stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9704
  • Uživatelů: 6601

Nejlepší vypalovací programy zdarma

Autor: Redakce  |   Publikováno: 17.12.2012 | Zobrazeno: 33143x

Vypalování už není takový hit jako před lety, kdy bylo jediným způsobem, jak přenést větší množství dat z jednoho počítače do druhého. Dnes vévodí flashky, externí disky i online úložiště. Přesto jsou CDčka, DVDčka a dnes už i Blu-Ray disky nepostradatelné pro mnoho uživatelů a mnoho příležitostí. Ty nejlepší vypalovací programy dostupné zdarma si představíme v následujícím článku.

Nero Free version

Nejpopulárnější program pro vypalování datových nosičů je nejenom velmi šikovný, ale jeho jméno „ukrývá“ narážku na nechvalně proslulého císaře Nerona a požár Říma. Volně dostupná verze toho samozřejmě nezvládne tolik co placená, ale stále jde o plnohodnotný vypalovací program. Díky menšímu množství dostupných funkcí je naopak vypalování ještě o něco snadnější a svižnější. Trochu ale zamrzí nemožnost vypalovat Blu-ray disky, kterou mnohé programy zdarma zvládají.

Nero je ceněno i naprostými laiky kvůli snadnému ovládání, nejinak je tomu i u neplacené verze, ve které vypálit datové CD i DVD zvládne i nemluvně. Na druhou stranu bychom od tohoto programu opravdu čekali více možností.

  • Vypaluje: datová CD a DVD
  • Hlavní výhody: výkonný, notoricky známý a snadno použitelný program

Ashampoo Burning Studio Free

Doufáme, že jste dočetli až sem, protože Ashampoo Burning Studio Free možná není tak superznámé jako Nero, ale zvládne toho v bezplatné verzi mnohem více. Dokáže vypalovat CD, DVD i Blu-ray disky a navíc i audioCD z mnoha různých formátů včetně FLAC a Ogg. Poradí si i s DVD videem, vytvářením kopií disků, zálohováním na disky i mazáním přepisovatelných CD, DVD i Blu-ray. Hudbu dokáže ale dostat i z CD, jelikož rippuje do formátu WMA, nebo WAV. Program navíc nabízí i do češtiny přeložený interface, jehož mottem je jednoduchost.

Pokud nemáte přehnané nároky, může být Ashampoo plnohodnotným vypalovacím softwarem pro vaši domácnost, aniž by se vám zastesklo po placených náhradách.

  • Vypaluje: vše od datových nosičů včetně Blu-ray, přes AudioCD, až po DVD Video
  • Hlavní výhody: zvládne vypálit vlastně vše, ripuje hudbu z AudioCD

CDBurnerXP

Podobně jako bezplatný program od Ashampoo i CDBurnerXP toho zvládá opravdu hodně. Vypaluje CD, DVD, Blu-ray a dokonce i HD-DVD včetně dvouvrstvých médií. Program je zcela zdarma a to i pro komerční využití. Mezi nadstandardní funkce patří například podpora M-Disků, které se od běžných nosičů liší svou trvanlivostí, která se odhaduje na 1 000 let, přičemž u běžných CD/DVD/BR se odhaduje na zhruba 5 let. CDBurnerXP vás nezklame ani při vytváření bootovacích disků a z vašich zvukových souborů vytvoří AudioCD. Program si poradí i s ISO soubory, které dokáže vytvořit ze souborů i disků, nebo je vypálit.

Freeware programy mnohdy překonávají ty komerční a takřka vždy přímo válcují jejich osekané free verze, což je nejlépe vidět právě na CDBurnerXP, který je úplně zdarma a free verze Nero Burning Rom mu nesahá ani po kotníky.

  • Vypaluje: všechny datové disky, AudioCD
  • Hlavní výhody: ripování hudby do různých formátů, podpora ISO souborů

Burn4Free

Malý a jednoduchý program Burn4Free dává uživatelům do ruky univerzální vypalovací software, ve kterým toho většině lidí mnoho chybět nebude. Běžné vypalování na všechny typy disků včetné Blu-ray je samozřejmostí, ale potěší i tvorba audioCD z MP3, WMA, nebo třeba FLAC souborů na počítači. Programu nedělají problémy ani ISO soubory, které dokáže vypalovat, nebo uložit na počítač. Potěší i podpora českého jazyka.

S Burn4Free vám pravděpodobně nic chybět nebude, přičemž jeho ovládání je velmi snadné a vypálit disk je otázka několika málo kliknutí myší. Opět jde o jasný důkaz toho, že nekomerční software má šanci i v dlouhodobém hledisku konkurovat silným vývojářským týmům, které svůj software prodávají za desítky dolarů.

  • Vypaluje: CD, DVD, Blu-ray a AudioCD
  • Hlavní výhody: jednoduchý interface, podpora ISO souborů, vypalování AudioCD ze souborů FLAC

Značky

Podobné články

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Jak zjistit aktuální verzi svého Windows v PC?

Jak zjistit aktuální verzi svého Windows v PC?

Návod na odstranění dočasných souborů přímo ve Windows

Návod na odstranění dočasných souborů přímo ve Windows

Zrychlení startu systému Windows při zapnutí PC ve 3 jednoduchých krocích

Zrychlení startu systému Windows při zapnutí PC ve 3 jednoduchých krocích

Windows 10 – upgrade zdarma již zítra

Windows 10 – upgrade zdarma již zítra

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c f 4 4 3 d  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce