stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8420
  • Uživatelů: 6360

GTA 5: Už jen tři měsíce do návratu legendy

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.6.2013 | Zobrazeno: 9705x

Po skromnější a více na příběh zaměřené čtyřce se GTA vrací ve svém nejlepší formě – na největší mapě, s nejvíce možnostmi, nejlepší grafikou a dalšími superlativy, které od každého dalšího dílu nejslavnější herní od Rockstaru můžeme očekávat. Líbilo se vám San Andreas? Pak si zamilujete i GTA 5. Jestli jste ho po chvíli vzdali kvůli velké rozlehlosti a slabému tahu na branku, možná vás nenadchne ani jeho ideový nástupce, GTA 5.

V Grand theft Auto: San Andreas nastavil Rockstar novou laťku pro Sandboxové městské akce. Tu se zatím nepodařilo překonat a to ani pokračování od samotného Rockstaru. GTA IV sice byla skvělá hra, ostatně hodnocení 98/100 na respektovaném agregátoru recenzí Metacritics hovoří za vše, ale oproti SA mu chyběla ona velikost, až směšně mnoho věcí k provádění, až nepohodlně obrovská mapa, až příliš zbytečné úpravy vzhledu včetně takový volovinek, jako je tloustnutí, nebo naopak budování svalů cvičením… V září 2013, téměř deset let po San Andreas, konečně vyjde toužebně očekávané pokračování, které půjde ve stopách oné megalomanské sandboxové městské akce. A dotáhne ji do ještě absurdnějších rozměrů, než kdykoliv dříve.

Trojnásobný zážitek a obrovská mapa s Los Santos

V GTA 5 se opět vracíme do fiktivního amerického státu San Andreas a hlavně do okolí jeho metropole Los Santos (paralela s Kalifornií a Los Angeles je zřejmá). První šokující informací je rozloha mapy, která by měla být větší, než součet velikostí map ze San Andreas, Red Dead Redemption a GTA IV. Podle odhadů podpořených několikahodinovým měřením jednoho fanouška Rockstar her by mohla být celková rozloha někde kolem 70-80 kilometrů čtverečních, což je vzhledem k propracovanosti herního světa naprosto neuvěřitelné.

Aby toho nebylo málo, násobí se nám tu i charaktery. V GTA V budeme hrát rovnou za tři povedené kriminálníky. Mezi nimi budeme libovolně – a v některých misích i nuceně – přepínat. Každý z nich má jinou historii, motivaci, osobnostní rysy a také vlastnosti, ale o tom už níže.

RPG, vylepšování a další aktivity

Zde si představte San Andreas, jen po všech stránkách nabobtnalé a promakanější. Každá postava má sadu vlastností a schopností, které si může vylepšovat, ale také nějaké ty speciality, které dokáže pouze ta. Nejlepší řidič si tak může aktivovat zpomalení času při řízení, agresivní mlátička zase zuřivost a pan střelec zase nefalšovaný bullet-time.

V GTA V se dá také vylepšovat, všechno. Vzhled (účes, oblečení), auta (tuning ve všech směrech) i zbraně (laserový zaměřovač, větší zásobník,…). Stejně tak si mohou Trevor, Michael a Franklin, jak se tři antihrdinové v GTA V jmenují, kupovat vlastní podniky a domy. Vrací se i létání a to nejen v helikoptérách, ale i v letadlech. Těšit se můžete i na desítky automobilů, vodní skútry…

Je na co se dívat

Graficky je hra samozřejmě o kus dál, než předchůdce, tedy GTA IV. Už tento díl se vymanil z grafické průměrnosti a přinesl docela zajímavou podívanou, o kterou byly předchozí díly ochuzeny. Samozřejmě, hra nebude vypadat jako Crysis, ale to při své rozloze a otevřenosti ani nemůže. Už dnes je ale jasné, že se žádná ostuda, nebo výtky ke grafickému kabátku konat nebudou. Ostatně, okolní obrázky by vás o tom měly bez problémů přesvědčit. Pakliže hrajete převážně na PC, musíte jen doufat, že konverze se povede „o něco“ lépe, než v případě čtvrtého dílu, který byl na většině PC hned po vydání téměř nehratelný díky katastrofální optimalizaci.

Kdy a za kolik?

Majitelé PS3 a X360 si mohou v kalendáři zaškrtnout datum 17. září letošního roku a musejí si připravit patnáct stovek. PCčkáři si počkají až do zimy, ale aspoň pětistovku ušetří.

Značky

Podobné články

Nejlepší módy a vozidla pro Spin Tires (2. díl)

Nejlepší módy a vozidla pro Spin Tires (2. díl)

Tipy a triky pro Euro Truck Simulator 2

Tipy a triky pro Euro Truck Simulator 2

Nejlepší módy pro World of Warplanes (WoWp)

Nejlepší módy pro World of Warplanes (WoWp)

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Warface, úspěšná online střílečka, která brzy vyjde i u nás

Warface, úspěšná online střílečka, která brzy vyjde i u nás

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 1 a 9 f 5  :
 
Vzkaz: