stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9017
  • Uživatelů: 6537

GTA 6 vydání: O čem bude, kde se odehraje a kdy ho uvidíme?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.7.2022 | Zobrazeno: 316x

Vývojáři z Rockstar Games usilovně pracují na jedné z nejočekávanějších her současnosti GTA 6. Podle posledních uniklých informací od uživatele GameDude, se máme rozhodně na co těšit. Ten přišel s dlouhým, až 121 stranovým dokumentem na serveru GamingFora, který se věnuje směřování hry i datu vydání Grand Theft Auto. A i když jsme dosud měli nějaké indicie, jakým směrem se budou tvůrci ubírat, nyní vše nabralo ještě výživnější a plnější kontury.

Ve své podstatě se dokument dá označit jako „development bible“ – scénář, kterým se vývojáři řídí při tvorbě hry. A jsou to přesně tyto informace, které vnesly spoustu radosti milionům hráčům po celém světě, kteří se již očekávané GTA 6 neumí dočkat.

Kdy se bude odehrávat příběh GTA 6?

Pokud jsou leaknuté informace z dokumentu správné, šesté pokračování série tvůrci zasadí do aktuálního dění, konkrétně do roku 2023. Herní svět tak bude z velké části odrážet skutečné události, samozřejmě, že s postavami, které budou jak nové, tak i ty známější z předchozích dílů.

Nové i staré-známé postavy v GTA 6

Na vše podstatné se podíváme očima tří hlavních postav. První bude Ricardo, bývalý kolumbijský agent, dále Casey jako bývalý boxer a konečně se dočkáme i vůbec první hlavní ŽENSKÉ postavy jménem Rose. Ta dosud fungovala v řadách policie, ale ztráta manžela ji svedla na cestu pomsty a druhou stranu zákona. Kromě těchto postav ale uvidíme i ty známější, konkrétně se setkáme s Nikkem Belicom, Brucem Kibutzem nebo Gayem Tonym.

Grand Theft Auto 6: Lokality

Ve zmíněném dokumentu se píše i o mapách, kde by se celá hra Grand Theft Auto 6 měla odehrávat. Konkrétně jde o Liberty State, Vice City, Carcer City a Cottonmouth s tím, že prolog nás zavede do Jižní Ameriky. Fanoušci série se tak mají na co těšit, jelikož remaster původní trilogie nevyšel podle představ jak vývojářů, tak ani hráčů, a tak bude příjemné sledovat návrat ke kořenům, minimálně, pokud půjde o herní mapy. O velikosti map zatím nemáme informace, ale nebylo by překvapením, kdyby opět posunuli laťku o něco výše.

Nové mechaniky v GTA 6 posunou realističnost na vyšší úroveň

Série GTA bez systému Wanted je jako Jin bez Jangu. Jeden bez druhého by ani zdaleka nebyli tak skvělí, a proto se Rockstar zaměřil i na přepracování této mechaniky. Konkrétně tak, že policisté budou používat slzný plyn, štíty nebo policejní psy, a to není vůbec všechno. Po spáchání závažného zločinu se budou na místě činu zdržovat až 6 hodin, čímž se výrazně zvýší náročnost misí i volné online hry. Změny se dotknou i rádia, které tak kromě tradičně skvělého playlistu bude hlásit i podrobnosti zločinu, takže se budeme muset mít mnohem víc na pozoru. Na druhé straně bude zábavné poslouchat, jak v místních stanicích popisují situace, které jsme spáchali právě my.

Hráčům budou rovněž nabídnuty další a nové možnosti, jak své zločiny zamaskovat, například naložením těla do kufru auta. K realističnosti a co nejvěrnějšímu zpracování přispěje i nutnost pravidelného spánku či stres jako důsledek přestřelek či jiných vypjatých situací.

Desítky hodin zábavy

Se stresem se ale dá bojovat, a to například pomocí jógy či extrémnějším způsobem přes LSD nebo heroin. Na své si přijdou i milovníci akčnějších sportů během parkuru nebo slaňování, například při plnění misí či obyčejném běhání po městě. . V celém dokumentu se uvádí, že gameplay nabídne až 80 hodin čistého herního času v misích a 3 velké finální akty.

GTA 6: Známe již datum vydání?

Pokud jsme doposud jen hádali přibližné datum vydání GTA 6, nyní už máme podstatně hmatatelnější výsledek. Konkrétně by k tomu mělo dojít v roce 2024 a tato velká novinka by měla být součástí prezentace Rockstaru na konferenci Q3, která se uskuteční již letos na podzim.

Ve více než 100 stranovém dokumentu se píše také o seznamu všech dostupných aut a rádiových stanic, které si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Nuže zdá se, že tvůrci z Rockstar Games si pro nás přichystali pořádná překvapení, která, pokud se dokument ukáže jako pravdivý, zas až takovým překvapením nebudou. Na druhé straně vše zatím je třeba brát s rezervou a počkat si na oficiální informace. Zatím to ale vypadá tak, že GTA 6 nabídne hráčům skvělý zážitek, který jsme tady ještě neměli.

Značky

Podobné články

Návod: Jak založit Minecraft server

Návod: Jak založit Minecraft server

Jak zapnout taktický sprint ve Fortnite?

Jak zapnout taktický sprint ve Fortnite?

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Nejlepší módy pro American Truck Simulator

Nejlepší módy pro American Truck Simulator

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store stahuj zdarma

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store stahuj zdarma

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Bad Piggies – Pokračování Angry Birds je tady!

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a 3 9 2 8 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce