stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9670
  • Uživatelů: 6597

Youtube vychytávky a skryté funkce

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.11.2014 | Zobrazeno: 10441x

V dnešním článku se blíže podíváme na možnosti oblíbené služby od Googlu, Youtube, které nikdo moc nezná a nepoužívá. Jde často o užitečné funkce, které obyčejnou bezednou studnu videí povyšují na zcela novou úroveň.

1) Vkládání videa do vaší stránky

Videa z Youtube si můžete i s přehrávačem vložit přímo do stránky. Stačí pod videem kliknout na tlačítko Sdílet a zde na volbu Vložit. Kód, který se vám zobrazí, stačí vložit do zdrojové stránky a na webu se zobrazí jako video i s Youtube přehrávačem. Když v Youtube kliknete ještě na položku pod oním kódem, která hlásá "Zobrazit více", můžete si nastavit rozlišení a další parametry videa.

2) URL statického obrázku z Youtube "videa"

Některá videa na Youtube nejsou tak úplně videa. Plynou, ale místo "pohyblivých obrázků" mají jen jeden statický. Pokud se vám líbí, můžete najít jeho URL. Klikněte na stránce s tímto videem na klávesovou zkratku Ctrl+u, abyste se dostali na zdrojový kód. Zde klikněte na Ctrl+F a do objevivšího se vyhledávacího pole zadajte "og:image" (bez uvozovek). URL obrázku následuje hned za touto nalezenou frází.

3) Youtube TV na PC

Jednoduchost, elegance, přehlednost, ničím nerušený (až na reklamy…) zážitek z videí na Youtube, taková je logika aplikace pro TV, která je ale k nalezení i pro PC. Youtube v téhle podobě ani nepoznáte, a byť nejde o variantu přehrávače našlapanou funkcemi, můžete ji použít třeba v případě, kdy chcete zapůsobit videem z Youtube, které v tomto prostředí hned působí reprezentativněji.

Youtube TV najdete ZDE

4) Další verze Youtube, tentokrát bez regionálního omezení

Youtube adresa je běžně složená z klasické části "youtube.com/" která je následovaná unikátním kódem pro konkrétní video. Když ale mezi tyhle dva články napíšete "/v/" (bez uvozovek a bez dvou lomítek za sebou), spustí se vám v maximalizovaném layoutu a navíc si takhle pustíte i regionálně uzamčená videa.

5) Přehrát později

Poslal vám někdo zajímavé video, ale vy nemáte čas, prostor, nebo chuť si ho pustit rovnou? Nebo jste narazili na něco tak dokonalého, že si to chcete prostě uchovat navždy (respektive dokud to z Youtube někdo nesmaže)? Klikněte na Přehrát později, což je kulatá ikonka na spodním řádku Youtube přehrávače. Tato videa pak najdete ve svém profilu v položce Přehrát později.

6) Broadcasting aktivity na FB a Twitter

Google není pes a svůj Youtube se nebojí napojit na konkurenci v podobě Facebooku a Twitteru. V Nastavení a položce Propojené účty můžete zadat svoje FB a Twitter údaje a nechat automaticky svou aktivitu na Youtube vysílat i na tyto svoje účty. Užitečné hlavně pro uživatele s vlastní Youtube obsahem.

7) Live vysílání přes Youtube

Živé vysílání čehokoliv není jen doménou Twitche, Youtube to zvládá taky. Potřebujete jen účet v dobré kondici a kvalitní přípravu. Návod na ni najdete pod odkazem níže - snadné a rychlé to nebude, ale vysílání přes Youtube za to podle nás stojí.

https://www.youtube.com/yt/playbook/live.html

8) Slow-mo video

Tento cool hack je ve skutečnosti jen pitominka, která spočívá v superrychlém pauzování a spouštění videa, kterého na Youtube docílíte tím, že budete držet klávesu mezerník. Překvapivé je, jak plynule Youtube přehrává video, když takovou "prasárnu" děláte, což z této falešné slow-motion dělá vcelku použitelnou funkci.

Značky

Podobné články

Návod na stahování videí ze soukromých stránek na Facebooku

Návod na stahování videí ze soukromých stránek na Facebooku

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Internet věcí

Internet věcí

YouTube představuje 37 exkluzivních miniher pro prémiové uživatele

YouTube představuje 37 exkluzivních miniher pro prémiové uživatele

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 f 2 0 4 b  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce