stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Přežijte apokalypsu: 15 nejlepších zombie her a sérií na PC

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.4.2023 | Zobrazeno: 2729x

Zombie hry jsou mimořádně populárním žánrem, který má fanouškům pořád co nabídnout. Jejich atraktivita je zřejmá: jsou zábavné, strašidelné a dávají hráčům možnost stát se hrdiny ve světě ovládaném zombíky.

Aktuálně se těší popularitě i díky skvělé seriálové adaptaci hry The Last of Us, která se ale více než na zombíky zaměřuje na vztahy postav a fungování světa po katastrofě.

Nejlepší hry se zombie tematikou - kooperace i příběhovky

V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších zombie PC her současnosti. Některé nabízejí nepřekonatelný zážitek z online kooperace proti hordám zombíků, jiné jsou zaměřeny na přežití a nechybí ani příběhovky s pořádně děsivou atmosférou.

Dying Light 1 a 2 - otevřený zombie svět

Dying Light je sandboxová hra s otevřeným světem a pohybem ve stylu parkouru, což znamená, že můžete lézt po budovách a skákat ze střechy na střechu. Hra také obsahuje rozsáhlý arzenál zbraní, které můžete použít k likvidaci zombíků různými způsoby.

Příběh se točí kolem viru, který změnil lidi na nemyslící nemrtvá stvoření (nazývané „zombie“). Hrajete za Kyla Cranea, agenta vyslaného organizací Global Relief Effort (GRE), aby pronikl do karanténou postiženého města Harran a získal údaje z jeho přísně tajného výzkumného zařízení dříve, než se dostanou do rukou teroristů, kteří je chtějí využít pro vlastní nekalé účely. Jak první část, tak Dying Light 2 je skvělou volbou.

Left 4 Dead 2 - kultovní kooperace pro 4 hráče

Left 4 Dead 2 je kooperativní střílečka z pohledu první osoby od společnosti Valve Corporation. Tato hra byla vydána 17. listopadu 2009 pro platformy Microsoft Windows a Xbox 360 a stále platí, že se jedná o jednu z nejlepších zombie na trhu. A to nejen ze statutu kultovních her, ale také znovuhratelných a zábavných.

Hra Left 4 Dead 2 se odehrává po pandemii, která zdecimovala většinu populace Spojených států a přeměnila ji na infikované jedince. Hra se zaměřuje na čtyři přeživší, kteří putují mezi bezpečnými domy, aby se dostali do vojenského evakuačního bodu na mezinárodním letišti Louise Armstronga v New Orleans, přičemž bojují proti hordám nakažených lidí ovládaných umělou inteligencí (AI) nebo jinými hráči, kteří je ovládají prostřednictvím režimu pro více hráčů.

Left 4 Dead 2 se skládá ze čtyř kampaní s celkem osmi scénáři, které se odehrávají ve venkovských bažinách Louisiany, v předměstských oblastech v okolí New Orleansu, jakož iv průmyslových zařízeních nacházejících se v blízkosti povodí jezera Pontchartrain; každá kampaň obsahuje pět úrovní, ve kterých se hráči musí bránit útokům zombie a zároveň se snažit nenechat se zabít, dokud se dostanou ven živí přes různé překážky, jako jsou zamčené dveře vyžadující klíče nalezené na jiném místě v rámci téže úrovně, plnění různých úkolů a pod.

State of Decay 2 - survival s online kooperací

State of Decay 2 je výborná survival hra se zombíky, ve které hrajete za přeživšího v otevřeném světě. Můžete si vybudovat základnu, shánět zásoby a zbraně a bojovat proti hordám nemrtvých. State of Decay 2 nabízí kooperativní multiplayer, takže se můžete spojit s přáteli a společně se postavit hordám nemrtvých.

Během hraní oceníte dynamický svět, který se mění v závislosti na tom, jak hrajete: pokud jste při útocích na zombíky příliš agresivní, stanou se silnějšími; pokud jste příliš pasivní, rozšíří se dále po mapě.

Zombie Army Trilogy - zombie střílečka z 2. světové

Zombie Army Trilogy je střílečka z pohledu třetí osoby, která se odehrává během druhé světové války. Hra obsahuje realistické prostředí i zbraně a je navržena tak, aby co nejvěrněji odrážela časy dávno minulé. Také si ji můžete zahrát v multiplayeru s až třemi dalšími lidmi, díky čemuž je ideální pro ty, kteří chtějí zažít zombie apokalypsu společně.

Rozmanitost zbraní, které jsou v této hře k dispozici, je působivá: můžete si vybrat mezi puškami a samopaly, jakož i brokovnicemi nebo pistolemi, pokud dáváte přednost něčemu menšímu, ale silnějšímu než standardní puška. Budete mít přístup i ke granátům – a nezapomeňte na zbraně pro boj zblízka!

How to Survive - survival zaměřený na crafting

How to Survive je hra o přežití v otevřeném světě, která se odehrává, jak jinak, v postapokalyptickém světě. Hráč musí prožít shromažďováním zdrojů, výrobou předmětů a zbraní a bojem proti zombíkům. Ve hře najdeme desítky různých typů zombíků – někteří jsou rychlí, jiní pomalí, někteří silní, jiní slabší – takže si při boji s nimi musíte dávat pozor a nejlépe proto bude naučit se jejich návykům.

Systém craftingu ve hře How to Survive je poměrně přepracován: můžete si vyrobit zbraně, jako jsou mačety nebo luky; oblečení, jako jsou boty nebo klobouky; potraviny, jako je ovoce nebo sušené maso; pasti na medvědy nebo miny; obvazy k léčení, když jste zraněni; dokonce i Molotovovy koktejly na podpálení nepřátel!

Dead Rising 4 - děsivé probuzení

Dead Rising 4 je sandboxová hra s otevřeným světem, která nabízí různé zbraně a exo obleky. Hra se odehrává ve městě Willamette v Coloradu, kde hrajete za Franka Westa, který se snaží zjistit, co se stalo jeho příteli Bradovi Parkovi.

Příběh začíná tím, že se Frank probudí z kómatu poté, co byl nakažen jakýmsi zombie virem, který způsobuje, že ztrácí paměť. Potom se vydává na dobrodružnou cestu po Willamettu a snaží se zjistit, co se stalo před ztrátou vzpomínek a jak se tam vůbec ocitl. Poměrně děsivá představa, no ne?

Killing Floor 2 - 5 hráčů proti světu nemrtvých

Killing Floor 2 je kooperativní střílečka z pohledu první osoby, ve které se spolu s dalšími pěti hráči postavíte proti vlnám příšer. K dispozici budete mít celou řadu zbraní včetně brokovnic, pistolí a pušek.

Hra má také různé třídy postav s různými schopnostmi: Commando má útočnou pušku a granáty; Supporty mohou léčit nebo posilovat spojence; Field Medics používají své zbraně k oživování padlých spoluhráčů; Sharpshooters jsou vybaveni odstřelovačskými puškami pro útoky na dálku, no a Firebug specialists používají jako hlavní zbraň plamenomet (a skvěle dokážou podpálit nepřátele!).

Resident Evil - série se kterou nestupíte vedle

Jste připraveni čelit svým nejhorším nočním můrám? Nehledejte nic jiného než Resident Evil, legendární hororovou sérii o přežití, která děsí hráče již více než 20 let. V těchto hrách budete čelit hordám zombíků a dalších děsivých stvoření, přičemž se budete snažit odhalit pravdu o zlověstné korporaci Umbrella.

Díky ikonické hratelnosti a nezapomenutelným postavám se hra Resident Evil stala základem hororového žánru. Abyste v těchto hrách přežili, budete muset využít všechen svůj důvtip a schopnosti, protože budete zkoumat strašidelná sídla, opuštěné laboratoře a další děsivé prostředí. Každá hra ze série nabízí jedinečný pohled na svět Resident Evil s různými protagonisty, nepřáteli a příběhy, které vás udrží v napětí.

Ať už jste dlouholetým fanouškem série, nebo nováčkem, který hledá strach, Resident Evil (a to kterákoli část) je pro vás ideální hrou. Díky strhující hratelnosti, akci, při které bije srdce, a atmosféře, ze které běhá mráz po zádech, není divu, že se tyto hry staly klasikou hororového světa.

Dead Island - "ráj" na tropickém ostrově

Dead Island je sandboxová zombie hra s otevřeným světem, ve které hrajete za jednu ze čtyř postav na tropickém ostrově. Příběh se točí kolem jejich snahy přežít epidemii zombie, přičemž během hry musíte bojovat proti hordám nemrtvých nepřátel.

Hlavní herní mechanikou hry Dead Island je výroba zbraní, která hráčům umožňuje vytvářet si vlastní zbraně z různých součástek nalezených v celém herním světě. Ve hře Dead Island se nachází i několik různých druhů zombíků (včetně těch, kteří po smrti vybuchují), takže nepoužívejte jen střelné zbraně, ale vyzkoušejte také zbraně pro boj zblízka! A chystá se i pokračování Dead Island 2.

Dead Space - hororový kult ve vesmíru

Připravte se ponořit do děsivého světa Dead Space. Tato kultovní vesmírná hororová série již více než deset let vzrušuje hráče svou jedinečnou směsicí akce, napětí a hrůzy. V těchto hrách budete hrát za Isaaca Clarkea, inženýra, který uvízne na zdánlivě opuštěné vesmírné lodi zamořené groteskními a smrtícími stvořeními známými jako nekromorfové.

Série Dead Space je známá svými inovativními herními mechanikami, které vám umožňují rozkouskovat nepřátele končetinu po končetině, abyste jim zabránili v útoku na vás. Díky své děsivé atmosféře, strhujícímu příběhu a zapamatovatelným nepřítelem je Dead Space dokonalou hrou pro fanoušky hororů, kteří hledají skutečně děsivý zážitek. I když nejde o zombíky v pravém slova smyslu, příšer a post-apo svět si zde užijete dosyta.

Project Zomboid - survival jak se patří

Project Zomboid je další survival hrou v seznamu, která se odehrává v postapokalyptickém světě ovládaném zombíky. Hra obsahuje obrovský otevřený svět, ve kterém musíte shánět zásoby, vyrábět zbraně a nástroje a bránit se zombíkům, abyste přežili. Hra obsahuje také různé charakterové vlastnosti postav, které mohou ovlivnit váš gameplay, například náchylnost k záchvatům paniky nebo vyšší odolnost vůči infekci.

DayZ - česká survival pecka

DayZ je česká hra o přežití, která se odehrává v postsovětském státě, který zasáhla záhadná nákaza a proměnila většinu obyvatelstva na agresivní zombíky. Musíte se tak tiše pohybovat v nebezpečném světě, shánět zásoby a zbraně a snažit se vyhnout zombíkům i ostatním hráčům, kteří mohou být nepřátelští. Hra obsahuje také komplexní systém zdraví, který zahrnuje pocit hladu, žízně a nemoci.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season je příběhová hra, která sleduje cestu mladé dívky jménem Clementine, která se snaží přežít ve světě ovládaném zombíky. Hra obsahuje rozvětvený příběh ovlivněný rozhodnutími hráče s různými hádankami a akčními sekvencemi. Hra je plná emotivních momentů a intenzivního rozhodování, díky čemuž si ji musí zahrát všichni fanoušci série.

World War Z - vysoceoktánová kooperativní střílečka

World War Z je kooperativní hra, ve které se spolu s ostatními postavíte proti hordám zombíků na celém světě. Hra obsahuje řadu zbraní a tříd, z nichž každá má své vlastní jedinečné schopnosti a herní styly. Hra obsahuje také dynamický systém roje, který umožňuje zombíkům přelézat překážky a útočit z nečekaných úhlů. Fanoušci masivních stříleček a rychlonohých zombíků si přijdou na své. Ve čtveřici je to jeden z nejlepších zombie zážitků, jaký lze v seznamu najít.

Call of Duty - zombie módy by vystačili na vlastní hru

Call of Duty Zombie módy jsou dnes již neodmyslitelnou součástí herní série Call of Duty. Módy obsahují samostatnou dějovou linii s vlastními postavami a herními mechanikami zaměřenými na přežití proti vlnám zombíků. Režim byl poprvé představen ve hře Call of Duty: World at War a od té doby se stal základním prvkem série.

V režimu Zombie musí hráči bojovat proti hordám nemrtvých nepřátel, přičemž se snaží přežít a postupovat jednotlivými koly hry. Každé kolo sestává z určitého počtu zombíků, které je v průběhu hry stále obtížnější porazit. Aby hráči přežili, musí spolupracovat, zabarikádovat se na určitém místě, nakupovat zbraně a munici a získávat body k odemčení nových oblastí a předmětů.

Režim Zombies se v průběhu let vyvíjel, přičemž každá nová hra v sérii přidávala nové funkce a herní mechanismy. V některých hrách se například objevují speciální typy zombíků, jako například „Crawlers“ ve hře Call of Duty: Black Ops, kteří jsou menší a rychlejší než běžní zombíci. Jiné hry obsahují jedinečné výhody a schopnosti, které si hráči mohou aktivovat, aby získali výhodu. Celkově je Zombie mód v sérii tak oblíbeným, že někteří hráči si kupují hru jen pro něj.

Značky

Podobné články

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Návod na přidání hry na Steam i mimo platformu

Návod na přidání hry na Steam i mimo platformu

Nejlepší módy pro American Truck Simulator

Nejlepší módy pro American Truck Simulator

F1 Online – formule zdarma a ovládané myší

F1 Online – formule zdarma a ovládané myší

Co je Long Driven Shot a jak vystřelit po zemi ve hře FIFA?

Co je Long Driven Shot a jak vystřelit po zemi ve hře FIFA?

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 d 6 0 5 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce