stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

World of Tanks – tipy a triky 1: Základy boje

Autor: Redakce  |   Publikováno: 23.9.2013 | Zobrazeno: 22201x

Jestliže existuje nějaký důvod, proč nehrát skvělou akční hru World of Tanks, tak je to fakt, že běží už několik let a dostat se mezi elitu není vůbec snadné. Obzvlášť, když dostáváte naloženo už na prvních Tierech. Abyste překonali počáteční problémy, vznikl následující článek, který vám přiblíží základní taktiky pro přežití a efektivní hraní WoT.

Tip: Až budete mít dočteno, mrkněte si i na náš článek o módech a zaměřovačích pro tuhle skvělou hru.

Chcete-li proniknout do tajů WoT, budete potřebovat taktiku a rozum víc, než rychlé prsty a reflexy. Přesto však určité schopnosti v tomto směru využijete. Pakliže vám nejdou rychlé online střílečky, ve World of Tanks stále můžete pomýšlet na velmi kvalitní hru a mnohá velká vítězství. Prvním krůčkem je dodržování sedmi základních pravidel.

1. Úkryt je váš přítel

Ano, ve World of Tanks není žádná hanba se schovávat. Uvědomte si, že když jste skrytí za kopcem a vykukuje vám jen hlaveň, že můžete střílet dle libosti, ale nepřítel má jen velmi malý cíl, do kterého se musí strefit. Ukrývat se však dá i za budovami, nebo v různém porostu.

Právě domy například skvěle ochrání i před střelbou nepřátelské artilerie, která je jinak velmi mocná. Když jste schovaní hned za zdí (ve správném směru), tak vás díky balistické křivce artilerie nemůže zasáhnout. Pokud se dostanete do přestřelky, využijte úkryt ještě tím způsobem, že vystřelíte a vrátíte se třeba právě za zeď, nebo za horizont kopce.

2. Sedící terč trefí i pitomec

Neboli: hýbejte se! Ano, díky přesnosti je dobré střílet ze stacionární polohy, ale okamžitě poté je potřeba zase přitopit pod kotel a rozjet mnohatunové monstrum do svižného pohybu. Neuděláte-li to, pravděpodobně velmi brzy skončíte. Trefí vás jiný tank, nebo artilerie, která nepohyblivé cíle miluje víc, než cokoliv jiného. I když si myslíte, že jste v okolí sami, tak se nezastavujte na otevřeném prostranství, protože artilerie vás sejme přes celou mapu a ani se nezapotí.

3. Útočte z křídla

Důvodů pro útoky ze stran je hned několik. Slabší pancíř po stranách tanku je jen jedním z nich. Nepřítele totiž zaženete na útěk a jeho vzdor bude minimální a nepřesný. A když někdo zaútočí podobným způsobem na vás? Věřte, že se dá i tak ubránit. Stačí nepřítele vycouvat a mít ho neustále na mušce, aby neměl klid na likvidaci vašeho tanku.

4. Znehybněný tak už není hrozbou

Jde o takzvaný tracking, střílení do pásů tanku, které sice tank zcela nezničí, ale může ho znehybnit. To je výhodná taktika hlavně, ale nejenom pro lehčí tanky, které stojí proti obrněným kolosům, skrz jejichž pancíř nevede zrovna snadná cesta. Jakmile se vám tank podaří znehybnit, můžete ho snáze dorazit, nebo počkat, až se o to postará třeba vaše artilerie, nebo spoluhráč se silnější výzbrojí.

5. Dva tanky jsou víc než jeden

World of Tanks je týmová hra, ve které se vám zaručeně vyplatí přečíslovat nepřátele. Ulovit osamělý tank je pro tři útočníky snadné, ale zkuste si třeba sami vjet na nepřátelskou půdu a uvidíte, že se to zvládnout nedá. Pomáhejte si, snažte se útočit ve větším počtu, vylákávejte soupeře na otevřené prostranství, které má pod kontrolou vaše artilerie a hlavně se snažte být prospěšní pro tým, sami bitvu nevyhrajete.

6. Počítač mířit neumí

Ve WoT existuje i autoaim, který je ve většině případů naprosto k ničemu. Sice vám zamíří velmi přesně, ale nebere v potaz, že se tanky většinou pohybují. Navíc si nemůžete vybrat, kam střela půjde. Proto se naučte mířit manuálně, autoaim ve World of Tanks lze použít jen v kritických situacích, kdy máte dost starostí s uhýbáním a nemáte čas mířit, nebo při soubojích na velmi krátkou vzdálenost.

7. I pancíř má své slabiny

Aby také neměl, nějak se tanky musejí dát zničit. Není ale slabina, jako slabina a není pancíř, jako pancíř. Nejsilnější je zpravidla na čele tanku. To je zcela v souladu se skutečností a tím, k čemu byly tanky nejhojněji využívány – k rychlému čelnímu útoku. Na bocích, nebo v zadní části už to ale tak žhavé není, tedy alespoň u většiny tanků.

Druhou věc, kterou byste měli o pancíři vědět, je jeho tloušťka při úderech pod různým úhlem. Je totiž zatraceně velký rozdíl mezi střelou, která dopadne zpříma, tedy pod úhlem 90 stupňů, a ranou která narazí pod úhlem ostřejším. Přímý zásah totiž proráží pouze základní šířku pancíře, kdežto ten pod úhlem musí cestovat mnohem tlustším kusem poctivé oceli.

Značky

Podobné články

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Nové Call of Duty Vanguard přijde již tento podzim. Představuje se v prvním traileru

Nové Call of Duty Vanguard přijde již tento podzim. Představuje se v prvním traileru

Návod: Jak založit Minecraft server

Návod: Jak založit Minecraft server

Módy pro GTA 5

Módy pro GTA 5

Killsquad Steam hra - recenze

Killsquad Steam hra - recenze

Jak se neztratit ve World of Warships

Jak se neztratit ve World of Warships

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c d 2 4 3 b  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce