stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9704
  • Uživatelů: 6601

World of Warships, nejnadějnější z trojlístku

Autor: Redakce  |   Publikováno: 30.9.2014 | Zobrazeno: 11824x

Od našeho posledního zastaveníčka s World of Warships uběhl už rok a tři čtvrtě. Podle našich naivních představ a tehdejších informací už jsme měli brázdit světová moře v ocelových monstrech díky plné verzi WoWs, ale faktem je, že hra se nachází ve stádiu uzavřeného alfatestování. To znamená, že ještě chvíli potrvá, než ji dostaneme do rukou. Naštěstí už ale o hře víme mnohem víc než v loňském lednu, tak se na to pojďme podívat.

V první řadě musíme dementovat informace v minulém článku o spojení bojišť s ostatními hrami od Wargaming – už po vydání World of Warplanes bylo jasné, že nic takového nehrozí a že World of Tanks, World of Warplanes a World of Warships budou propojeny maximálně na úrovni klanových válek a herních účtů.

Kámen, nůžky, papír a místo Spocka letadlovka

Kámen, nůžky, papír, zde prezentováno Bitevní lodí, Křižníkem a Torpédoborcem. Největší, nejsilnější, nejodolnější Kámen, tedy Bitevní loď (Battleship) se hodí nejlépe proti univerzálnímu bojovému plavidlu jako je Křižník (Cruiser), které ale díky kombinaci rychlosti a zároveň větší palebné síly bude úhlavním nepřítelem malých Torpédoborců (Destroyer), který si ale díky své obrovské rychlosti a manévrovatelnosti může (ve skupině!) vyšlápnout na pomalou a směr plavby i střelby těžko měnící Bitevní loď.

Zmatení? Bitevní loď bude silná proti Křižníku, Křižník proti Torpédoborci a Torpédoborec proti Bitevní loď. A opodál se bude plavit letadlová loď, která bude spoléhat na letky počítačem řízených bombardérů, které z ní budou vzlétat, slabá i silná zároveň proti všem typům nepřátel.

Pokud se vám nechce číst, můžete si následující informace užít i ve video podobě (anglicky) v pěkném vývojářském deníčku, který se pyšní i nějakou tou herní grafikou z právě probíhajícího alfatestování:

Bitevní loď (Battleship)

Vládkyně světových moří, tedy alespoň do nástupu letadlových lodí. Bitevní lodě ve druhé světové válce disponovaly nejsilnějšími kanóny i nejsilnějším pancířem, největším dostřelem,… Ne nadarmo jsou nejslavnější lodě z tohoto období právě Bitevní lodě, ačkoliv nebyly tak nepotopitelné, jak se mohlo zdát. Bismarck, Yamato a Musashi byly chloubou, ale ani jedna se nedožila konce války, ostatně stejně jako britský Prince of Wales.

Ve hře bude tato loď zranitelná hlavně letadly z letadlových lodí a samozřejmě i rychlými torpédoborci, které budou moci bitevní lodě potrápit hlavně svými torpédy.

Impozantní Yamato v přístavu z Wiki

Křižník (Cruiser)

Výrazně menší než Bitevní loď, ale mnohem větší než Torpédoborec. Křižník tvoří univerzální páteř loďstva a bude jen na hráči, kterým ze tří hlavních typů zbraní dá na své lodi této třídy největší prostor – půjde o torpéda, děla, nebo snad protiletadlovou obranu?

Každopádně půjde o plavidlo, které bude přizpůsobitelné k různým herním stylům – otázkou samozřejmě je, jak budou které „buildy“ životaschopné a oblíbené. Flotila se zřejmě bez protiletadlových schopností Křížníků jen tak neobejde a někdo bude muset odhánět od Bitevních lodí nepřátelské Torpédoborce.

Torpédoborec

Proti ostatním třídám bude výrazně menší, rychlejší, manévrovatelnější a samozřejmě méně opancéřovaný a vyzbrojený. Ale i Torpédoborec bude schopen potopit cokoliv a to díky zbrani, která mu dala jméno – torpédům. Jeden šťastný zásah torpédem dokáže vyřadit i Bitevní loď (jakkoliv je to značně nepravděpodobné), která bude mít problémy i s tím dostat svého rychlého nepřítele „do zaměřovače“. Torpédoborce budou navíc ve hře disponovat nejnižším ponorem, který jim umožní takticky využívat mělčiny, na kterých by jiné lodě uvíznuly.

Další zmíněnou vychytávkou bude kouřová clona, která při správném použití dokáže flotile výrazně pomoci ve zničení nepřítele. Pokud se ale dostane do rukou nezkušenému hráči, může i zatopit oslepením spojenců i sebe.

Malé drobnosti – HP systém, pohon,…

Z komunitních dotazů, na které tvůrci hry pravidelně odpovídají, lze zjistit už i celou řadu detailů. My jsme si vybrali jen pár, o kterých vám tu krátce napíšeme.

Taranování

Tato taktika je ve hře realizovatelná, což je možná trochu překvapivé, ale o to pozitivnější zjištění. Dokonce by prý měla být bitevní loď schopná najetím na menší nepřátele loď zcela rozlomit. Takže pozor na kolizní kurz!

Historické bitvy

Snad budou, ale vývojáři se soustředí především na co nejlepší vybalancování klasických bojů 12 proti 12, kdy se spolu v jednom týmu potkají lodě různých národů.

Munice

Hra bude obsahovat tři typy munice. Tříštivou, průbojnou a něco mezi (HE, AP, semi-AP). Ta první nadělá největší škody, ale silnější pancíř jí odolá. Druhá se hodí na přesné útoky proti těžce obrněným částem lodí, bohužel s výrazně menším přímým ničivým účinkem, a třetí dělá obojí, ale nic pořádně.

Takže kdy?

Uzavřená beta, do které se teoreticky lze dostat s trochou toho štěstí, by měla začít ještě letos. Půl roku do vydání hry (tedy do otevřené bety) se nám zdá reálné, ovšem slíbit vám to nemůžeme my ani tak nemohou učinit tvůrci. 

Značky

Podobné články

Co je Long Driven Shot a jak vystřelit po zemi ve hře FIFA?

Co je Long Driven Shot a jak vystřelit po zemi ve hře FIFA?

Stáhněte si Wolfenstein II: The New Colossus zdarma

Stáhněte si Wolfenstein II: The New Colossus zdarma

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Farming Simulator 22 přichází s novým stavebním režimem - známe datum vydání

Farming Simulator 22 přichází s novým stavebním režimem - známe datum vydání

State of Play představil exkluzivní nové hry pro PlayStation 5. Tahákem byl očekáván Deathloop

State of Play představil exkluzivní nové hry pro PlayStation 5. Tahákem byl očekáván Deathloop

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 a 1 f 8 d  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce