stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8633
  • Uživatelů: 6466

Nejlepší vypalovací programy zdarma

Autor: Redakce  |   Publikováno: 17.12.2012 | Zobrazeno: 22405x

Vypalování už není takový hit jako před lety, kdy bylo jediným způsobem, jak přenést větší množství dat z jednoho počítače do druhého. Dnes vévodí flashky, externí disky i online úložiště. Přesto jsou CDčka, DVDčka a dnes už i Blu-Ray disky nepostradatelné pro mnoho uživatelů a mnoho příležitostí. Ty nejlepší vypalovací programy dostupné zdarma si představíme v následujícím článku.

Nero Free version

Nejpopulárnější program pro vypalování datových nosičů je nejenom velmi šikovný, ale jeho jméno „ukrývá“ narážku na nechvalně proslulého císaře Nerona a požár Říma. Volně dostupná verze toho samozřejmě nezvládne tolik co placená, ale stále jde o plnohodnotný vypalovací program. Díky menšímu množství dostupných funkcí je naopak vypalování ještě o něco snadnější a svižnější. Trochu ale zamrzí nemožnost vypalovat Blu-ray disky, kterou mnohé programy zdarma zvládají.

Nero je ceněno i naprostými laiky kvůli snadnému ovládání, nejinak je tomu i u neplacené verze, ve které vypálit datové CD i DVD zvládne i nemluvně. Na druhou stranu bychom od tohoto programu opravdu čekali více možností.

  • Vypaluje: datová CD a DVD
  • Hlavní výhody: výkonný, notoricky známý a snadno použitelný program

Ashampoo Burning Studio Free

Doufáme, že jste dočetli až sem, protože Ashampoo Burning Studio Free možná není tak superznámé jako Nero, ale zvládne toho v bezplatné verzi mnohem více. Dokáže vypalovat CD, DVD i Blu-ray disky a navíc i audioCD z mnoha různých formátů včetně FLAC a Ogg. Poradí si i s DVD videem, vytvářením kopií disků, zálohováním na disky i mazáním přepisovatelných CD, DVD i Blu-ray. Hudbu dokáže ale dostat i z CD, jelikož rippuje do formátu WMA, nebo WAV. Program navíc nabízí i do češtiny přeložený interface, jehož mottem je jednoduchost.

Pokud nemáte přehnané nároky, může být Ashampoo plnohodnotným vypalovacím softwarem pro vaši domácnost, aniž by se vám zastesklo po placených náhradách.

  • Vypaluje: vše od datových nosičů včetně Blu-ray, přes AudioCD, až po DVD Video
  • Hlavní výhody: zvládne vypálit vlastně vše, ripuje hudbu z AudioCD

CDBurnerXP

Podobně jako bezplatný program od Ashampoo i CDBurnerXP toho zvládá opravdu hodně. Vypaluje CD, DVD, Blu-ray a dokonce i HD-DVD včetně dvouvrstvých médií. Program je zcela zdarma a to i pro komerční využití. Mezi nadstandardní funkce patří například podpora M-Disků, které se od běžných nosičů liší svou trvanlivostí, která se odhaduje na 1 000 let, přičemž u běžných CD/DVD/BR se odhaduje na zhruba 5 let. CDBurnerXP vás nezklame ani při vytváření bootovacích disků a z vašich zvukových souborů vytvoří AudioCD. Program si poradí i s ISO soubory, které dokáže vytvořit ze souborů i disků, nebo je vypálit.

Freeware programy mnohdy překonávají ty komerční a takřka vždy přímo válcují jejich osekané free verze, což je nejlépe vidět právě na CDBurnerXP, který je úplně zdarma a free verze Nero Burning Rom mu nesahá ani po kotníky.

  • Vypaluje: všechny datové disky, AudioCD
  • Hlavní výhody: ripování hudby do různých formátů, podpora ISO souborů

Burn4Free

Malý a jednoduchý program Burn4Free dává uživatelům do ruky univerzální vypalovací software, ve kterým toho většině lidí mnoho chybět nebude. Běžné vypalování na všechny typy disků včetné Blu-ray je samozřejmostí, ale potěší i tvorba audioCD z MP3, WMA, nebo třeba FLAC souborů na počítači. Programu nedělají problémy ani ISO soubory, které dokáže vypalovat, nebo uložit na počítač. Potěší i podpora českého jazyka.

S Burn4Free vám pravděpodobně nic chybět nebude, přičemž jeho ovládání je velmi snadné a vypálit disk je otázka několika málo kliknutí myší. Opět jde o jasný důkaz toho, že nekomerční software má šanci i v dlouhodobém hledisku konkurovat silným vývojářským týmům, které svůj software prodávají za desítky dolarů.

  • Vypaluje: CD, DVD, Blu-ray a AudioCD
  • Hlavní výhody: jednoduchý interface, podpora ISO souborů, vypalování AudioCD ze souborů FLAC

Značky

Podobné články

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Programy pro zálohování a obnovu dat v počítači

Programy pro zálohování a obnovu dat v počítači

Jak prodloužit výdrž baterie notebooku

Jak prodloužit výdrž baterie notebooku

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  4 5 2 d d c  :
 
Vzkaz: