stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Nejlepší počítačové programy pro hráče

Autor: Redakce  |   Publikováno: 15.4.2013 | Zobrazeno: 14464x

Hraní počítačových her se za posledních několik desítek let vyvinulo v každodenní zábavu stovek milionů lidí po celém světě. S postupným vývojem nových her přicházely také různé programy a aplikace pro usnadnění života počítačových hráčů. Zejména pak těm online hráčům, kteří paří multiplayerové hry po síti. My jsme se rozhodli podívat na ty nejzajímavější prográmky a aplikace, jenž stojí za zmínku a případně za stáhnutí. Pokud tedy rádi hrajete počítačové hry, tak určitě některý z těchto programů využijete nebo už využíváte.

Tyto programy se různě dělí podle toho, k jakému účelu je lze používat. Existují programy pro komunikaci při hraní, ať už textovou (pomocí chatu) nebo hlasovou (s mikrofonem). Pak tu máme programy pro vytvoření soukromé virtuální sítě, abyste mohli hrát spolu se svými kamarády multiplayerové hry. Dále pak programy pro přístup k online platformám, kde mohou uživatelé hrát a kupovat počítačové hry. Určitě přijde vhod i užitečný program, který poslouží jako virtuální mechanika, program pro zachycení obrazovky při hraní a v neposlední řadě také programy pro zvýšení výkonu pc.

TeamSpeak

Pařani multiplayerovek možná znají program TeamSpeak, ten totiž hráčům umožňuje hlasovou komunikaci během hraní v reálném čase. Takto spolu může komunikovat až tisícovka hráčů. Program se skládá ze serverové a klientské části. Server, coby hostitel, slouží pro připojení klientů. Program vyniká vysokou kvalitou zvuku a mnohými funkcemi. Zároveň může být využíván i pro soukromé hovory, nebo bývá využíván ve firmách pro firemní komunikace, takže dokáže ušetřit spoustu peněz, jelikož jeho užívání je zcela zdarma.

 

Ventrilo

Další komunikační program pro všechny hráče se jmenuje Ventrilo. Taktéž umožňuje hlasovou komunikaci na privátním serveru. Pomocí tohoto programu spolu může komunikovat více lidí najednou. Díky nízké náročnosti prakticky nezatěžuje počítač, takže ho můžete v klidu využívat při hraní multiplayerových her. Program je také zdarma a nabízí další zajímavé funkce jako převádění textu na hlas (TTS), soukromou komunikaci apod.

 

 

Fraps

Fraps je program pro všechny počítačové hráče, kteří se chtějí o své umění podělit se světem. Dokáže totiž nahrávat dění na obrazovce a to buď do videa (všechny hry a programy běžící na DirectX nebo OpenGl), nebo obrázku. Snadno natočíte video vaší oblíbené hry nebo si zvěčníte snímek vašich herních úspěchů. Nahrávat video dokáže až do rozlišení 7680x4800 (až 120 snímků za sekundu) a obrázky lze ukládat do různých formátů. To ovšem není vše, co Fraps dovede. Má další zajímavé funkce, tak např. funguje jako benchmark pro měření výkonu a FPS. Pro počítačového hráče skvělý doplněk do pc.

Hamachi

Hamachi je program, který ocení hráči multiplayerových online her, kteří si chtějí zahrát se svými přáteli nebo pouze pozvanými hráči. Díky Hamachi si totiž můžete vytvořit vlastní virtuální síť, přes kterou mohou hrát hráči stejně jako na klasické LAN síti. Jak založit server přes Hamachi si můžete přečíst zde. Tento program může také sloužit pro sdílení souborů, FTP, tiskáren atd. Každá vytvořená síť má své heslo, které určí zakládající uživatel, takže se na vaši síť připojí pouze uživatelé, kterým poskytnete toto heslo. Pomocí Hamachi mohou připojení uživatelé mezi sebou také chatovat. Ještě je potřeba zdůraznit, že rychlost připojení závisí na internetovém připojení jednotlivých uživatelů.

Steam

Určitě už jste někdy slyšeli o službě Steam, která je univerzální platformou pro hraní online her. Byla vyvinuta společností Valve a slouží především k distribuci počítačových her. Pomocí Steam klienta tedy můžete nakupovat hry online, ihned si je stáhnout a hrát. Stačí si založit účet a máte k dispozici více než 2000 titulů ke stažení. Všechny zakoupené hry potom budou přiřazeny vašemu účtu a vy si je můžete zahrát na libovolném počítači. Neméně důležitou funkcí je potom možnost hrát online multiplayerové hry s hráči z celého světa. Steam komunita čítá miliony hráčů, se kterými se pomocí Steamu můžete sdružovat, chatovat a sdílet obsah. Navíc máte vždycky přehled o nejnovějších aktualizacích a doplňcích do vašich her.

Origin

Podobně jako Steam funguje také služba Origin. Ta je ovšem od společnosti Electronic Arts a nabízí hry její a jejich partnerů. Díky Origin klientovi máte přístup ke svému účtu a tudíž také ke svým hrám. Origin se navíc snaží připojit určité prvky sociální sítě, takže můžete být v kontaktu s přáteli, sledovat, jaké hry hrají, pozvat je ke společnému hraní nebo dokonce vysílat naživo vaše hraní online. Velmi dobrou funkcí je potom ukládání pozic z vašich her na cloudové uložiště, takže můžete v klidu navázat na hraní, kdekoliv na cestách. Samozřejmostí je také automatická aktualizace vašich her.

DAEMON Tools Lite

Oblíbený program DAEMON Tools Lite slouží jako emulátor virtuálních mechanik. Velmi snadno s ním vytvoříte virtuální CD nebo DVD disk. To ocení všichni hráči, kteří ke hraní svých her potřebují jejich disk. Díky této aplikaci si tedy zahrají svoji oblíbenou hru i bez jejího CD nebo DVD. Takto lze emulovat prakticky jakékoliv CD nebo DVD, program si poradí i s chráněnými disky. Najednou dokáže vytvořit až 4 virtuální mechaniky. Podporuje různé typy image souborů jako iso a další.

Razer Game Booster

Pokud se vám zdá váš počítač málo výkonný na hraní počítačových her, tak můžete zkusit program Razer Game Booster. Ten dokáže z vašeho pc vymáčknout maximum a nasměřovat veškerý jeho výkon na hraní her. Stačí jednou kliknout a program optimalizuje počítač do herního stavu. Docílí toho několika kroky, např. dočasně vypne nepotřebné procesy, vyčistí paměť RAM, zesílí výkon procesoru, defragmentuje herní složku atd. Poté jedním kliknutím vrátí všechno do normálu. Vhodná aplikace pro všechny starší a slabší stroje.

DOSBox

Pro všechny fanoušky starých klasických her je určena aplikace DOSBox, pomocí které můžete hrát klasické hry i na nejnovějších strojích. Trochu sentimentu jednou za čas neuškodí a tak si hráči mohou zavzpomínat na léta minulá.  Tento emulátor sice vypadá poněkud zastarale, ale svůj účel splní dokonale. DOSBox je vysoce kompatibilní a lze na něm hrát více než tři tisíce různých her. Takřka povinnost pro zastánce nezapomenutelných herních klenotů. Návod na používání programu si můžete přečíst zde.

Značky

Podobné články

Call of Duty: Black Ops Cold War novinky

Call of Duty: Black Ops Cold War novinky

Jak zjistím, kolik jsem utratil na hru League of Legends peněz?

Jak zjistím, kolik jsem utratil na hru League of Legends peněz?

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Jak se neztratit ve World of Warships

Jak se neztratit ve World of Warships

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

DOOM 4 - 2016 recenze

DOOM 4 - 2016 recenze

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 6 c 1 d 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce