stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9550
  • Uživatelů: 6577

Minecraft návod díl 2- Jak začít

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 17.8.2012 | Zobrazeno: 51590x

Doufám, že jste v pořádku přežili celou noc a vítám vás na denním světle. Jakmile se jen trošku rozední, můžete vylézt z úkrytů. Ale pozor! Všude okolo úkrytu mohou být schovaní creepeři, pavouci a kostlivci.

Rada: Pokaždé, když vycházíte z úkrytu, buďte připraveni na nebezpečí. Podívejte se hlavně nahoru a za různé výstupky. Je možné, že po noci tam zůstaly nějaké potvory.

Creeper i kostlivec na slunci shoří, takže stačí počkat a je po problému. Pavouk sice neshoří, ale pokud je dostatek světla, tak na vás nezaútočí.Hořící kostlivec

Jak jsme si již říkali minule – přední stranu úkrytu i cestu k němu je třeba postavit z pevného materiálu (cihly, kámen). Další dobrou věcí je zbavit se před vchodem všech nerovností a to platí i o samotné stěně.

Rada: I když si budete dávat pozor, můžete umřít. Obzvláště v noci to není legrace. Postavte si u úkrytu stožár – cca deset až patnáct bloků hlíny na sebe a nahoru dejte několik loučí. Bezpečně vás vždycky navede k úkrytu.

Dnes vám poradím pár dalších věcí do začátku. Jaké další předměty budete potřebovat, jak se chovat, co dělat a co nedělat. Začněte s tím, že dokud je světlo, sežeňte si co nejvíce materiálu. Budete potřebovat dřevo (Wood), desky (Plank), kámen (Cobblestone), písek (Sand), jíl (Clay), vlnu (Wool) a maso (Raw beef a porkchop).

 

Jak udělat dveře v Minecraftu

Dveře jsou prima věc. Vypadají pěkně, nikdo se vám nedostane do domku. (Neplatí ovšem pro hard mód. Tam umí zombie vykopnout dřevěné dveře.) K jejich výrobě si sežeňte šest desek. Poskládejte je na vyráběcím stole do dvou sloupců vedle sebe. Vložte je do přední stěny úkrytu. Potřebujete na to mít volný prostor 2 x 1 blok. Vyberte dveře a klikněte pravým tam, kde má být práh. A máte dveře.Jak vyrobit dveře

Rada: Dveře stavte z vnější strany úkrytu. Jinak vám před nimi vznikne prostor a nepřátelé se tak schovají před slunečními paprsky. Znamenalo by to velký problém…

Jak vyrobit cihly

Proč používat zrovna cihly? Odpověď je jednoduchá. Zaprvé vypadají pěkně a zadruhé mají velkou výdrž při výbuchu (Blast resistance). Sypké věci jako písek nebo štěrk naopak nevydrží prakticky nic. Dřevo je sice pěkné, ale může začít hořet. Proto je nejlepším materiálem pro vnější obklad kámen nebo zmíněné cihly.Cihlový vchodNaleziště jílu

Abychom mohli vyrobit cihly, potřebujeme uhlí, pec a jíl. Ve starších verzích Minecraftu byl problém jíl najít. Ovšem od verze Beta 1.8 se jedná o běžný materiál. Najdeme jej na dně mělkých jezírek nebo řek, pod pískem a obecně téměř kdekoli. Lopatou natěžíme asi dvacet bloků. Při těžbě nám z každého bloku vypadnou čtyři kuličky jílu (Clay balls). 

Do pece vložíme pár kousků uhlí a dáme tam veškeré kuličky jílu. Vzniknou nám cihly. Na vyráběcí stůl dáme čtyři cihly tak, aby tvořily čtverec. Vznikne nám tak stavební blok z cihel. Z něj si postavíme vchod.

Pečení cihelCihlový blok

Jak vyrobit postel

Abychom nemuseli čekat, až přejde noc, postavíme si postel. K její výrobě budete potřebovat tři desky a tři bloky vlny stejné barvy (tu ostříháte z ovcí). Na vyráběcí stůl vložíme linii desek a nad to linii vlny.

Výroba postele

A postel je na světě. Pravým ji postavte kdekoli v úkrytu. Jakmile přijde noc, stačí kliknout na postel pravým a probudíte se ráno.Umístění postele

Rada: Před spaním se ujistěte, že máte zavřené dveře a dostatek světla okolo sebe. Jinak se nevzbudíte ráno, ale probudí vás creeper těsně před výbuchem.

Pečení masa

Občas budete potřebovat doplnit životy. Ulovte tedy nějaké krávy a prasata a získejte z nich maso. Věnujte tomuto snažení chvíli, ať máte zásoby. V noci pak maso vložte do pece a přidejte uhlí nebo dřevo. Upečené maso vám tolik potřebné životy. (Od verze Beta 1.8 je změna – již nedoplňujete životy, ale doplňujete indikátor hladu. Pokud máte plný indikátor hladu, doplňují se vám životy automaticky. Velké změny přišly s nasazením Adventure updatu.)Pečení masa

Malá rada na závěr ohledně vybavení a přežití.

Rada: Vždy u sebe mějte krumpáč, meč, sekyru, jídlo, lopatu, luk a šípy. Určete si pořadí a v tom mějte všechny předměty vždy seřazeny na nástrojové liště. Jakmile budete něco potřebovat, máte to hned v ruce.

Samozřejmě, když půjdete do jeskyní, vezmete si zásobu loučí a krumpáčů. Naopak pokud půjdete těžit dřevo, vezmete si velké množství seker apod.

Značky

Podobné články

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

World of Warships už brzy rozšíří svět World of Tanks

World of Warships už brzy rozšíří svět World of Tanks

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanou remaster. Známe datum vydání

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanou remaster. Známe datum vydání

Battlefield 6 představuje gameplay a postavy v nadupaném filmu

Battlefield 6 představuje gameplay a postavy v nadupaném filmu

Nejlepší hry jako Minecraft. Těchto 7 titulů si zaručeně užiješ

Nejlepší hry jako Minecraft. Těchto 7 titulů si zaručeně užiješ

Minecraft crafting - návod na výrobu věcí

Minecraft crafting - návod na výrobu věcí

Diskuse

ahoj ahoj reagovat 30.04 18:05

diki aspom som zistil ako robia tehli

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a 2 4 c 1 d  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce