stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9637
  • Uživatelů: 6592

Google Inbox – náhrada za Gmail?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 9.6.2015 | Zobrazeno: 5296x

Ačkoliv Google disponuje velmi schopnou emailovou službou, Gmailem, neusnul na vavřínech a vytvořil alternativu se zcela jinou filozofií používání. Má Inbox šanci nahradit komplexnější Gmail, nebo jde jen o zbytečný krok vedle?

Když u Gmailu odhlédneme od extrémní porce nadstandardních funkcí a možností přizpůsobení, co nám zbyde? Klasický webový emailový klient s 1000x použitou logikou ovládání. Jen je prostě v mnohém propracovanější než konkurence, je zdarma a hlavně těží z toho, že emailová adresa od Googlu je nutností pro plnohodnotné používání ostatních aplikací tohoto ekosystému, včetně třeba aplikačního obchodu Google Play pro Android. S Gmailem jde udělat vše a ještě víc. Oproti tomu Inbox je přísně nalinkovaná služba, která se vyžívá v třídění a zahazování emailů.

Základní logika Inboxu

Do Inboxu se přihlašujete normálně se svým Google/Gmail účtem a Inbox s Gmailem můžete používat i zároveň. Pokud jste však nevyužívali Gmail hodně zvláštním způsobem, nebude vám reorganizovaná pošta z Inboxu moc do Gmailího konceptu sedět. Důvodem je to, že z Doručené pošty jdou emaily rovnou do archivu, zde nazvaného Vyřízené.

Typicky, přijde vám mail a vy se rozhodujete, jak s ním naložíte. Můžete ho smazat (půjde do koše), můžete ho ignorovat (Vyřídt, jde do archivu) a můžete na něj třeba odpovědět (a kliknout na Vyřízeno a jde do archivu). Výsledkem je, že v Doručené poště zůstávají zprávy jen po velmi omezenou dobu. Ideálně byste se měli přistihnout, že je vaše Doručená pošta občas úplně prázdná. Nebudeme zastírat, že to má blahodárné terapeutické účinky! Co email, to úloha, co úloha, to řešení – a vyřešené emaily zmizí z očí a tím i z mysli.

Hangouts, připomínky, odložení emailů a porodní bolesti

  • Ano, Hangouts nemohou chybět, jejich implementace je v zásadě stejná jako u Gmailu.
  • Připomínky jsou vlastně budík, který si s textem nastavíte tak, aby vám někdy něco připomněl.
  • Přijde vám důležitý mail, kterým se teď ale nemůžete zabývat – můžete ho nechat v Doručené poště, nebo si jeho doručení Odložit.
  • Inbox má pouze zvukové notifikace na příchozí chat, téměř ignoruje štítky a nabízí snad až příliš spartánské možnosti personalizace.

Přístup k emailům jako k úlohám má rozhodně smysl – nemusíte se přitom bát, že vyřízené emaily už nenajdete, prostě se jen přesunou do archivu, ve kterém je najdete stejně snadno, jako byste je našli v doručené poště.

Třídění

Druhým pilířem Inboxu je třídění emailů, automatické. Google rozlišuje 8 základních kategorií, které se dále dělí podle konkrétního zdroje. Kategorie Sociální sítě tak seskupuje emaily z Facebooku, Twitteru a dalších, ale i v této kategorii jsou emaily dále roztříděny právě na Facebook, Twitter atd. Všechno toto třídění je však volitelné, byť se zdá, že na něj Google Inbox hodně vsází.

Třídění má jednu velmi zajímavou vlastnost – v archivu, který je rozdělen podle času, si třeba rozkliknete dnešní zprávy ze Sociálních sítí – v ten moment se tato nabídka rozbalí a nabídne vám zprávy ze sociálních sítí nejenom za dnešek, ale i s hlubší historií, což je další dobrý nápad, jen chvíli trvá, než si na takové chování zvyknete (vlastně jde o aplikování Konverzací pro celé Kategorie emailů a stejně jako jsme si rychle zvykli na konverzační vlákna u SMS a emailů, tak to nebude problém ani zde).

Značky

Podobné články

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, jak smazat nebo deaktivovat účet

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, jak smazat nebo deaktivovat účet

Jak se dostat na Skype – problém s přihlášením

Jak se dostat na Skype – problém s přihlášením

Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na Androidu a iPhonu

Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na Androidu a iPhonu

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e b 5 f c 8  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce