stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

Minecraft návod díl 3 – Vybavení

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 9.12.2012 | Zobrazeno: 16212x

Vyráběcí stůlMinulý článek se věnoval základní činnosti poté, co jste úspěšně přečkali noc. Naučili jste se vyrábět nejdůležitější předměty, bez kterých není možné se posunout dál. Prvních několik dnů/nocí vylepšujte své obydlí, získávejte okolní suroviny a ukládejte je. Tím hlavním je ve hře totiž těžení. A to se neobejde bez pořádné přípravy a tréninku. Dále je velmi dobré vědět, co kde hledat a jak se k čemu chovat. Dnes bude představeno několik nových předmětů a hlavně bude článek zaměřen na celkovou přípravu před vlastní těžbou. Tou se bude zabývat příští článek, který vás naučí, jak efektivně a zároveň bezpečně těžit vzácné suroviny.

Příprava na těžbu

Pro vstup do podzemí je nutné být dostatečně připraven. Zde je seznam, který zahrnuje to nejdůležitější, s čím by se měl hráč vydat do podzemí za těžbou.

 

Brnění

Jakmile budete dlouho mimo domov, hodí se být pořádně chráněn, abyste se hned nemuseli vracet. Až na výjimky platí klasické pravidlo – čím dražší materiál na výrobu brnění, tím kvalitnější bude. Skládá se ze čtyř dílů, které pokrývají celou postavu: 

Výroba helmy

Helma

Výroba hrudního plátu

 

 

 

 

 

Hrudní plát

Výroba kalhot

Kalhoty 

Výroba bot

 

 

 

 

 

Boty.

Po vyrobení je třeba je nasadit postavě, která tak ihned získá velkou ochranu před výbuchy, šípy a obecně jakýmikoli útoky. Na výrobu brnění lze použít kůži, zlato, železo nebo diamant.

Zajímavost: Nejlepším druhem brnění je diamantové. Na jeho výrobu je však potřeba celých 24 diamantů.

 

Výzbroj

Je nad slunce jasné, že se potkáte s množstvím nepřátel. Bez zbraní si tak většinou ani neškrtnete. Základní zbraní pro boj na blízko je Meč (Sword). Hodí se pro boj s pavouky, zombie a pro odvážné i s creepery (ale je potřeba vědět co děláte a mít v tom zkušenosti. Boj s creepery je dobré natrénovat na povrchu, kde je dost prostoru a hráč má velký přehled.) 

Výroba luku

Luk (Bow) je vynikající zbraň pro bezkontaktní souboje. Ideální použití je na kostlivce, kteří touto zbraní také disponují a pak na creepery, aby si je člověk držel od těla. Creepeři mají totiž jednu nepříjemnou vlastnost. Jakmile se dostanou na určitou vzdálenost k hráčovi, začnou syčet. Pokud je hráč rychle nezabije nebo vzdálenost opět nezvětší, vybuchnou a mimo obrovského kráteru pod sebou hráče ještě nepěkně zraní. 

Výroba šípu

K luku je třeba vyrobit dostatek Šípů (Arrows). Při nedostatku obojího lze využít Sekery (Axe), která má po klasických zbraních největší dmg nebo krumpáč, který také není nejhorší. Ostatní nástroje jsou srovnatelné, ale většinou jsou na tom lépe, než když hráč útočí holýma rukama.

 

Zajímavost: Provázky, potřebné na výrobu luku, padají ze zabitých pavouků. Ovšem lze je získat i z pavučin, pokud je hráč ostříhá nůžkami na ovce.

 

Nástroje

Základem všeho je Krumpáč (Pickaxe). Bez jeho pomoci hráč u většiny surovin nic nedokáže. Základní dřevěný je vhodný pouze pro úplný začátek, jen aby si mohl hráč natěžit kámen (nabízí se srovnání s Internet Explorerem a Firefoxem). Určitě je třeba mít Lopatu (Shovel), která je určena pro těžbu sypkých materiálů.

Výroba krumpáče

Zajímavost: Pokud těžíte sypký materiál krumpáčem, bude to trvat mnohem déle než lopatou, ale krumpáč se neopotřebuje.

 

Osvětlení

Světlo není potřeba jen kvůli tomu, aby hráč lépe viděl na cestu a nepřehlédl tak vzácné suroviny a možné propasti. Louče (Torches) totiž slouží i jako zajištění bezpečnosti. Tam, kde je určitá světelnost, tam se nemohou rodit mobové (nepřátelé). Proto je více než důležité pravidelně osvětlovat chodby, místnosti a tunely.Výroba louče

Zajímavost: Louče jako cokoli jiného je možné opět sundat. Stačí do ní čímkoli sekat a neporušená spadne na zem.

 

Jídlo

Během dlouhého pobytu mimo domov se může stát, že narazíte na nepřátele, spadnete z útesu nebo se jinak zraníte. Je tudíž potřeba mít řádnou zásobu jídla, které vám doplní potřebné životy (verze do 1.3.0) nebo naopak nabijí Hunger bar (od 1.3.0), který zdraví sám doplní. Ze začátku nebudete mít moc na výběr, takže se můžete spokojit s pečeným hovězím nebo vepřovým masem. Postupně získáte suroviny a budete vyrábět Sušenky (Cookies), které jsou stackovatelné (lze jich více umístit na jedno políčko inventáře) a přidávají ideálně malý počet políček v hunger baru. Ovšem k jejich upečení je zapotřebí dvou svazků pšenice a jedny kakaové boby.Výroba sušenky

Těžba

Vlastní těžba bude rozebrána v příštím dílu. Do té doby vyrábějte potřebné nástroje a veškeré suroviny sbírejte a ukládejte. K tomu vám nejlépe poslouží Bedna (Chest). Její výroba je velmi snadná. Stačí vyrobit osm kusů desek. Ty na vyráběcím stole vyskládejte tak, aby zůstalo volné pouze středové políčko. Výsledkem je bedna, která dokáže pojmout 27 předmětů (nestackovatelných).Výroba bedny

Zajímavost: Pokud vložíte dvě truhly vedle sebe, spojí se v jednu velkou. Automaticky pak otevřením víka můžete přistupovat k dvojnásobnému množství věcí.

Značky

Podobné články

Hra Pou - nejstahovanější hra do mobilů a tabletů

Hra Pou - nejstahovanější hra do mobilů a tabletů

GTA 5: návrat do San Andreas na PS3 a Xbox 360 už v září, na PC později

GTA 5: návrat do San Andreas na PS3 a Xbox 360 už v září, na PC později

Nová Valhalla ze série Assassin's Creed - trailer & gameplay

Nová Valhalla ze série Assassin's Creed - trailer & gameplay

Minecraft crafting návod – výroba lektvarů

Minecraft crafting návod – výroba lektvarů

Nejlepší módy a trucky pro Spin Tires (1. díl)

Nejlepší módy a trucky pro Spin Tires (1. díl)

Návod: Jak založit Minecraft server

Návod: Jak založit Minecraft server

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 0 3 f b 0  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce