stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9636
  • Uživatelů: 6592

F1 2022 přinese řadu skvělých novinek – nové tratě, splitscreen či virtuální realitu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 28.6.2022 | Zobrazeno: 1400x

S příchodem nové sezóny formule 1 přišly také výrazné změny v monopostech, které v některých směrech zcela mění tento sport. Ještě lepší zpráva je ta, že změny budeme schopni pocítit na vlastní kůži v podobě F1 22, která tyto změny samozřejmě bude obsahovat. Změny pravidel na konci každé éry F1 umí totálně otočit stav týmu az toho, který byl dlouhá léta v čele se může stát tým ve středu pole az toho ve středu pole se dokáže stát nový lídr. Přesně taková situace se v momentální sezóně stala a týká se to hlavně týmů Ferrari a Mercedes.

Zatímco Ferrari v polovině sezóny 2021 přestalo vyvíjet jejich tehdejší formuli a začalo vyvíjet monopost na sezónu 2022 Mercedes tento krok nebyl schopen učinit kvůli jejich intenzivnímu boji o první místo proti Red Bullu a hlavně vítězi minulé sezóny Maxi Verstappenovi, který zdolal největší Lewise Hamiltona poté, co Hamiltona předjel v posledním kole posledního závodu a zajistil si tím titul mistra světa.

Mercedes má nyní výrazný problém s efektem porpoising a momentálně bojuje o třetí místo ve sklenici konstruktérů s McLarenem. Vtipné jak jednoduše se v F1 dokáže stát dominantní lídr osmi sezón středopolařem a to is mladým Georgem Russellem, který v týmu nahradil Valtteriho Bottase. Naopak Ferrari se stalo ze záložníka top tým a jejich monopost F1-75 je momentálně nejrychlejší. Dokonce překonal i RB18 od Red Bullu, který však neztrácí mnoho a momentálně vede tabulku, ať už konstruktérského tak i jezdeckého poháru.

F1 2022: Datum vydání

Vydání F1 22 je určeno na 1. červenec 2022 a nic nebrání tomu, aby se toto datum stalo realitou. Těm, kterým se ovšem nechtělo čekat na vydání si mohli zakoupit F1 22 Champions Edition, která nabízí pár benefitů ale, což je hlavní tak s ní je dostupný i třídenní early access.

Gameplay

Velkým fenoménem sezóny 2022 je rozhodně efekt porpoising, který na dlouhých rovinkách začne zvedat formuli, která následně začne poskakovat. Na první pohled porpoising vypadá neškodně a jeho účelem bylo zvýšit maximální rychlost monopostů, což se opravdu podařilo jen pár týmům. Jezdci týmů, kterým se porposing nepodařilo zkrotit, mají někdy menší bolesti krku či zad, ale většinou to není nic vážného.

Mercedes, kterému porpoisong způsobuje největší problémy, podal žádost pro automobilovou společnost, která vlastní Formuli 1, aby se pravidla v okolí efektu vylepšila a pomohla týmům s bolestivým poskakováním. Tato žádost však nebyla zcela přijata a tak porpoising zůstává stálým problémem týmů. My si v F1 22 umíme vyzkoušet jaké je to být jezdcem Mercedesu ale bohužel bez poskakování. Nebo na štěstí?

Ve hře se umíme těšit vylepšenému kariérnímu módu, který v určitých směrech zůstává stejný jako před tím. Přidány jsou však nové funkce jako F1 Life, kde si více přiblížíme jaké je to být závodníkem formule 1 a čekají nás i vylepšené interakce. Velká změna pro starého hráče F1 bude určitě ovládání, které ve hře pocítíme stejně jako jezdci. Formule v závodě se budou dát viditelně lépe pronásledovat a tím zvýšit šanci na předjetí i na vzrušující bitvy o pozice. Co se týče závodu budeme svědky častějších áhodných incidentů jako například defekt a častější nehody mezi AI a možnost manuilních pit stopů a formačních kol.

Velká novinka přichází v podobě super aut, pro která si nyní nemusíme kupovat další autíčkové hry jako Forzu Horizon nebo Gran Turismo. Sice jich zde nenajdeme stejně mnoho jako ve zmiňovaných hrách, ale pár si jich zde najdeme. S našimi novými auty budeme moci jezdit hlavně v novém módu Pirrelli hot Laps, kde plníme úkoly a následně se srovnáváme s ostatními hráči.

Super auta:

• Aston Martin DB11 V12
• Aston Martin Vantage
• Aston Martin Vantage (Safety Car)

• Ferrari Roma
• Ferrari F8 Tributo

• McLaren 720S
• McLaren Artura

• Mercedes-AMG GT Black Series
• Mercedes-AMG GT Black Series (Safety Car)
• Mercedes-AMG GT R Pro

Jak budou vypadat tratě

Staré klasiky ale také nové Miami. Toto vše se týká tratí v F1 22. Ve hře budeme mít k dispozici 23 okruhů, kde budeme mít možnost závodit proti hráčům a AI nebo si zde umíme pohodově užít volný čas a naučit se jezdit na každé trati v kvalifikačních kolech.

Úprav se po roce dočkala trať v Abu Dhabi, kde byly už loni upraveny dvě zatáčky, ale až v F1 22 je uvidíme iv herní podobě. Další změny, které mohou způsobit menší změnu v jízdě jsou v prvních zatáčkách na tratích v Barceloně a Baku. Jinak na tratích najdeme pouze pozměněné sponzorské tabule.

Virtuální realita v F1 2022

F1 22 nám poprvé nabídne virtuální realitu na formulové půdě, což je jen dobré. Sice jen na počítače ale stále lepší než nic. VR v kombinaci s F1 je prostě neskutečně dobrá zkušenost a nabídne opravdu spoustu zábavy. Budeme mít možnost víc se dostat do kůže závodníka a když už nás EA s Codemasters ukrátili o efekt porpoising tak si jej alespoň můžeme vlastnoručně vytvořit my. Zažít umíme určitě nezapomenutelnou jízdu Monakem či přejezd obávanou zatáčkou Ea Rouge na belgické trati.

Splitscreen v F1 22

Splitscreen si ve formulových titulech umíme užít již od roku 2020 a F1 22 rozhodně nebude výjimkou. Splitscreen nám už léta nabízí zajímavé a velmi přirozené závody, které si vychutnáme společně s kamarádem u nás doma nebo na návštěvě.

F1 2022: Bude v ní čeština?

Český jazyk jsme v F1 hrách zatím neměli šanci vidět a neuvidíme ho ani ve F1 22. O tom, že by se něco ohledně češtiny mělo změnit zatím nevíme nic a v momentální situaci je nepravděpodobné, že by se vývojáři rozhodli přidat češtinu do hry.

Jak jsme již zmiňovali tak F1 22 je už za rohem. Ale nezapomínejte, že kromě vydání hry se blíží také závod na anglickém okruhu Silverstone, který vždy nabízí velmi napínavé a zajímavé závody. Minulý rok jsme zde byli svědky dramatické kolize mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem, která nabídla velké napětí a jemný zvrat celého průběhu sezóny. Co tady uvidíme letos? Nechme se překvapit.

Značky

Podobné články

Návod, jak změnit skin postavy v Minecraftu v PC i mobilní verzi

Návod, jak změnit skin postavy v Minecraftu v PC i mobilní verzi

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Minecraft brzy přístupný pouze přes Microsoft účet

Minecraft brzy přístupný pouze přes Microsoft účet

Veverka s pistolí je hitem internetu. Nová hra přinese nevídanou zábavu

Veverka s pistolí je hitem internetu. Nová hra přinese nevídanou zábavu

Overwatch – Year of the Rooster update online

Overwatch – Year of the Rooster update online

Black Ops Cold War představilo minimální HW požadavky

Black Ops Cold War představilo minimální HW požadavky

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e f 2 5 7 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce