stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Metro Exodus vyjde za týden. Na Steamu jej nehledejte

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 6.2.2019 | Zobrazeno: 4566x

Knižní trilogie Metro od ruského spisovatele Dmitrije Glukhovského se rychle rozšířila mezi sci-fi fanoušky a tento boom pak ještě znásobilo vydání stejnojmenných her. Metro Exodus, třetí ze série, vyjde za týden, den po svátku svatého Valentýna. Na Steamu hru však nekoupíte. Proč ne a kde tedy můžete titul pořídit? A jaké to bude mít dopady na svět obchodních platforem s hrami?

Metro Exodus koupíte na Epic Games Store

Ano, třetí díl série Metro koupíte překvapivě na novém Epic Games Store. Obchod samozřejmě disponuje vlastním klientem, kterého pro hraní potřebujete – sada ikonek na ploše herního nadšence se tak bude muset o jednu rozrůst.

Pokud se podíváte na Steam, jestli přeci jen náhodou hra není i tam, najdete pouze její profil. Třetí Metro totiž původně na Steamu bylo a hráči si hru mohli klasicky předobjednat. Pak ovšem přišel překvapivý krok ze strany vydavatele Deep Silver, který hru přesunul jako exkluzivitu na Epic Games Store. Valve se proti kroku pochopitelně ohradilo a označilo jej za podraz, ale to je asi tak všechno, co s tím může udělat. Hráči o předobjednávky nepřijdou, ale další již na Steamu přibýt nemohou. Alespoň do Valentýnu roku 2020, kdy Epicu končí exkluzivita na hru a ta tak bude uvolněna zpět na Steam.

Začíná exodus her ze Steamu?

Metro Exodus není jediná a ani první velká hra, kterou hráči na Steamu nenajdou. Ještě před ní se na poloexkluzivním vydání domluvil Epic s Ubisoftem a jejich druhým dílem Tom Clancy’s The Division. Tvůrci oblíbeného Bastionu se pak dohodli na umístění Early Access verze své novinky Hades a Subnautica Below Zero byla dárkem pro uživatele platformy. Epic Games Store ostatně nabízí hru zdarma každých čtrnáct dní. Stále ale zůstává otázkou, zda vypsaná suma přestupů a kroků opravdu představuje nový trend, nebo jde prostě jen o dobře nastavený obchod mezi Epicem a vývojáři. Vzhledem k tomu, že Epic Games Store se na trhu nachází teprve necelé dva měsíce, výrazná propagace je více než na místě. Na druhou stranu - Steamu nechají vývojáři 30 % z ceny hry (na základě velkých prodejů můžete provizi snížit na 20 %), zatímco Epic si bere pouze 12 % a to bez závislosti na velikosti prodejů.

Metro Exodus Aurora

Dejme tomu ještě pár měsíců a myslím, že budeme moci říci, zda jde o trend, nebo pouze o jakési malé nadechnutí.

Značky

Podobné články

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Killsquad Steam hra - recenze

Killsquad Steam hra - recenze

Nostalgie s nadčasovostí. Battlefield: Bad Company 2 je stále nejlepší hrou série

Nostalgie s nadčasovostí. Battlefield: Bad Company 2 je stále nejlepší hrou série

Jak zapnout taktický sprint ve Fortnite?

Jak zapnout taktický sprint ve Fortnite?

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Diablo 4 minimální hardwarové požadavky potěší i majitele slabších PC

Diablo 4 minimální hardwarové požadavky potěší i majitele slabších PC

Diskuse

tomas tomas reagovat 18.05 16:16

porazim vas

robert robert reagovat 11.04 00:15

potme nato

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 6 c 6 c b  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce