stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Dual-sim telefony už nejsou žádná exotika

Autor: Redakce  |   Publikováno: 24.2.2015 | Zobrazeno: 3866x

Dvě simkarty v jednom telefonu už nejsou doménou pouze neznámých čínských výrobců. Tohoto fenoménu se chytly i vyhlášené světové značky jako je Sony nebo Samsung, výběr modelů je širší než kdy dřív a dokonce už se začínají objevovat i pokusy o mobily na simkarty tři. Pojďme se teď na tyhle užitečné nástroje podívat trochu blíže.

Dual standby sim

Převažující technologií dual-simů je takzvaný dual standby sim, který dovoluje provozovat dvě simkarty v jednom telefonu v pohotovostním režimu. Jakmile ale začnete volat z jedné simky, ta druhá se po dobu hovoru stane nedostupnou. Kromě toho se můžete setkat i s aktivními a pasivním dual-sim. U pasivních může být na příjmu vždy pouze jedna simka, což rozhodně není ideální, zatímco u aktivních má každá simkarta vlastní modul a fungují obě naráz, ovšem za cenu zvýšeného odběru energie.

Dual standby sim se tak jeví jako ideální varianta, která poskytuje v zásadě to, co bychom mobilu na dvě simky čekali, tedy neustálou zastižitelnost na dvou číslech naráz a neustálou možnost si vybrat, ze kterého čísla budeme volat my.

Dual-sim telefony

Už na začátku jsme vás lákali na to, že mezi dual-simy je rozhodně z čeho vybírat. Telefony na dvě simky se opravdu objevují na různých platformách a v různých cenách, takže se vám nejspíš nestane, že byste ideální dvojsimkáč nenašli. Ano, výběr není tak široký jako u jednosimkových řešení, ale to bude vadit spíše lidem, kteří se opravdu o mobilní telefony zajímají a chtějí ten jeden konkrétní model, který se třeba zrovna v dual-sim variantě neprodává.

Low-end

Pokud potřebujete mít dvě simky v jednom mobilu, nemusíte utrácet tisíce. V extrémním případě se vejdete i do pětistovky. Za takovou cenu samozřejmě nesmíte čekat smartphone s několika jádry a gigabajty operační paměti. Nejlevnějším dual-simem podle serveru Heuréka je Alcatel OT-1010D, který by byl lowendem už před nástupem éry smartphonů. Neumí v podstatě nic, ale za třistapade vám poskytne zcela základní telefonní funkce pro dvě simkarty. Telefon je navíc maličký, lehoučký a svou výdrží na jedno nabití dalece převyšuje moderní chytré telefony.

Lumia 535 Flickr

Pokud chcete „starou dobrou“ Nokii, sáhnout můžete po modelu Nokia 130 Dual, která už nepůsobí tak ošizeným dojmem jako Alcatel popsaný výše. S cenou pod 2 000 Kč se ale dostaneme i k nejlevnějším dual-sim smartphonům, kde kromě různých čínských značek figuruje i Nokia Lumia 530 Dual Sim, což je základní model s Windows Phone 8.1, který už můžete bez potíží používat pro nenáročné focení, internet, multimédia a hry.

Mainstream

Pokud nechcete na telefonu nutně šetřit, můžete sehnat nespočet kvalitních dual-simů. Za všechny zmíníme pouze 2. Povedený Asus Zenfone 5 s HD displejem a 2 GB RAM pod 5 tisíc korun. Ten běží na Androidu, a proto jako druhý model volíme nejlepší dual-sim Nokii s Windows Phone 8.1, kterou je Lumia 730 s podobnou cenovkou.

High-end

Telefony nejvyšší třídy top výrobců dlouho nešlo na českém trhu v dual-sim variantách sehnat. Často je vůbec nevytvářeli, nebo je distribuovali pouze na jiných trzích. Dnes ale problém mít nebudete, ať jste fanoušky Sony, HTC, nebo třeba stále nejpopulárnějšího Samsungu. Pouze příznivci Applu si musejí na dual-sim telefony nechat zajít chuť.

Wiki

Asi nejlepším dual-simem vůbec je Xperia Z3 Dual SIM. Za cenu kolem 16 000 Kč dostanete nekompromisně vybavený androidí telefon, který je odolný proti prachu a vodě a vypadá opravdu prémiově. Telefonu nechybí nic – má skvělý foťák, LTE, slot na microSDHC karty a také podporu dvou simkaret. Alternativou je například HTC One M8 v provedení pro 2 simkarty, nebo Samsung Galaxy S5 Duos. Vše skvělé telefony, u kterých záleží jen na preferencích uživatele. HTC a Sony vsázejí na úžasné provedení a prémiový design, zatímco Samsung lze sehnat o několik tisíc korun levněji.

Značky

Podobné články

Powerbank  - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Powerbank - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Fortnite přichází s novými zbraněmi, mapou, vozidly i taktickým sprintem

Fortnite přichází s novými zbraněmi, mapou, vozidly i taktickým sprintem

Novinky v iOS 9

Novinky v iOS 9

Download beta iOS 8 pro vývojáře

Download beta iOS 8 pro vývojáře

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  2 0 d c 9 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce