stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9636
  • Uživatelů: 6592

Killsquad - kooperace čtyř zabijáků v Diablo stylu

Autor: Michal M.  |   Publikováno: 25.7.2019 | Zobrazeno: 3021x

Španělské vývojářské studio Novarama přišlo v roce 2019 na trh s RPG novinkou Killsquad a okamžitě se stala nejstahovanější a nejvíce kupovanou hrou na platformě Steam. I když jde stále jen o předběžný přístup (Early Access), je plně hratelná a nabízí desítky hodin online zábavy. Na poli RPG titulů jde o svěží vítr, jehož inspirace vane od těch největších žánrových pecek. Pokud chcete zjistit, zda je hra pro vás a co od ní očekávat, pokračujte v recenzi níže.

Vaše prsty si neodpočinou

Akce, akce, akce... Žádné zbytečnosti s příběhem (alespoň prozatím), jen přímočaré souboje pro čtveřici hráčů, kteří se chtějí odreagovat, vytříbit postřeh a neustále používat schopnosti jednotlivých postav (stejně jako v League of Legends, i zde jsou cooldowny malé, kouzla se rychle obnoví a vždy je tak co dělat). Killsquad je zasazena do budoucnosti galaxie, která si prožila své a zůstalo jen pár největších společností. Život se točí kolem nájemných vražd, jejichž provádění bude právě vaším každodenní úkolem. Kontrakty, jak se ve hře nazývají mise/questy, se zaměřují na dvě základní činnosti - prozkoumání velkého území a odstranění hrozeb; bránění oblastí před nájezdy nepřátel po určitý čas.

Každý kontrakt je jedinečný a řazen do tří kategorií podle obtížnosti. Čím náročnější mise, tím větší odměna v podobě kreditů. Ty následně využijete v obchodě na nákup lepšího vybavení. Průměrný kontrakt vypadá následovně: výběr postavy - volba mise - skupinový pochod - zabíjení hord nepřátel - zničení několika bossů - profit. Tak jednoduché to je. Plus, pokud hrajete s přáteli, můžete komunikovat například přes TeamSpeak nebo Discord a spojit kooperaci se zábavou.

Aktuálně jsou na výběr čtyři hlavní charaktery, které spadají přibližně do základních RPG kategorií, jako zabiják (assassin), tank (warrior), specialista (specialist) a podpora (support). Troy je stylový "vraždamástr" se střelnými zbraněmi; Kosmo je vesmírem zničenej Rus v skafandru s obrovským kladivem a starou hokejovou maskou (Jason Voorhees fanoušci mohou jásat); Zero to sice v hlavě nemá úplně v pořádku, ale rád pomůže ostatním s léčením, ale asi nejvíce mi ulahodila nebojácná bojovnice Cassandra kombinující vysoké poškození s pohyblivostí a neviditelnosti. Je nejakčnější, stále je ve víru dění a souboje vidí ze všech postav vždy jako první. Ty oplývají různými schopnostmi a jejich správnou kombinací je možné dosáhnout lepších výsledků v boji.

Nekompromisní prostředí vás dokáže zradit

I přesto, že hra působí často monotónně, je tu vždy co dělat. Pokud se naladíte na vlnu nonstop vraždění a plnění jednoho kontraktu za druhým, máte vyhráno. Rozmanitost do hry vnáší hned několik faktorů. Tím prvním je procedurálně generované prostředí, které se neustále mění a vy tak nikdy nepřijdete na stejné území dvakrát. Nevyzpytatelnost prostředí je další zajímavostí vytvářející dojem živého světa - náhodně rozmístěné miny, smrtelné paprsky světla nebo roje meteoritů přicházejí nečekaně a postřeh dostane tu a tam příjemnou prověrku. Ze zabitých potvůrek vypadávají kapsle s DNA a po cestě je můžete zaměnit za nové schopnosti v tzv. Biosystems Labs. Pokud chcete o nepřátelích zjistit více, můžete tak učinit v Kodexu v hlavním menu hry.

Asi nejvíce si hra půjčuje z oblíbené série Diablo (postup hrou, pohled na postavu nebo soubojový systém), ale podobnosti se dají najít i s jinými tituly, jako například Path of Exile (v podstatě totožné s Diablem), Dota 2 (resetování získaných zkušeností a vybraných schopností po skončení každého kontraktu), Nation Red (čistá akce zaměřená na sekání nepřátel). Killsquad si velmi dobře rozumí s Unreal Enginem 4, který dává vyniknout grafice a nezpůsobuje ani problémy při spojování hráčů z celého světa. Lagy ve hře prostě nemají místo a pryč jsou ty dny, kdy se v podobných titulech muselo čekat na ostatní hráče pro velké pingy a latenci. Optimalizace je vyvážená a za mě na jednotku.

Pestrá akce postavena na Unreal Enginu 4

Graficky hra potěší milovníky japonských titulů, resp. maximálně barevného a pestrého obsahu. Bojové sekvence jsou nápadité, hrají všemi barevnými odstíny, efekty jsou často přepálené, ale v dobrém slova smyslu a častokrát se vám stane, že nebudete vědět, kam se dívat dříve.

Minimální požadavky:

  • CPU: Intel Core i3 / AMD Phenom II X3 
  • RAM:  6 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 s 2 GB RAM 
  • HDD: 6 GB volného místa
  • OS: DX 11, Win 7 (64-bit)

Protože jde stále o Early Access, dají se odpustit faktory jako menší nedostatek obsahu, monotónnost kontraktů nebo absence příběhu. Vše nasvědčuje tomu, že se v první sezóně, v níž se momentálně hra nachází, dočkáme čtyř velkých rozšíření a aktualizací. Ty by měly pokrýt příběhové linky a poodhalit více z tohoto sci-fi světa, dodané by měly být nové prostředí i postavy a to vše chtějí tvůrci stihnout do roku 2020. Přesné datum ještě známo není, ale právě na přelomu desetiletí plánují vypustit hru oficiálně jako celek, zakončit 1. sezónu a hráče si nejen udržet, ale i rozšířit herní základnu. Patříte mezi fanoušky čistokrevných ARPG? Killsquad vás potěší a to za přijatelnou cenu.

 

HODNOCENÍ: 8,5/10

Značky

Podobné články

Nejlepší mapy pro Minecraft ke stažení zdarma

Nejlepší mapy pro Minecraft ke stažení zdarma

Rogue-like FPS Killing Room od Alda Games

Rogue-like FPS Killing Room od Alda Games

Jak propojit PS4 ovladač s PC a hrát novou FIFA 21?

Jak propojit PS4 ovladač s PC a hrát novou FIFA 21?

Crysis Remastered PC 2020

Crysis Remastered PC 2020

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Zaklínač 3 – kontroverze, dojmy a tipy

Zaklínač 3 – kontroverze, dojmy a tipy

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 9 e 1 2 a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce