stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9679
 • Uživatelů: 6598

Adobe Photoshop CS6 - seznam nových funkcí

Autor: Redakce  |   Publikováno: 4.9.2012 | Zobrazeno: 15257x

Nový a uživateli velmi oblíbený produkt firmy Adobe – Photoshop, je již čtyři měsíce v prodeji. Poté, co byla mezi zájemce vypuštěna testovací beta verze, je tedy k dispozici konečný a v mnohém revoluční produkt. V několika následujících odstavcích se seznámíme s jeho novými funkcemi a výbavou.

Předně - proč revoluční?  Díky dvěma základním proměnám. Tou první je primárně změna vizuálu. Po 22 letech bez větších zásahů do designu došlo k razantní změně. Nečekejte kompletní přestavění ovládacích prvků, ale přesto se jedná o změnu, která je očím ihned patrná. Došlo totiž ke kompletnímu redesignu ikonek a kurzorů a stejně tak bylo změněno úvodní prostředí. Na první pohled zaujmou nové barvy, kdy je celý produkt laděn do tmavších odstínů, které jsou překvapivě velmi příjemné. Samozřejmostí je možnost změny barevného schématu. Měnit lze jak barvu vnější – panelové části, tak vnitřní pracovní plochy a to nezávisle na sobě.

Druhou a nyní již plně funkční změnou je daleko větší využití GPU pro zpracovávání jednotlivých úkonů. Díky grafickému enginu Adobe Mercury tak maximálně využijete potenciál Vaší grafické karty. Výrazně jsou tak zrychleny jednotlivé úkony a zároveň je ušetřena část výkonu hlavního procesoru, který se pro tyto operace nehodí tolik, jako právě procesor grafické jednotky. Díky němu je změna patrná ihned a vše je plynulejší a hladší.Nový design pozadí

 

Novinky v Adobe Photoshop CS6

 • Nový vzhled s možností změny barevného schématu. Upravené ikony a mírná změna při jejich rozmístění.
 • Po funkční stránce pak větší využití GPU pro grafické výpočty, které jsou nyní daleko rychlejší a plynulejší. Dobrým příkladem je použití pluginu Liquify, který simuluje tažení prstů po čerstvé olejové malbě. Nyní vše proběhne plynule a rychle.
 • Možnost zapnutí rich cursoru. Při výběru nebo označení se na definovaném místě zobrazí detailní informace. Mezi ně patří velikost výběru, natočení, atd.
 • Content Aware Move Tool umožňuje odstraňovat a přesouvat objekty s automatickým zaplněním takto vzniklého prostoru. Pro výplň je použito okolního prostředí, které je tak čistě a přesně stmeleno se záplatou.
 • Primárně pro fotografy a úpravu fotografií je přidána Blur Gallery. Nový a snadný nástroj pro rozostření určitých oblastí snímku.
 • I když je vlajkovou lodí pro práci s videem Adobe Premiere, tak došlo k velkým úpravám video schopností i u Photoshopu.  Vše je jednodušší a bohatší funkcionalita umožňuje kvalitnější práci s audiemvideem.
 • Program je dále obohacen o rychlý přístup k jednoduchým funkcionalitám. Tím je uživateli ušetřeno spoustu času. Doplněn posuvník pro určení jasu a kontrastu texturám během kreslení, pro Windows jsou přidány nové možnosti Nový/Otevřít do menu dokumentu.
 • Závěrečnou novinkou je pak rozšíření velikosti štětce na 5000px.

Možnost změny pozadí

Cena:

K dispozici jsou dvě verze:

 • Adobe Photoshop CS6 (základní verze): 699$ (cca 14 tis. Kč)
 • Adobe Photoshop CS6 Extended (rozšířená verze s větší funkcionalitou): 999$ (cca 20 tis. Kč)

Systémové požadavky:

Velkou změnou je konec podpory 32 bitovým systémům, což se citelně dotkne uživatelů Maců. Povinností je tedy 64-bitový procesor a OS 10.6 nebo vyšší. Pro uživatele operačního systému Windows je seznam bohatší. Adobe Photoshop CS6 podporuje operační systémy počínaje Windows XP s SP3.

Další výraznou změnou je větší důraz na použití grafické karty při výpočtech a to díky Monaco Enginu. Společností Adobe proto doporučuje pro optimální konfiguraci použít grafickou kartu s alespoň 512 MB paměti VRAM.

Demo:

 Pro stáhnutí dema si nejprve nainstalujte Adobe Download Manager.

Značky

Podobné články

Nejlepší bezplatné programy pro úpravu a střih videa

Nejlepší bezplatné programy pro úpravu a střih videa

Nejlepší programy na úpravu a retušování fotek

Nejlepší programy na úpravu a retušování fotek

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google "Street" View

Prohlédněte si fotky z Instagramu i na vašem PC

Prohlédněte si fotky z Instagramu i na vašem PC

Nejlepší úložiště na internetu pro vaše fotky a hudbu

Nejlepší úložiště na internetu pro vaše fotky a hudbu

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e 8 2 a 9 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce