřebovat tyčku a před chvílí vyrobené dřevěné uhlí. Uhlí vložte na vyráběcím stole nad tyčku a vzniknou čtyři louče.Výroba louče

Budování přístřešku

Pohled z provizorního úkrytuVše potřebné již máte, okolí se začíná šeřit a je tudíž ten nejvyšší čas se jít schovat. Vyberte si místo poblíž spawnu, kde je ideálně hliněná mez, do které budete moci vykopat krátký tunel. Pokud nic takového nenajdete, budete muset odkopat více hlíny. Není třeba kopat nic velkého, stačí tunel na šíři jednoho políčka a výšku dvou políček. Hloubka by měla být alespoň pět políček. Ke vchodu dejte několik loučí, stejně jako na stěny Vašeho nového příbytku. Mějte na paměti, že strop by měl být široký alespoň dvě políčka, abyste později neměli problémy s výbuchem creeperů. Na úplný závěr dejte do vchodu jeden blok hlíny, ať je zamezen případný přístup nepřátel a zároveň vidíte ven. Zajděte co nejhlouběji dovnitř a čekejte na ráno.

 V příštím dílu si povíme, jak zabít nudu v noci a opět se seznámíme se spoustou nutností, které každý Minecrafťák musí znát! 

Značky

Podobné články

Minecraft: Návod na nejlepší texture packy

Minecraft: Návod na nejlepší texture packy

Apex Legends válcuje konkurenci – má 25 milionů hráčů

Apex Legends válcuje konkurenci – má 25 milionů hráčů

Nové Star Wars hry přejdou od EA k novému švédskému studiu

Nové Star Wars hry přejdou od EA k novému švédskému studiu

Návod, jak najít a zkrotit axolotly v Minecraftu

Návod, jak najít a zkrotit axolotly v Minecraftu

Nová NHL 22 bude mít Frostbite engine. Zatím však jen pro next-gen konzole

Nová NHL 22 bude mít Frostbite engine. Zatím však jen pro next-gen konzole

Kompletní seznam Hrdinů ve hře FIFA 23 se nese ve spojení s Marvelem

Kompletní seznam Hrdinů ve hře FIFA 23 se nese ve spojení s Marvelem

Diskuse

Amare Amare reagovat 05.02 08:17

dobrý den,přála bych si aby jste sem dali i jak kraftit provaz protože ho potřebuju na svého koně.

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 9 c d c c  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce