stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8633
  • Uživatelů: 6466

Powerbanka, energie na cesty

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.7.2015 | Zobrazeno: 2594x

Dnešní chytré mobilní telefony připomínají kulturistu – jsou silné a velké, ale kdybyste požadovali i dlouhou výdrž, máte smůlu – od toho tu jsou maratónci (respektive „hloupé“ mobilní telefony s malým displejem a úspornými vnitřnostmi, které i s mnohonásobně menší baterií vydrží mnohonásobně déle). Dokud nedorazíte do divočiny bez elektrického proudu, nejspíš vás ani nebude trápit, že svůj smartphone musíte dát každý večer do nabíječky, ale zcela jistě se ocitnete v situacích, kde několikahodinový pobyt u zásuvky nebude vůbec připadat v úvahu. A přesně v takový moment můžete děkovat za existenci přenosných akumulátorů, powerbank.

Powerbanky opravdu nejsou ničím jiným než externími bateriemi (akumulátory), na které můžete připojit telefon či tablet, který se z této baterie nabije. Jednou, dvakrát, třikrát…podle kapacity powerbanky a kapacity baterie zařízení, které chcete nabít.

Kapacita baterie a powerbanky

Kapacita obojího se udává v mAh, tedy v miliampérhodinách. Běžný mobilní telefon má dnes kolem 3 000 mAh a powerbanky až 15 000 mAh. Logická úvaha by zněla, že takový telefon s takovou powerbankou nabijete 5x na jedno nabití powerbanky, ale takhle to rozhodně nefunguje.

Pro samotné nabíjení zařízení lze použít zhruba 70 % kapacity powerbanky, takže pro jedno nabití baterie o kapacite 3 000 mAh byste potřebovali powerbanku s cca 4 300 mAh. Takže trochu lepší powerbanka s 10 000 mAh by vám takový telefon nabila jenom dvakrát (a možná ještě jednou do třetiny).

Jak tedy powerbanku vybrat?

Podívejte se na kapacitu svého mobilu, tabletu, nebo třeba mp3 přehrávače, který budete chtít s powerbankou nejčastěji nabíjet. Pak se podívejte na dostupné powerbanky a vynásobte si jejich kapacity číslem 0,7 – tím zjistíte, kolik energie bude ta která powerbanka moci předat vašemu zařízení. Pak už si jednoduše řekněte, jestli chcete, aby vám powerbanka naplno nabila zařízení aspoň jednou, dvakrát, třikrát… A podle toho se rozhodněte. Powerbanky se nabízejí v nejrůznějších kapacitách a od různých výrobců, ale pokud chcete nabíjet moderní smartphone, jako nejrozumnější se nám zdá sázka na 10 000 mAh a více – cena není o moc vyšší, rozměry a váha nejsou o moc větší a powerbanka alespoň poslouží i na dlouhodobějších výletech mimo dosah elektrické zásuvky.

Podobné články

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak vypnout auto-play videí na Facebooku

Jak vypnout auto-play videí na Facebooku

10 nejlepších tipů pro Twitter

10 nejlepších tipů pro Twitter

Nová herní streamovací služba Apple Arcade - cena, dostupnost a hry

Nová herní streamovací služba Apple Arcade - cena, dostupnost a hry

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 1 3 a 0 7  :
 
Vzkaz: