stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

GTA 5: Už jen tři měsíce do návratu legendy

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.6.2013 | Zobrazeno: 12740x

Po skromnější a více na příběh zaměřené čtyřce se GTA vrací ve svém nejlepší formě – na největší mapě, s nejvíce možnostmi, nejlepší grafikou a dalšími superlativy, které od každého dalšího dílu nejslavnější herní od Rockstaru můžeme očekávat. Líbilo se vám San Andreas? Pak si zamilujete i GTA 5. Jestli jste ho po chvíli vzdali kvůli velké rozlehlosti a slabému tahu na branku, možná vás nenadchne ani jeho ideový nástupce, GTA 5.

V Grand theft Auto: San Andreas nastavil Rockstar novou laťku pro Sandboxové městské akce. Tu se zatím nepodařilo překonat a to ani pokračování od samotného Rockstaru. GTA IV sice byla skvělá hra, ostatně hodnocení 98/100 na respektovaném agregátoru recenzí Metacritics hovoří za vše, ale oproti SA mu chyběla ona velikost, až směšně mnoho věcí k provádění, až nepohodlně obrovská mapa, až příliš zbytečné úpravy vzhledu včetně takový volovinek, jako je tloustnutí, nebo naopak budování svalů cvičením… V září 2013, téměř deset let po San Andreas, konečně vyjde toužebně očekávané pokračování, které půjde ve stopách oné megalomanské sandboxové městské akce. A dotáhne ji do ještě absurdnějších rozměrů, než kdykoliv dříve.

Trojnásobný zážitek a obrovská mapa s Los Santos

V GTA 5 se opět vracíme do fiktivního amerického státu San Andreas a hlavně do okolí jeho metropole Los Santos (paralela s Kalifornií a Los Angeles je zřejmá). První šokující informací je rozloha mapy, která by měla být větší, než součet velikostí map ze San Andreas, Red Dead Redemption a GTA IV. Podle odhadů podpořených několikahodinovým měřením jednoho fanouška Rockstar her by mohla být celková rozloha někde kolem 70-80 kilometrů čtverečních, což je vzhledem k propracovanosti herního světa naprosto neuvěřitelné.

Aby toho nebylo málo, násobí se nám tu i charaktery. V GTA V budeme hrát rovnou za tři povedené kriminálníky. Mezi nimi budeme libovolně – a v některých misích i nuceně – přepínat. Každý z nich má jinou historii, motivaci, osobnostní rysy a také vlastnosti, ale o tom už níže.

RPG, vylepšování a další aktivity

Zde si představte San Andreas, jen po všech stránkách nabobtnalé a promakanější. Každá postava má sadu vlastností a schopností, které si může vylepšovat, ale také nějaké ty speciality, které dokáže pouze ta. Nejlepší řidič si tak může aktivovat zpomalení času při řízení, agresivní mlátička zase zuřivost a pan střelec zase nefalšovaný bullet-time.

V GTA V se dá také vylepšovat, všechno. Vzhled (účes, oblečení), auta (tuning ve všech směrech) i zbraně (laserový zaměřovač, větší zásobník,…). Stejně tak si mohou Trevor, Michael a Franklin, jak se tři antihrdinové v GTA V jmenují, kupovat vlastní podniky a domy. Vrací se i létání a to nejen v helikoptérách, ale i v letadlech. Těšit se můžete i na desítky automobilů, vodní skútry…

Je na co se dívat

Graficky je hra samozřejmě o kus dál, než předchůdce, tedy GTA IV. Už tento díl se vymanil z grafické průměrnosti a přinesl docela zajímavou podívanou, o kterou byly předchozí díly ochuzeny. Samozřejmě, hra nebude vypadat jako Crysis, ale to při své rozloze a otevřenosti ani nemůže. Už dnes je ale jasné, že se žádná ostuda, nebo výtky ke grafickému kabátku konat nebudou. Ostatně, okolní obrázky by vás o tom měly bez problémů přesvědčit. Pakliže hrajete převážně na PC, musíte jen doufat, že konverze se povede „o něco“ lépe, než v případě čtvrtého dílu, který byl na většině PC hned po vydání téměř nehratelný díky katastrofální optimalizaci.

Kdy a za kolik?

Majitelé PS3 a X360 si mohou v kalendáři zaškrtnout datum 17. září letošního roku a musejí si připravit patnáct stovek. PCčkáři si počkají až do zimy, ale aspoň pětistovku ušetří.

Značky

Podobné články

Jaká je FIFA 23? Recenze labutí písně od EA rozebírá četné novinky

Jaká je FIFA 23? Recenze labutí písně od EA rozebírá četné novinky

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Warcraft lll: Reforged cena a rok vydání

Warcraft lll: Reforged cena a rok vydání

A Plague Tale: Requiem je středověká atmosférická paráda (RECENZE)

A Plague Tale: Requiem je středověká atmosférická paráda (RECENZE)

DOOM 4 - 2016 recenze

DOOM 4 - 2016 recenze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 b 4 5 3 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce