stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8631
  • Uživatelů: 6464

Tipy pro čištění dotykového displeje

Autor: Redakce  |   Publikováno: 18.8.2015 | Zobrazeno: 9841x

S dotykovými displeji přišla éra velkých mobilů a ještě větších tabletů, které mají kromě vnitřností společné i to, že se jejich dotyková plocha stává dějištěm nekonečné přehlídky mastných fleků a otisků prstů. A i ten nejtrpělivější uživatel dříve nebo později dospěje do stádia, kdy soužití s upatlaným displejem přeroste ve válku. Pokud ji chcete vyhrát (bez ztrát na vlastní straně), budou se vám hodit následující tipy.

Hadřík z mikrovlákna

Základní pomůckou pro čištění skleněných povrchů, na kterých nechceme ani ty nejmenší škrábance, jsou hadříky z mikrovlákna. Možná je znáte od brýlí, ke kterým se nejčastěji přidávají, abyste si je mohli bezpečně vyčistit (používají se i na čištění objektivů fotoaparátů). Stejný hadřík vám poslouží i na čištění dotykových displejů a displejů obecně. Je šetrný i k povrchům náchylným na poškrábání, skvěle čistí mastnotu i jinou běžnou špínu.

Jde o levnou záležitost, hadřík by vás neměl stát víc než pár desítek korun. K vyčištění vám stačí hadřík sám o sobě, nepotřebujete ho máčet do vody či chemikálií, prostě displej opatrně přejíždějte hadříkem, dokud nebude zbaven mastnoty a dalších oku ani ovládání nelahodících efektů.

Žádná voda

Displej telefonu (který není vodotěsný) by neměl přijít do styku s tekutinami. Platí to pro déšť i čisticí prostředky, kterými byste ho chtěli vyčistit. Maximem může být vhodný čisticí prostředek nanesený nejprve na hadřík, kterým poté displej vyčistíte – ani z něj ale nesmí přípravek odkapávat, hadřík by měl být spíše jenom trochu vlhký, načež samozřejmě musíte displej ještě vysušit jiným hadříkem, nebo suchou částí.

Doporučit můžeme univerzální čisticí prostředky na monitory, které by vašemu dotykáči ublížit neměly. Výhodou jejich použití může být dočasná ochrana proti ulpívání nové mastnoty a jednodušší čištění.

Fólie může pomoci

Krycí skla displejů jsou málokdy opravdu odolná proti ulpívání mastnoty. Fólie jsou na tom už mnohem lépe – jsou měkčí, z vhodnějšího materiálu a díky nižším nárokům na výdrž mají výrobci mnohem volnější pole působnosti v jejich přizpůsobování. Pokud vám tedy fólie na displeji nijak nevadí, vaším jediným problémem bude asi vybrat takovou, která bude splňovat všechny vaše požadavky. Matná, lesklá, proti otiskům prstů, zvyšující odolnost… Každopádně máte rozhodně z čeho brát a málokterá fólie bude stejně náchylná na otisky jako drtivá většina sklíček na displejích mobilních telefonů a tabletů.

Podobné články

Návod na Pokémon GO

Návod na Pokémon GO

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Download beta iOS 8 pro vývojáře

Download beta iOS 8 pro vývojáře

Tipy a triky pro sociální sítě – Facebook

Tipy a triky pro sociální sítě – Facebook

Nápověda pro Point Words zdarma

Nápověda pro Point Words zdarma

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 1 d e 6 3  :
 
Vzkaz: