stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

Nejlepší aplikace pro Windows Phone (1. díl)

Autor: Redakce  |   Publikováno: 13.5.2014 | Zobrazeno: 7798x

Dnes vám představíme nejdůležitější aplikace, které by neměly chybět ve vašem telefonu s Windows Phone 8. Této platformě se zvlášť věnujeme z důvodu, že mnohé aplikace na ní chybějí – dnes se toho ale bát nemusíte, protože aplikace popsané níže na WP8 najdete a to bez kompromisů.

Skype

Skype je jedním z nemnoha programů, jehož jméno se stalo i základem pro sloveso, které označuje jím prováděnou funkci. A stejně jako dnes neupravujeme obrázky, ale fotošopujeme, tak dnes nevoláme přes internet, ale Skajpujeme. Skype patří Microsoftu, proto není divu, že ho najdeme i na jeho vlastní platformě, Windows Phone. Aplikace dovoluje hlasovou, obrazovou i textovou komunikaci a to i napříč platformami, takže je jedno, zda voláte z PC na mobilní Skype, nebo opačně, či jakkoliv jinak.

Mapy.cz

Seznam.cz se v internetovém světě, který je pod palcem Googlu, snaží přinášet služby šité na míru českým uživatelům internetu. Stream jako alternativa k YouTube, samotný Seznam jako šikovný vyhledávač a samozřejmě j Mapy.cz, které v několika ohledech dokonce překonávají globální Google Maps. Velmi ceněny jsou zejména podrobné turistické mapy, provázání s katalogem Firmy.cz, nebo úplný seznam popisných čísel. Mapy.cz ale i přes své kvality nespí na vavřínech, naopak, intenzivně už koketují s dvěma největšími novinkami na poli online map, což jsou panoramatické pohledy (obdoba StreetView) a 3D.

Facebook

Sociální síť Facebook pozitivně i negativně promlouvá do životů stamiliónů lidí. Každý den na ni chodíme, abychom svým online přátelům sdělili, co nás baví, co nás štve, jak se cítíme… Uploadujeme fotky, sledujeme statusy ostatních uživatelů a komentujeme, co se dá. Aplikace pro spojení s Facebookem už pár let nesmí chybět ani na žádném chytrém a mnohdy i „hloupém“ mobilu, takže není div, že je i na Windows Phone. Aplikace vám dovolí téměř vše, na co jste zvyklí, jen pozor na váš datový limit – fotky na Zdi vám ho dokážou vycucnout hodně rychle, proto doporučujeme používat spíše na WiFi bez datového omezení.

Instagram

Instagram vám dovoluje instantní sdílení vašich fotek v podobě, která se silně inspiruje legendárním Polaroidem, který vám stejně instantně a bez dalšího přístroje fotku vyvolal. Stejně jako Polaroid, tak i Instagram zvolil čtvercový formát, který dává fotkám nezaměnitelný styl. Díky intenzivnímu používání atmosférických filtrů se také snadno ztratí technické nedokonalosti snímku, ať už způsobené autorem fotky, nebo mobilem, který se většinou klasickým foťákům nevyrovná.

Viber

Alternativ Skypu je celá řada, Viber však mezi nimi exceluje. Stejně jako Skype je i Viber dostupný na mobilech i PC, takže si zavoláte odkudkoliv kamkoliv. V rukou však drží důležitý trumf, který značně usnadňuje hledání kontaktů. Jako identifikátor totiž nepoužívá uživatelské jméno, ale telefonní číslo. Po instalaci se Viber podívá, jaká čísla máte v seznamu kontaktů, a pokud některé odpovídá uživateli Viberu, přidá vám ho jako kontakt. Tento způsob zajistí, že vám žádný kontakt neuteče, což se při používání Skypu může snadno stát.

Facebook Messenger

Ačkoliv je Facebook sociální síť, která má hned několik nástrojů pro hromadnou i soukromou komunikaci, existuje i samostatný oficiální „kecálek“, Facebook Messenger. Tomu navíc Facebook zařídil i zářnou budoucnost tím, že má v plánu odstranit chatování z mobilních Facebook aplikací. Pravdou je, že Facebook Messenger je ke komunikaci vhodnější, než klasická Facebook aplikace. Důvodů je několik: nic vás nerozptyluje, šetříte svůj FUP limit a komunikace je snadnější, protože je středobodem celé aplikace. Pokud často komunikujete z mobilu přes Facebook a nepoužíváte třeba oblíbený IM+, nebo jiný univerzální kecálek, rozhodně vám FB Messenger doporučujeme.

Značky

Podobné články

Návod na změnu velikosti fotek a obrázků pro sociální sítě

Návod na změnu velikosti fotek a obrázků pro sociální sítě

Novinky v iOS 9

Novinky v iOS 9

Top 7 nejlepších a nejspolehlivějších antivirů

Top 7 nejlepších a nejspolehlivějších antivirů

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Retro fotky originálně a jednoduše: 3 skvělé aplikace s nádechem minulosti

Retro fotky originálně a jednoduše: 3 skvělé aplikace s nádechem minulosti

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 6 b c 5 8  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce