stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Nejlepší Tower Defense hry na tablet

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.7.2014 | Zobrazeno: 4997x

Mobilní telefony a tablety jako herní platformy vyžadují od vývojářů dostatek invence, aby se oblíbené žánry povedlo převést i na prťavé displeje s nepřesným dotykovým ovládáním. Pokud budeme mluvit o strategiích, povedlo se jim to náramně díky poměrně masivnímu využití žánru Tower Defense. Ten nevyžaduje nijak přehnanou přesnost a až na výjimky nejde ani o nestíhatelný „klikfest“. Na tabletech a mobilech si tak můžeme zahrát celou řadu unikátních a nezapomenutelných kousků z tohoto strategického subžánru.

Bloons Tower Defense 5

Opičky proti balónkům: strhující souboj odvěkých nepřátel v pátém dílu této vynikající „defensovky“ přináší opět o něco více zábavy a absurdností. Samotný námět je opravdu trochu šílený, ale také zábavně nadsazený. Navíc z něj vyplývá několik zásadních výhod pro hratelnost. S balónky jako úhlavními nepříteli totiž přichází obrovská variabilita a nekonečné možnosti, zatímco 2D grafika může zůstat takřka primitivní a naprosto přehledná. V Bloons TD 5 stavíte věže v podobě (většinou) opiček různých schopností. Opičky budou třeba střílet do balónků, které prasknou. Balónky však mohou mít (kromě jiného) různé barvy, které vlastně představují počet jejich životů. Červený má jeden, modrý dva a po jednom zásahu se z něj stane červený, a tak dále. Díky tomu, že jsou balónky opravdu velké, mnohem větší než běžné nepřátelské jednotky v ostatních TD hrách, jsou na nich dokonale vidět působící efekty, například zpomalující lepidlo, nebo právě barva reprezentující počet životů i různé další vlastnosti. Dost možná nejzábavnější tower defense vůbec.

Kingdom Rush

Pokud si má většina hráčů představit typickou tower defense hru, vytane jim na mysli právě Kingdom Rush. Fantasy strategie, ve které se za pomoci různých věží a jednotek (včetně hrdinů s unikátními schopnostmi) snažíte uchránit království před nájezdy temných bytostí. Hráč má k dispozici běžné budovy – pomalé a silné střelecké, slabé a rychlé střelecké, kasárna produkující vojáky, kteří brání nepřátelům v rychlém průchodu, budovu způsobující plošné zranění a podobně. Všechny tyto budovy lze upgradovat, abyste měli vůbec šanci si s nepřáteli poradit. Obtížnost je totiž opravdu značná a dohrát hru na vyšší obtížnost není vůbec samozřejmé.

Radiant Defense

Už v několika článcích jsme se pozastavovali nad tím, jak moc se daří českým vývojářům mobilních her. Jejich tvorba občas doslova vyniká a jedním z nejslavnějších vývojářských studií z ČR je i Hexage, které stojí za řadou oblíbených a kvalitních her na mobilní platformy. Radiant Defense je zářným příkladem. Dokonce tak zářným, že celá grafika září neonovými barvami, až by se zdálo, že herní prvky jsou tvořeny pouze světlem. To je styl pro hry od Hexage typický a nutno podotknout, že tower defense hře Radiant Defense tento kabátek zatraceně sluší. Není zvykem, aby kvalitní TD hra byla zdarma, ale Radiant Defense je v tomto ohledu pro neplatící zákazníky nirvánou, byť nabízí nezanedbatelné výhody hráčům, kteří nějaký ten dolar tvůrcům pošlou.

Anomaly 2

Pokračování obrácené tower defense strategie nás opět přivádí do situace, kdy lidé bojují proti vyspělé mimozemské hrozbě. Hráč opět bude plánovat útok skrze rozvětvený komplex cest, které jsou lemovány mimozemskými obrannými zařízeními. Druhý díl má hlavně dva trumfy – vylepšenou grafiku, která už v prvním díle drtila veškerou mobilní konkurenci, a pak hlavně multiplayer, ve kterém hráči využijí i možnost věže stavět, ne jen bořit.

Plants vs. Zombies 2

Zombíci chtějí váš mozek a jediné, co jim stojí v cestě, je vaše zahrádka. Nic moc vyhlídky? Ale kdepak, v zábavné TD taškařici vydá taková zahrádka za elitní antizombie komando. Zdejší rostlinstvo je totiž vybaveno smrtícím arsenálem zbraní a obranných prostředků a projít skrz něj není vůbec snadné. Budete stavět střílející květiny, balvany zpomalující vlny nemrtvých, masožravky požírající vše, na co přijdou, výbušné rostlinstvo, nebo obyčejné slunečnice, které produkují energii, za kterou si nové kytičky pořizujete. Hra je vhodná i na menší displeje, ale svou hloubkou a zábavností zaujala i na počítačích, kde její první díl získal vskutku kultovní status.

Tower Defense: Lost Earth

Lidé ve své honbě za surovinami neberou zrovna ohledy na okolí ani na Zemi, natož na vzdálené planetě, na které je budete hledat v téhle všeříkajícím způsobem pojmenované hře. Vaším úkolem bude bránit se vlnám domorodých alienů (když ve skutečnosti je na té planetě alien, tedy vetřelec, hráč), kteří využijí veškerou svou sílu, aby vaši invazi zastavili. Hra obsahuje vše, co byste od tower defensy titulu čekali – spoustu věží, vylepšení a nepřátel, kteří prověří vaši schopnost budovat neprostupnou obranu.

Značky

Podobné články

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 10 Mobile Continuum

Nejlepší aplikace pro počasí pro Android a iPhone

Nejlepší aplikace pro počasí pro Android a iPhone

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na Androidu a iPhonu

Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na Androidu a iPhonu

Pixwords nápověda (2)

Pixwords nápověda (2)

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  b d 2 7 2 3  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce