stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9550
  • Uživatelů: 6577

GTA 6 vydání: O čem bude, kde se odehraje a kdy ho uvidíme?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 1.6.2023 | Zobrazeno: 4040x

Vývojáři z Rockstar Games usilovně pracují na jedné z nejočekávanějších her současnosti GTA 6. Podle posledních uniklých informací od uživatele GameDude, se máme rozhodně na co těšit. Ten přišel s dlouhým, až 121 stranovým dokumentem na serveru GamingFora, který se věnuje směřování hry i datu vydání Grand Theft Auto. A i když jsme dosud měli nějaké indicie, jakým směrem se budou tvůrci ubírat, nyní vše nabralo ještě výživnější a plnější kontury.

Ve své podstatě se dokument dá označit jako „development bible“ – scénář, kterým se vývojáři řídí při tvorbě hry. A jsou to přesně tyto informace, které vnesly spoustu radosti milionům hráčům po celém světě, kteří se již očekávané GTA 6 neumí dočkat.

Kdy se bude odehrávat příběh GTA 6?

Pokud jsou leaknuté informace z dokumentu správné, šesté pokračování série tvůrci zasadí do aktuálního dění, konkrétně do roku 2023. Herní svět tak bude z velké části odrážet skutečné události, samozřejmě, že s postavami, které budou jak nové, tak i ty známější z předchozích dílů.

Nové i staré-známé postavy v GTA 6

Na vše podstatné se podíváme očima tří hlavních postav. První bude Ricardo, bývalý kolumbijský agent, dále Casey jako bývalý boxer a konečně se dočkáme i vůbec první hlavní ŽENSKÉ postavy jménem Rose. Ta dosud fungovala v řadách policie, ale ztráta manžela ji svedla na cestu pomsty a druhou stranu zákona. Kromě těchto postav ale uvidíme i ty známější, konkrétně se setkáme s Nikkem Belicom, Brucem Kibutzem nebo Gayem Tonym.

Grand Theft Auto 6: Lokality

Ve zmíněném dokumentu se píše i o mapách, kde by se celá hra Grand Theft Auto 6 měla odehrávat. Konkrétně jde o Liberty State, Vice City, Carcer City a Cottonmouth s tím, že prolog nás zavede do Jižní Ameriky. Fanoušci série se tak mají na co těšit, jelikož remaster původní trilogie nevyšel podle představ jak vývojářů, tak ani hráčů, a tak bude příjemné sledovat návrat ke kořenům, minimálně, pokud půjde o herní mapy. O velikosti map zatím nemáme informace, ale nebylo by překvapením, kdyby opět posunuli laťku o něco výše.

Nové mechaniky v GTA 6 posunou realističnost na vyšší úroveň

Série GTA bez systému Wanted je jako Jin bez Jangu. Jeden bez druhého by ani zdaleka nebyli tak skvělí, a proto se Rockstar zaměřil i na přepracování této mechaniky. Konkrétně tak, že policisté budou používat slzný plyn, štíty nebo policejní psy, a to není vůbec všechno. Po spáchání závažného zločinu se budou na místě činu zdržovat až 6 hodin, čímž se výrazně zvýší náročnost misí i volné online hry. Změny se dotknou i rádia, které tak kromě tradičně skvělého playlistu bude hlásit i podrobnosti zločinu, takže se budeme muset mít mnohem víc na pozoru. Na druhé straně bude zábavné poslouchat, jak v místních stanicích popisují situace, které jsme spáchali právě my.

Hráčům budou rovněž nabídnuty další a nové možnosti, jak své zločiny zamaskovat, například naložením těla do kufru auta. K realističnosti a co nejvěrnějšímu zpracování přispěje i nutnost pravidelného spánku či stres jako důsledek přestřelek či jiných vypjatých situací.

Desítky hodin zábavy

Se stresem se ale dá bojovat, a to například pomocí jógy či extrémnějším způsobem přes LSD nebo heroin. Na své si přijdou i milovníci akčnějších sportů během parkuru nebo slaňování, například při plnění misí či obyčejném běhání po městě. . V celém dokumentu se uvádí, že gameplay nabídne až 80 hodin čistého herního času v misích a 3 velké finální akty.

GTA 6: Známe již datum vydání?

Pokud jsme doposud jen hádali přibližné datum vydání GTA 6, nyní už máme podstatně hmatatelnější výsledek. Konkrétně by k tomu mělo dojít v roce 2024 a tato velká novinka by měla být součástí prezentace Rockstaru na konferenci Q3, která se uskuteční již letos na podzim.

Ve více než 100 stranovém dokumentu se píše také o seznamu všech dostupných aut a rádiových stanic, které si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Nuže zdá se, že tvůrci z Rockstar Games si pro nás přichystali pořádná překvapení, která, pokud se dokument ukáže jako pravdivý, zas až takovým překvapením nebudou. Na druhé straně vše zatím je třeba brát s rezervou a počkat si na oficiální informace. Zatím to ale vypadá tak, že GTA 6 nabídne hráčům skvělý zážitek, který jsme tady ještě neměli.

Značky

Podobné články

Apex Legends válcuje konkurenci – má 25 milionů hráčů

Apex Legends válcuje konkurenci – má 25 milionů hráčů

Microsoft i Sony mají úspěšné období. Daří se jim s novými konzolami PS5 i Xbox Series

Microsoft i Sony mají úspěšné období. Daří se jim s novými konzolami PS5 i Xbox Series

Nejlepší mapy pro Landwirtschafts Simulator 2013

Nejlepší mapy pro Landwirtschafts Simulator 2013

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

BeamNG Drive módy a auta ke stažení zdarma

BeamNG Drive módy a auta ke stažení zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 4 1 e 8 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce