stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8420
  • Uživatelů: 6360

Windows 10 – upgrade zdarma již zítra

Autor: Redakce  |   Publikováno: 28.7.2015 | Zobrazeno: 5416x

Dlouho očekávaný systém Windows 10 se již ve středu 29.7. začne distribuovat v nových počítačích a také jako upgrade pro majitele starších systémů od Microsoftu. Budete upgradovat hned, nebo raději počkáte, až softwarový gigant svůj nový systém vyladí? Díky tradičnímu mohutnému veřejnému betatestování by neměla být premiéra žádná tragédie a Microsoft vás navíc nenechá upgradovat, až se vám zlíbí, dá vám na to časový limit. Jinak jsou podmínky velmi příznivé.

Pokud máte osobní počítač s originálními Windows 7 a novějšími, můžete se těšit na bezplatný upgrade. O tom, na kterou přesně edici, si povíme něco na konci článku.

Podmínky pro upgrade jsou poměrně benevolentní

Microsoft nabízí svůj nový systém zdarma ke stažení jako upgrade pro majitele starších verzí, což je samo o sobě pozitivní, ale záleží také na konkrétních pravidlech a omezeních. To že je Windows 10 připraven pouze jako upgrade pro poslední dvě velké verze, tedy Windows 7 a Windows 8/8.1, to je logické, stejně jako časové omezení, do kdy musíte upgrade provést.

Další podmínky ale tak jasné už nejsou – co se stane, když budete chtít přeinstalovat systém? Co se stane, když máte pouze upgrade licenci na Windows 8 (třeba ze stařičkých Windows XP)? V obou případech jsou odpovědi pozitivní pro uživatele – přeinstalovat půjde normálně, čistá instalace je tedy možná, což je velké plus, a to kdykoliv po provedení původního upgradu, takže třeba za 5, 10 let.

Stejně tak vám Microsoft nebude házet klacky pod nohy ani v případě, že máte upgradovatelnou verzi Windows opět jako upgrade nějakého staršího, již nemodernizovatelného systému.

Zda je váš systém připraven na upgrade, poznáte díky nové ikoně, která se vám měla po nainstalování aktualizace (je potřeba mít povolené aktualizace Windows Update). Tato ikonka směřuje na „rezervaci“ updatu, kterou sice nemusíte provést, ale ničemu to neuškodí (můžete to později zrušit).

Zjednodušení v edicích je vítané

Microsoft pro běžné uživatele ponechává pouze 2 edice, což je zásadní změna, hlavně proti 5 edicím Windows 7, ale i 3 edicím Windows 8.1. „Desítky“ tak budou pouze základní (Home) a profesionální (Pro), korporátní edice budou samozřejmě zachovány taktéž, ale těch se bezplatný upgrade netýká.

Konkrétně si Windows 10 Home můžete nainstalovat, když vlastníte W7 Starter, Home Basic a Home Premium, nebo Windows 8.1 v základní verzi. Na Windows 10 Pro si můžete updatovat, když vlastníte Windows 7 Provfessional a Ultimate, či Windows 8.1 Pro, nebo Pro pro studenty.

Značky

Podobné články

Nejlepší programy na obnovu a záchranu smazaných dat

Nejlepší programy na obnovu a záchranu smazaných dat

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 9 zdarma a s nabídkou Start na jaře 2015

Windows 9 zdarma a s nabídkou Start na jaře 2015

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a 8 9 a 1 5  :
 
Vzkaz: