stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9727
  • Uživatelů: 6602

FIFA 23 dostala nový trailer. Odhalil řadu revolučních novinek

Autor: Redakce  |   Publikováno: 23.7.2022 | Zobrazeno: 1735x

Každý fanoušek online fotbalu ví, že léto je čas, kdy dostáváme nové informace o sérii FIFA. Jinak to není ani teď, když se FIFA 23 představuje v plnohodnotném traileru. Novinek je mnoho. Možná víc, než na jakou porci jsme zvyklí. A možná je to proto, že si studio Electronic Arts připravuje půdu pro příští rok, kdy přijde o název FIFA a přejmenuje se na EA Sports FC.

Zpět ale k letošnímu ročníku. Nové informace potvrzují cross-play podporu i přidání ženského fotbalu v mnohem větším rozsahu, než dosud. Novinek je ale podstatně víc, tak si je pojďme podrobněji rozebrat.

Už samotný trailer přinesl nečekanou změnu v podobě záběrů přímo ze hry. Z nich jsme se něco dozvěděli o gameplayi i nové technologii HyperMotion2. Jedná se o animace fotbalistů a fotbalistek tak, aby byly jejich pohyby co nejplynulejší a nejrealističtější.

Oproti předchozímu ročníku FIFA 22, který představil první variantu této technologie, přichází EA s inovací v podobě více než 6000 nových animací pohybů, která bez debaty posune realističnost na vyšší úroveň. Tu si ale užijí jen hráči s next-gen verzí hry, která bude dostupná pro nové konzole PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Zejména pro hráče na počítačích jde o naprostou novinku, protože v minulé verzi hry si tyto změny užít nemohly.

A potvrdily se i dohady o podpoře cross-playu, a tedy hraní mezi platformami. To znamená, že si hráči budou moci zahrát proti jiným hráčům na ostatních platformách. Týká se to přátelských zápasů, sezón nebo zápasů ve FIFA Ultimate Team módu. Tady ale přichází na řadu rozdělení na next-gen verzi hry a tu „obyčejnou“. První skupinu tvoří hráči na PC, PS5 a Xbos Series X/S, druhou zase PS4 a Xbox One hráči. Hráči na Nintendo Switch mají i tentokrát smůlu, protože se dočkají jen Legacy edice, která už léta víceméně stagnuje a od nových verzí se podstatně liší.

No a pojďme k ženskému fotbalu. Nejde sice o hlavního tahouna FIFA 23, to ani omylem, ale je příjemné mít k dispozici i tuto možnost. Dosud bylo možné hrát jen za ženské národní týmy, od nynějška k nim přibudou i dvě samostatné ženské fotbalové ligy - anglická a francouzská. "Nároďáky" budou k dispozici jak pro ženský fotbal, tak pro mužský a to is nastávajícími světovými šampionáty v Kataru, resp. v Austrálii.

Trailer dále odhalil i nové zahrávání standardních situací, ke kterému se ale vývojáři ještě vrátí, protože ho moc nerozebrali. Co ale víme, je výpočet pravděpodobnosti skórování gólu, ukazatel vzdálenosti i nové zobrazení směru střely. Ve hře se dočkáme i změněného systému střelby balancujícím na hranice riziko/odměna. Již tradičně došlo také ke změně fyzikálního modelu pro míč a pohyb soupeřů. To vše by mělo přinést realističtější dojem ze hry.

Nebudou chybět již známé herní módy jako FUT s novým systémem souhry nebo prakticky nezměněná Volta, Kariéra, Be-A-Pro hra za jednoho fotbalistu. Přepracovány byly předzápasové animace, uvidíme i lepší atmosféru na stadionech a... to je asi tak všechno to nejpodstatnější. Další novinky budou vývojáři dávkovat postupně. Pokud se rozhodnete zakoupit hru FIFA 23 v předprodeji, získáte předběžný přístup, díky kterému budete moci hrát o pár dní dříve, než ti, co si hru koupí až po oficiálním vydání. Může se hodit zejména pro hráče drilující online FUT mód.

Změn ve FIFA 23 určitě není málo. Očekávat ale můžeme, jako minulá léta, že zpočátku hra nepůjde jako švýcarské hodinky. Ten pravý zamýšlený zážitek si tak pravděpodobně naplno užijeme až o několik patchů později. Cena se bude pohybovat od 2099 Kč za next-gen standardní edici a 2699 Kč za ultimátní edici, kde získáte několik bonusů. Cena pro PlayStation 4 a Xbox One bude 1849 Kč, pro počítače bude jednotná cena 70, respektive 90 €. K dispozici na počítačích bude na Steame, Epic Games Store nebo přes EA launcher.

Značky

Podobné články

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Playstation 4 vs Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

Top 15 nejlepších Minecraft map, které hráči milují i v roce 2022

Top 15 nejlepších Minecraft map, které hráči milují i v roce 2022

Minecraft crafting - návod na výrobu věcí

Minecraft crafting - návod na výrobu věcí

Lost Ark RECENZE: Vynikající MMORPG s nádhernou grafikou a skvělými souboji

Lost Ark RECENZE: Vynikající MMORPG s nádhernou grafikou a skvělými souboji

Nejlepší módy pro Skyrim

Nejlepší módy pro Skyrim

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 6 e c 1 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce