stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8420
  • Uživatelů: 6360

Nejlepší programy pro prohlížení PDF

Autor: Redakce  |   Publikováno: 5.8.2013 | Zobrazeno: 9793x

Dnes již není sporu o tom, že PDF je nejuniverzálnější formát pro šíření elektronických dokumentů. Zvládá vše, od textu až po obrázky, a to často s nadstandardním komfortem a funkčností, která je obyčejným obrázkům, nebo textovým dokumentům cizí, nebo přinejmenším ne vlastní.

Adobe Reader

Adobe Reader je základní a první program pro prohlížení PDF souborů, po jehož instalaci se už nemusíte ničím trápit (kromě častých a otravných updatů). Zároveň se jedná o poněkud mohutný program, takového mamuta mezi prohlížeči PDF, který poměrně pomalu startuje a prohlížení dokumentů s ním není zrovna nejplynulejší. Za to ale tento bezplatný program nabízí i nadstandardní funkcionalitu jako jsou poznámky, PDF3D, nebo elektronické podpisy.

 
Adobe Reader - rozhraní

Foxit Reader

Na rozdíl od Adobe Readeru, není Foxit zatížen tím, že musí umět vše. Díky tomu je nepoměrně menší a rychlejší, ale samozřejmě mu i něco schází. Jde například o podporu 3D, což je však funkce, kterou ocení pouze mizivá část uživatelů. V běžných situacích vás Foxit ale nikdy nezklame a uživatelská zkušenost může být podstatně lepší, než u Adobe Reader.

 
Foxit Reader - rozhraní

Sumatra PDF

Sumatra je ještě podstatně lehčí a rychlejší prohlížeč PDF dokumentů, než Foxit, o řešení od Adobe ani nemluvě. Kromě tradiční verze, která se instaluje, můžete stáhnout v zipu i portable Sumatra, který si snadno nahrajete na USB paměť a spustíte ho kdekoliv. Kromě samozřejmé podpory PDF formátu Sumatra bez problémů zobrazí i ePub, XPS a další formáty.

 
Sumatra PDF - rozhraní

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader je asi nejmocnější nástroj, jehož funkcionalita dalece přesahuje pouhé prohlížení PDFek. Zvládá i vykopírování textu z PDF, nebo tvorbu nových PDF dokumentů. Těžko věřit, že vše je obsaženo i v bezplatné verzi, která vás nijak nelimituje. Pokud byste chtěli ještě víc možností, jako je třeba OCR, můžete si Nitro i koupit a získat tak ultimátní nástroj pro práci s PDF a dalšími formáty.

 
Nitro PDF Reader - rozhraní

Značky

Podobné články

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Jak vybrat LED žárovky

Jak vybrat LED žárovky

Nové procesory poběží jen pod Windows 10

Nové procesory poběží jen pod Windows 10

Jak zabezpečit své kryptoměny: 8 peněženek, které musíte znát!

Jak zabezpečit své kryptoměny: 8 peněženek, které musíte znát!

MS Office 2013 je konečně dostupný

MS Office 2013 je konečně dostupný

Příliš malé písmo na monitoru se dá snadno opravit

Příliš malé písmo na monitoru se dá snadno opravit

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 4 a d a 8  :
 
Vzkaz: