stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8631
  • Uživatelů: 6464

Nejlepší programy pro prohlížení PDF

Autor: Redakce  |   Publikováno: 5.8.2013 | Zobrazeno: 10528x

Dnes již není sporu o tom, že PDF je nejuniverzálnější formát pro šíření elektronických dokumentů. Zvládá vše, od textu až po obrázky, a to často s nadstandardním komfortem a funkčností, která je obyčejným obrázkům, nebo textovým dokumentům cizí, nebo přinejmenším ne vlastní.

Adobe Reader

Adobe Reader je základní a první program pro prohlížení PDF souborů, po jehož instalaci se už nemusíte ničím trápit (kromě častých a otravných updatů). Zároveň se jedná o poněkud mohutný program, takového mamuta mezi prohlížeči PDF, který poměrně pomalu startuje a prohlížení dokumentů s ním není zrovna nejplynulejší. Za to ale tento bezplatný program nabízí i nadstandardní funkcionalitu jako jsou poznámky, PDF3D, nebo elektronické podpisy.

 
Adobe Reader - rozhraní

Foxit Reader

Na rozdíl od Adobe Readeru, není Foxit zatížen tím, že musí umět vše. Díky tomu je nepoměrně menší a rychlejší, ale samozřejmě mu i něco schází. Jde například o podporu 3D, což je však funkce, kterou ocení pouze mizivá část uživatelů. V běžných situacích vás Foxit ale nikdy nezklame a uživatelská zkušenost může být podstatně lepší, než u Adobe Reader.

 
Foxit Reader - rozhraní

Sumatra PDF

Sumatra je ještě podstatně lehčí a rychlejší prohlížeč PDF dokumentů, než Foxit, o řešení od Adobe ani nemluvě. Kromě tradiční verze, která se instaluje, můžete stáhnout v zipu i portable Sumatra, který si snadno nahrajete na USB paměť a spustíte ho kdekoliv. Kromě samozřejmé podpory PDF formátu Sumatra bez problémů zobrazí i ePub, XPS a další formáty.

 
Sumatra PDF - rozhraní

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader je asi nejmocnější nástroj, jehož funkcionalita dalece přesahuje pouhé prohlížení PDFek. Zvládá i vykopírování textu z PDF, nebo tvorbu nových PDF dokumentů. Těžko věřit, že vše je obsaženo i v bezplatné verzi, která vás nijak nelimituje. Pokud byste chtěli ještě víc možností, jako je třeba OCR, můžete si Nitro i koupit a získat tak ultimátní nástroj pro práci s PDF a dalšími formáty.

 
Nitro PDF Reader - rozhraní

Značky

Podobné články

Wattpad – blog pro všechny spisovatele i čtenáře

Wattpad – blog pro všechny spisovatele i čtenáře

Jak vytvořit vizitku snadno a rychle

Jak vytvořit vizitku snadno a rychle

Monitory – nové technologie do kanceláří i hráčských doupat

Monitory – nové technologie do kanceláří i hráčských doupat

Tomuhle se při zacházení s PC vyhněte obloukem

Tomuhle se při zacházení s PC vyhněte obloukem

LibreOffice Online – kancelářský balík kdekoliv a kdykoliv

LibreOffice Online – kancelářský balík kdekoliv a kdykoliv

BMW výměník tepla

BMW výměník tepla

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 d 4 9 3 8  :
 
Vzkaz: