stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9708
  • Uživatelů: 6601

WhatsApp na počítači - webový nemusíte instalovat

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 3.9.2018 | Zobrazeno: 50784x

Oblíbený komunikátor WhatsApp již delší dobu disponuje webovou verzí. Na svém PC tak můžete zůstat ve spojení a nemusíte kvůli tomu do rukou brát telefon. Dvojnásobně se tento tip hodí pro všechny, kteří na svém PC nemohou nic instalovat. Návod, jak si založit a jak používat WhatsApp Web (prohlížečová verze komunikátoru) najdete dále v článku.

Přihlášení do WhatsApp Web

Pro přihlášení do služby WhatsApp Web budete potřebovat mobilní telefon nebo tablet s GSM modulem. Stáhněte na něj mobilní verzi WhatsApp a zaregistrujte své telefonní číslo (aplikace WhatsApp je spojena s telefonním číslem, nikoli s konkrétním zařízením nebo uživatelem – to je i důvod toho, že nelze změnit/obnovit heslo k vašemu WhatsApp účtu. Jednoduše žádné neexistuje.).

WhatsApp Web prohlížečová aplikace

Poté, co si nainstalujete a ověříte m  obilní aplikaci, přejděte na počítač a otevřete stránku WhatsApp pro Web. Mobilním telefonem oskenujte QR kód, který se objeví v pravém horním rohu obrazovky (skenujte telefonem, který jste používali v předchozím kroku). Sken provedete tak, že otevřete aplikaci WhatsApp a kliknete na Menu (ikona tří teček vpravo dole), vyberete položku WhatsApp Web a nakonec kliknete na tlačítko Přidat zařízení/symbol +. Zaměřte čočku fotoaparátu na QR kód a aplikace jej automaticky zpracuje.

WhatsApp mobilní Skenování kódu WhatsApp Web Propojení WhatsApp web

Dojde ke spárování mobilního a desktopového účtu a okamžite tak na PC získáte přístup ke svým kontaktům a budete moci pokračovat v chatu. Mírné omezení se ukrývá v nemožnosti volat – pokud jste na volání zvyklí, budete muset opět vzít do rukou telefon a volat skrze něj.

WhatsApp Web konverzace

Pozor: po každém odchodu od PC se nezapomeňte z WhatsApp Web odhlásit. Jestliže zapomenete, můžete sáhnout po funkci hromadného odhlášení všech otevřených WhatsApp spojení.

Etymologické okénko – původ slova WhatsApp

Pokud alespoň základně ovládáte anglický jazyk, tak to pro vás nebude žádná novinka. Název aplikace WhatsApp totiž vychází z hovorového zvolán Whats Up? („Jak je?“, „Co se děje?“). Výslovnost názvu aplikace i zmíněného zvolání je totiž stejná („vocap“). App je pak zkrácením slovíčka Application (Aplikace). Filmoví nadšenci a obzvláště pak milovníci parodií si jistě vzpomenou na legendární scénu ze série Scary Movie, ve které bylo zvolání „Whats Up?“ požito a to opakovaně.

Nezapomeňte ani na klasickou PC verzi WhatsApp.

Značky

Podobné články

Diablo Immortal na PC a mobilní telefony - vše, co potřebujete vědět

Diablo Immortal na PC a mobilní telefony - vše, co potřebujete vědět

Nejlepší aplikace pro Windows Phone (1. díl)

Nejlepší aplikace pro Windows Phone (1. díl)

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Vtipy a hlášky Chucka Norrise v mobilní akční hře

Nejlepší Tower Defense strategické hry na tablet

Nejlepší Tower Defense strategické hry na tablet

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Pixwords nápověda (3) - odpovědi ke všem obrázkům zdarma

Pixwords nápověda (3) - odpovědi ke všem obrázkům zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  2 d d e c 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce