stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8631
  • Uživatelů: 6464

WhatsApp na počítači - webový nemusíte instalovat

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 3.9.2018 | Zobrazeno: 23540x

Oblíbený komunikátor WhatsApp již delší dobu disponuje webovou verzí. Na svém PC tak můžete zůstat ve spojení a nemusíte kvůli tomu do rukou brát telefon. Dvojnásobně se tento tip hodí pro všechny, kteří na svém PC nemohou nic instalovat. Návod, jak si založit a jak používat WhatsApp Web (prohlížečová verze komunikátoru) najdete dále v článku.

Přihlášení do WhatsApp Web

Pro přihlášení do služby WhatsApp Web budete potřebovat mobilní telefon nebo tablet s GSM modulem. Stáhněte na něj mobilní verzi WhatsApp a zaregistrujte své telefonní číslo (aplikace WhatsApp je spojena s telefonním číslem, nikoli s konkrétním zařízením nebo uživatelem – to je i důvod toho, že nelze změnit/obnovit heslo k vašemu WhatsApp účtu. Jednoduše žádné neexistuje.).

WhatsApp Web prohlížečová aplikace

Poté, co si nainstalujete a ověříte m  obilní aplikaci, přejděte na počítač a otevřete stránku WhatsApp pro Web. Mobilním telefonem oskenujte QR kód, který se objeví v pravém horním rohu obrazovky (skenujte telefonem, který jste používali v předchozím kroku). Sken provedete tak, že otevřete aplikaci WhatsApp a kliknete na Menu (ikona tří teček vpravo dole), vyberete položku WhatsApp Web a nakonec kliknete na tlačítko Přidat zařízení/symbol +. Zaměřte čočku fotoaparátu na QR kód a aplikace jej automaticky zpracuje.

WhatsApp mobilní Skenování kódu WhatsApp Web Propojení WhatsApp web

Dojde ke spárování mobilního a desktopového účtu a okamžite tak na PC získáte přístup ke svým kontaktům a budete moci pokračovat v chatu. Mírné omezení se ukrývá v nemožnosti volat – pokud jste na volání zvyklí, budete muset opět vzít do rukou telefon a volat skrze něj.

WhatsApp Web konverzace

Pozor: po každém odchodu od PC se nezapomeňte z WhatsApp Web odhlásit. Jestliže zapomenete, můžete sáhnout po funkci hromadného odhlášení všech otevřených WhatsApp spojení.

Etymologické okénko – původ slova WhatsApp

Pokud alespoň základně ovládáte anglický jazyk, tak to pro vás nebude žádná novinka. Název aplikace WhatsApp totiž vychází z hovorového zvolán Whats Up? („Jak je?“, „Co se děje?“). Výslovnost názvu aplikace i zmíněného zvolání je totiž stejná („vocap“). App je pak zkrácením slovíčka Application (Aplikace). Filmoví nadšenci a obzvláště pak milovníci parodií si jistě vzpomenou na legendární scénu ze série Scary Movie, ve které bylo zvolání „Whats Up?“ požito a to opakovaně.

Nezapomeňte ani na klasickou PC verzi WhatsApp.

Značky

Podobné články

Jak nainstalovat Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Jak nainstalovat Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Nejlepší aplikace pro tablety II

Nejlepší aplikace pro tablety II

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Kvarteto nejlepších hudebních přehrávačů pro váš mobil

Kvarteto nejlepších hudebních přehrávačů pro váš mobil

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  b b f 6 7 a  :
 
Vzkaz: