stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9670
  • Uživatelů: 6597

Windows 10 – upgrade zdarma již zítra

Autor: Redakce  |   Publikováno: 28.7.2015 | Zobrazeno: 10745x

Dlouho očekávaný systém Windows 10 se již ve středu 29.7. začne distribuovat v nových počítačích a také jako upgrade pro majitele starších systémů od Microsoftu. Budete upgradovat hned, nebo raději počkáte, až softwarový gigant svůj nový systém vyladí? Díky tradičnímu mohutnému veřejnému betatestování by neměla být premiéra žádná tragédie a Microsoft vás navíc nenechá upgradovat, až se vám zlíbí, dá vám na to časový limit. Jinak jsou podmínky velmi příznivé.

Pokud máte osobní počítač s originálními Windows 7 a novějšími, můžete se těšit na bezplatný upgrade. O tom, na kterou přesně edici, si povíme něco na konci článku.

Podmínky pro upgrade jsou poměrně benevolentní

Microsoft nabízí svůj nový systém zdarma ke stažení jako upgrade pro majitele starších verzí, což je samo o sobě pozitivní, ale záleží také na konkrétních pravidlech a omezeních. To že je Windows 10 připraven pouze jako upgrade pro poslední dvě velké verze, tedy Windows 7 a Windows 8/8.1, to je logické, stejně jako časové omezení, do kdy musíte upgrade provést.

Další podmínky ale tak jasné už nejsou – co se stane, když budete chtít přeinstalovat systém? Co se stane, když máte pouze upgrade licenci na Windows 8 (třeba ze stařičkých Windows XP)? V obou případech jsou odpovědi pozitivní pro uživatele – přeinstalovat půjde normálně, čistá instalace je tedy možná, což je velké plus, a to kdykoliv po provedení původního upgradu, takže třeba za 5, 10 let.

Stejně tak vám Microsoft nebude házet klacky pod nohy ani v případě, že máte upgradovatelnou verzi Windows opět jako upgrade nějakého staršího, již nemodernizovatelného systému.

Zda je váš systém připraven na upgrade, poznáte díky nové ikoně, která se vám měla po nainstalování aktualizace (je potřeba mít povolené aktualizace Windows Update). Tato ikonka směřuje na „rezervaci“ updatu, kterou sice nemusíte provést, ale ničemu to neuškodí (můžete to později zrušit).

Zjednodušení v edicích je vítané

Microsoft pro běžné uživatele ponechává pouze 2 edice, což je zásadní změna, hlavně proti 5 edicím Windows 7, ale i 3 edicím Windows 8.1. „Desítky“ tak budou pouze základní (Home) a profesionální (Pro), korporátní edice budou samozřejmě zachovány taktéž, ale těch se bezplatný upgrade netýká.

Konkrétně si Windows 10 Home můžete nainstalovat, když vlastníte W7 Starter, Home Basic a Home Premium, nebo Windows 8.1 v základní verzi. Na Windows 10 Pro si můžete updatovat, když vlastníte Windows 7 Provfessional a Ultimate, či Windows 8.1 Pro, nebo Pro pro studenty.

Značky

Podobné články

Jak přehodit nastavení myši a touchpadu pro leváky

Jak přehodit nastavení myši a touchpadu pro leváky

Nejlepší programy na obnovu a záchranu smazaných dat

Nejlepší programy na obnovu a záchranu smazaných dat

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 1 9 1 9 7  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce