stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Nejlepší programy na obnovu dat

Autor: Redakce  |   Publikováno: 30.8.2012 | Zobrazeno: 39369x

Záchrana datOsobním elektronickým datům jako jsou fotky, videa nebo třeba různé dokumenty nevěnujeme příliš velkou pozornost. Nebojíme se o ně jako o mobil nebo auto. A přesně to je velká chyba. Při jejich ztrátě se totiž mnohdy cítíme hůř, než při zcizení mobilního telefonu. Data totiž málokdy získáme zpět.

***

Rada: Nejdůležitější data zálohujte! Dokumenty lze nahrávat alespoň na některou z mailových služeb. Větší objem dat je pak lepší zálohovat pomocí speciálních úložišť. Tyto služby a programy ke stažení i se stručnými popisy naleznete zde.

***

Pokud se však stane, že o některá data přijdeme, ať už vinou selhání zařízení nebo vlastní chybou, vždy nám zbývá jedno poslední řešení – záchranné programy na obnovu dat. Seznam těch nejlepších je hlavním obsahem tohoto článku.

Recuva

Recuva obsahuje všechny vlastnosti, které běžný uživatel od programu na obnovu dat očekává. Je určen pro obnovu dat, která jsme vyhodili do koše nebo rovnou smazali. Mimo velké úspěšnosti znovuzískání dat je velkým kladem programu i ovládání. Recuva disponuje velmi příjemným a hlavně intuitivním uživatelským ovládáním. Díky tomu s programem nemá problémy ani méně zkušený uživatel. Za vše pak hovoří jeho velká oblíbenost mezi uživateli a počet stažení.

Recuva

Pandora Recovery

Pandora je další výborný freeware pomocník pro obnovu dat. Je podobně schopný jako zmíněná Recuva, ale je ještě více uživatelsky orientovaný. Disponuje možností specifikace hledání. Lze tak nastavit přibližné místo, kde má program hledat, datum, ve kterém došlo ke ztrátě, nebo formát souborů, které se mají obnovit. Program podporuje jak souborový systém FAT32, tak NTFS.Pandora Recovery

GetDataBack

GetDataBack je další skvělý nástroj pro zpětné získávání ztracených souborů. Jako předchozí zástupci i on dokáže pracovat se souborovými systémy FAT32NTFS. Ovládání je opět velmi pohodlné a přirozené. Program je schopen obnovená data přesouvat přímo na jiný disk, což je velmi prozíravé. Menší nevýhodou tohoto nástroje je fakt, že se jedná pouze o shareware, takže pro jeho kompletní funkcionalitu je třeba si koupit plnou verzi.GetDataBack

DVDisaster

Jak již název programu napovídá, jedná se o nástroj pro řešení problémů s optickými disky. Ovšem nefunguje úplně klasickou cestou, jako předchozí představené programy. Pro záchranu dat z poškrábaného nebo jinak poškozeného CD/DVD je třeba, aby již při jeho vypalování bylo data myšleno. Při vypalování je třeba pomocí programu přidat speciální soubor zvaný ECC (kontrolní součet). Ten lze vložit přímo na DVD nebo je možné jej uložit na pevný disk Vašeho PC. Posléze je informace nahrána a data jsou z DVD obnovena.DVDisaster

R-Studio

R-Studio je opravdový profesionální program pro obnovu dat. Jeho funkce prakticky není omezena použitou platformou, ani souborovým systémem. Uživatelské rozhraní je velmi příjemné a ovládání není nikterak složité. Díky velké úspěšnosti obnovy dat se řadí mezi špičky v oboru. K dispozici je však pouze testovací verze plného programu.

R-Studio

TestDisk 

TestDisk je program pro opravdu zkušené uživatele. Těm se ale odmění výsledky, kterých nedosahuje žádný z předchozích programů. Jeho ovládání je kompletně textové, takže celou obnovovací sekvenci musíte spustit textovými příkazy. Díky tomu je program použitelný i v nestandartních a kritických situacích. Program je schopen obnovovat celé diskové oddíly, což je velmi cenná vlastnost. 

TestDisk

Stáhnout TestDisk zadarmo

Dodatek specialistů na záchranu dat:

Přednostně si udělejte kopii média, než využijete program pro obnovu dat. Existuje totiž riziku přepisu a trvalé znemožnění obnovy kýmkoliv jiným. Nezapomeňte, že i samotným používáním internetového prohlížeče (operační systém běží v takovou chvíli na pozadí), můžete nežádoucí přepis způsobit též.

Cítíte, že se v IT problematice vůbec neorientujete (např. nejste si jistí 100 % příčinou ztráty dat),  nedaří se Vám data obnovit, nebo zkrátka nemáte čas (obnova dat může být zejména u médií s vyšší kapacitou velmi náročná na čas), anebo máte zařízení s mechanickým poškozením (poškozené konektory, fyzické poškození aj., které softwarovými nástroji neobnovíte), je možné vyzkoušet také služby specialistů, kteří se záchraně dat věnují přímo.

Značky

Podobné články

Start menu pro Windows 8

Start menu pro Windows 8

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 10 Mobile Continuum

Větší výdrž baterie notebooku: 4 osvědčené rady, jak toho dosáhnout

Větší výdrž baterie notebooku: 4 osvědčené rady, jak toho dosáhnout

Návod na odstranění dočasných souborů přímo ve Windows

Návod na odstranění dočasných souborů přímo ve Windows

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e 2 d f e e  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce