stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9727
  • Uživatelů: 6602

Nejlepší hry pro mobily a tablety roku 2014

Autor: Redakce  |   Publikováno: 13.1.2015 | Zobrazeno: 7347x

A je to tady, rok se sešel s rokem a celá herní obec se obrací zpět, aby se rozhodla, co že jí to za loňský rok nejvíc bavilo a nadchlo. V našem skromném přehledu dáváme svůj pohled na nejlepší mobilní hry za rok 2014. Trefili jsme se i do vašeho vkusu?

Defend Your Life!

Začneme trochu vlastenecky, Defend Your Life! je ambiciózní tower defense hra od českého studia Alda Games. Od konkurence se nejvíce liší vypiplanou grafikou a prostředím. Bojištěm je totiž lidské tělo, jeho útroby, které jsou pod neustálým útokem bakterií a virů, proti nimž se brání za použití imunitního systému. A právě to je vaším úkolem – velet obraně těla. V tradiční TD hratelnosti se spoustou bonusů, upgradů a speciálních schopností, rozvětveným budováním obranných věží a s neustále nebezpečnějšími protivníky. Stahujte pro Windows Phone a již 21.1.2015 pro Android a iOS.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Karetní sběratelské hry mají dlouhou tradici, avšak na PC se jim dlouho moc nedařilo. Ne že by to byl vždy úplný propadák, ale teprve Blizzard přišel s dostatečně chytlavým a jednoduchým provedením, které by k soubojům hráčů, jejichž zbraněmi jsou na kartičkách namalovaná monstra a kouzla, přivedla masy. Hra těží z jednoduchosti, přístupnosti a samozřejmě i bohatého univerza Warcraftu. To jsou kvality, které ocení i hráči na tabletech, takže není divu, že Hearthstone je velkým hitem i tam.

World of Tanks: Blitz

Na rozdíl od Hearthstonu nezní World of Tanks jako očividný kandidát na úspěšnou mobilní verzi. Přesto se o to tvůrci povedli a výsledek stojí za to. Hra je samozřejmě zjednodušená, hlavně ovládání a grafika doznaly změn, přesto v něm WoT vidíte na první pohled, což je dobře, protože má hra desítky milionů fanoušků po celém světě.

2048

Hra 2048 není o matice, ani u ní nemusíte příliš přemýšlet, přesto bychom ji zařadili mezi logické hříčky. Jde v podstatě o zjednodušenou kopii zajímavého konceptu ze hry Threes, ale 2048 je mnohem úspěšnější, na čemž má vliv i její nulová cenovka. Ve hře se snažíte vytvořit co nejvyšší čísla na herním poli – vyšší číslo vznikne vždy spojením dvou menších (polovičních). Nová malá čísla se objevují v momentě, kdy přesunete ta již existující jedním ze čtyř směrů. Možná to zní dost nepřehledně, ale opak je pravdou – 2048 je jednou disponuje totálně intuitivním ovládáním a primitivními mechanikami, které ale není jednoduché ovládnout tak, abyste se dostali až k číslu 2048.

Kingdom Rush: Origins

Legendární tower defense se vrátila se svým třetím dílem a opět zcela ovládá svůj žánr. Origins se odehrávají před událostmi v předchozích dílech a soustředí se opět na souboje temných bytostí proti dobru, tentokrát reprezentovanému špičatouchými lučištníky. Ve hře najdete nové jednotky, budovy i hrdiny. Typická roztomilá a infantilně zjednodušená grafika se od minula příliš nezměnila, což je dobře, protože stylovější mobilní strategii byste asi nenašli, snad jen v případě Defend Your Life.

Monument Valley

Povedená a hlavně nádherná logická hra Monument Valley je dost možná vizuálně nejatraktivnějším mobilním titulem vůbec. Vaším úkolem je provést princeznu totálně nerealistickými strukturami, které budete muset k dosažení cíle různě otáčet a přesouvat. Hra vlastně vypadá jako takový překrásný optický klam, ve kterém se musíte vyznat, abyste přišli na správné řešení dané úrovně.

Hitman GO

Na závěr tu máme další velkou značku, která se vydala na mobilní telefony a tablety. Hitman GO jde na to ale chytře a tak se ani na menších dotykových displejích rozhodně neztratil. Sympatického chladnokrevného zabijáka ovládáte totiž v tahovém systému, který akcentuje stealth prvky a logické řešení situací před střelbou a akcí obecně – ostatně akce se v téhle hře nedočkáte žádné.

Značky

Podobné články

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 2

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 2

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Návod na Pokémon GO

Návod na Pokémon GO

Diablo Immortal na PC a mobilní telefony - vše, co potřebujete vědět

Diablo Immortal na PC a mobilní telefony - vše, co potřebujete vědět

Na TikToku nemám žádné shlédnutí na videu. V čem je problém a jak ho řešit?

Na TikToku nemám žádné shlédnutí na videu. V čem je problém a jak ho řešit?

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 3 8 b 7 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce