stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Až na dřeň: The Return of Ceb je nejlepším dokumentem z prostředí esportu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.3.2023 | Zobrazeno: 799x

Příběh legendy. Classic OG. Jak jinak pojmenovat další pohádkový výkon týmu, který hraje nejlepší Dotu z pozice outsidera? Esportová organizace OG předurčena nabídnout světu ta nejvypjatější dramata, jaké svět progamingu nabízí. A jistý hráč zvaný Ceb je toho hlavním strůjcem.

Svět se začátkem roku 2022 pomalu dostával zpět do starých kolejí po celosvětové pandemii. Spolu s prvním velkým turnajem Dota 2 po téměř 2 letech přišla také šokující informace o invazi Ruska na Ukrajinu. Zatímco diváci měli po dlouhé době možnost navštívit Major ESL One Stockholm 2022, ne všichni hráči měli to štěstí. Kapitán OG, Misha, nemohl se svým týmem vycestovat kvůli ruské národnosti a zamítnutí víz a situace se zdála zoufalá.

Být to jiný tým, pravděpodobně bychom dnes nezmiňovali na předvedený výkon s úžasem. Nezlomnost OG v kritických chvílích ale není třeba brát na lehkou váhu, což se potvrdilo i ve Stockholmu. Do hry na úplně poslední chvíli vstoupil Sébastian „Ceb“ Debs z hráčského důchodu, aby pomohl mladým a nezkušeným hráčům absolvovat první LAN turnaj v jejich kariérách. Co absolvovat, jeho zkušenosti a nezlomný duch v kombinaci s nejlepšími motivačními řečmi jim ho pomohly vyhrát.

Nová éra OG nemohla začít lépe

Toto je příběh nové éry OG v dokumentu Greatest Comeback In Dota 2 History: The Return Of Ceb skutečně zobrazuje jeden z nejpůsobivějších návratů na profesionální scénu v podání jednoho z nejúspěšnějších hráčů – Ceba. Nejprve nás seznámí s důvody, proč v první řadě vůbec s kariérou skončil, a činí tak velmi umně a procítěně. Prostřednictvím rozhovoru s jeho nejlepším přítelem N0tailem se dozvídáme o neklidné mysli toužící po vítězstvích a neustálém pokroku ve všem, na co Ceb v životě sáhl.

Protože profesionální esport není jen bezduché hraní – vyžaduje odhodlání, oddanost a touhu neustále se zlepšovat. Že to není nejsnazší kombinace ke splnění by mohly vyprávět desítky profesionálních hráčů, kterým se nikdy nepodařilo dosáhnout na vrchol, který si stanovili. A přesto vydrželi a zkoušejí to rok co rok znovu a znovu. V porovnání s True Sightem – každoročním dokumentem mapujícím finále turnaje The International – máme možnost nahlédnout hlouběji do života hráče, který dosáhl všeho, co si stanovil, a co všechno musel obětovat.

Osobní život není vedle Doty jednoduchý

Dlouholetý vztah s jeho přítelkyní si prošel pořádnými turbulencemi a my máme možnost nahlédnout na pohled obou stran. Celoroční turnaje vyžadují, aby byli hráči neustále na cestách a ti nejlepší si mohou dovolit jen málo myšlenek nesouvisejících s Dotou. Esport se v trénování a neustálém zlepšování neliší od jiných sportů, a to už ani z hlediska životosprávy a udržování se v kondici. Protože zatímco hlava pracuje na plné obrázky každý den, tělo dostává při sedavé činnosti pořádně zabrat.

A když už se zdá, že jsou věci v životě jako tak v harmonii, přijde nezbytná operace očí, jako v případě Ceba, a kariéra je v ohrožení. Rychlým zásahem lékařů vše dobře dopadlo a comeback na turnaji ESL ve Stockholmu mohl započít.

Síla motivace značka Ceb

Zařazení Ceba do sestavy OG na poslední chvíli stavělo tým do nevýhodné pozice oproti soupeřům. Souhra je, stejně jako v jiných kolektivních sportech, klíčová a času na trénování bylo pramálo. I proto vypadaly první zápasy ve skupině jako na horské dráze a teprve postupně se vypracovaly taktiky, které jim turnaj nakonec vyhráli. Nic z toho by však nebylo možné bez motivace, v čem je Ceb jako doma. Mnozí, snad většina Dota světa, ho právem označuje za největšího motivátora, kterého prostě chce mít v týmu každý.

Jakékoliv rozhovory před zápasy OG se Cebom v týmu si pustíte, vyjdete z toho s hlavou nastavenou pouze na úspěch. V jeho světě se nic jiného nepřipouští. A v dokumentu dostáváme motivačních řečí pořádnou dávku, jakož i náhled na to, že ne vždy musí s Cebem každý souhlasit. Zatímco Taiga hltá každé jeho slovo, Ammar z jeho řečí až tak nadšený není a buď mlčí, nechává se pohltit svým vlastním egem, nebo se pouští do protiargumentů.

Přátelství s N0tailem hory přenáší

N0tail jako trenér plnil na turnaji spíše roli pozitivního tatínka, který příliš do věcí nezasahuje a podává pomocnou ruku v nejtěžších chvílích. Jak on, tak i Ceb dávají všem v týmu výhodu i tím, že se spoluhráče snaží ulehčit a sejmout z nich veškerou tíž světa. A právě to ve Stockholmu mladá skvadra potřebovala.

Spoluhráčům se nebojí říci cokoli, co je namotivuje, i za cenu uražení soupeřů. Před zápasy je to samozřejmě jen pro ně, ale v dokumentech je to už jiná písnička. Pokud je ale jedinou cestou vítězství, Ceb nezná slitování. Všechno se v dokumentu děje za doprovodu perfektně zvolené hudby, někdy sice s přílišným patosem, ale nikdy ne úplně přes čáru. Emoce se při takovém comebacku ždímají snadno.

Drama a OG, to je nerozlučná dvojice

Do toho prémiová produkce s prémiovým střihem, kde si užijeme reakce hráčů na úspěchy i zklamání během turnaje, jakož i epická videa ze hry zachycující ty nejvýznamnější momenty na cestě za titulem. Organizace OG jakoby byla předurčena k velkým věcem. Vstání z popela, navzdory nepřízni osudu, kdy je přesvědčení o svých schopnostech to poslední, co hráčům zůstává.

Z esportu, a nejen z Dota 2 prostředí, jsme poslední roky dostali mnoho skvělých dokumentů, ale žádný nejde tak do hloubky, jako ten o Cebově zástupu v OG. Zda Ceba milujete nebo nenávidíte, úspěchy mu odepřít nelze. A když vidíte, co za nimi stojí, příběhy jako ten ze Stockholmu, vás musí chytit za srdce. , snad nejlepšího dokumentu ze světa sportu.

Zapomeňme nyní na legendární pětici hráčů N0tail – Ceb – JerAx – Topson – Ana, která dvakrát vyhrála největší esport turnaj The International navzdory překážkám, které by jiné týmy položily na kolena. Nestarejme se ani o to, že se to do té doby žádnému jinému týmu nepodařilo, natož ne dva roky po sobě a ve stejném složení.

Nejkrásnější Dota 2 příběhy píše stále OG

Mladý tým složený z neznámých hráčů se navzdory nepřízni osudu vyšplhal až na vrchol a napsal jeden z nejlepších a nejnepravděpodobnějších příběhů v historii sportu. Dokument The Return Of Ceb od Red Bullu mapuje jejich cestu od počátečních peripetií před turnajem, přes první dny akce a sehrávání až po cestu na samotný vrchol a zvednutí trofeje.

Síla dokumentu ale tkví v mnohem hlubším poselství podpořeném výkonem, jaký se ani jednomu ze zúčastněných od té doby nepodařilo zopakovat.

Značky

Podobné články

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Blizzard odložil datadisk Shadowlands do World of Warcraft

Blizzard odložil datadisk Shadowlands do World of Warcraft

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

E3 2018 hry a trailery online – AC Odyssey, Cyberpunk 2077

E3 2018 hry a trailery online – AC Odyssey, Cyberpunk 2077

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 0 3 4 9 7  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce