stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

HBO max přichází do Česka. Jaká je cena, kvalita obrazu a čím se liší od HBO Go?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 20.3.2022 | Zobrazeno: 3601x

Na slovenský a český trh konečně dorazila streamovací platforma HBO Max. Jde o dlouho očekávanou náhradu za HBO Go, která byla pro obě země dostupná do 8. března 2022. Přechod z Go na Max byl mimořádně plynulý a přinesl s sebou i řadu velmi vítaných změn, od obsahu až po lepší cenu. Novinek je ale mnohem víc, tak se na všechny podstatné změny pojďme podrobně podívat.

Streamovací služba HBO Max spadá pod společnost WarnerMedia Direct a funguje na principu měsíčního nebo ročního předplatného. Podobně jako konkurenční Netflix nabízí velké množství obsahu (i když ani zdaleka ne tak velké, jako právě Netflix) a diváky láká na český či slovenský dabing, titulky a exkluzivní obsah, který je dostupný pouze na HBO Max. V knihovně tak naleznete prakticky celé portfolio hraných a animovaných filmů a seriálů od DC Comics, Warner Bros. obsah, produkci HBO i animované pohádky od Cartoon Network.

Kolik stojí měsíční a roční předplatné HBO Max?

Hned na úvod je nutné zmínit časově omezenou slevu, která se vztahuje na stávající předplatitele ještě služby HBO Go, i nově registrovaných uživatelů, kteří si předplatí HBO Max. Základní cena balíčku, který je stejný pro všechny, je 6,99 € / 199 Kč, ale stávající předplatitelé, nebo ti noví, mají možnost získat doživotní předplatné za 4,66 € / 132 Kč měsíčně. Stačí, když se do 31. března 2022 zaregistrují, resp. přejdou ze služby HBO Go na HBO Max.

Roční předplatné vychází na 54,99 € / 1590 Kč, je zlevněno po dobu jednoho roku, ale v tomto případě společnost neuvádí, zda se sleva přenese i na další roční období. Zlevněná cena služby se projeví po registraci na oficiální stránce hbomax.com nebo po stažení mobilní aplikaci a přihlášení se k již existujícímu / založení nového účtu. Mobilní aplikace je k dispozici pro Android a Apple zařízení s iOS.

Přechod z HBO Go na HBO Max je intuitivní a jednoduchý

Noví zákazníci to mají jednoduché - stačí se registrovat na oficiální stránce nebo stáhnout mobilní aplikaci HBO Max pro Android a iOS zařízení, zaplatit měsíční předplatné a mohou si užívat veškerý obsah bez omezení.

Předplatitelé, kteří přecházejí z HBO Go si otevřou stejnojmennou mobilní aplikaci, kterou využívali i dosud. Ta je následně vyzve ke stažení aplikace HBO Max. Uživatelé, kteří se přihlásí přes původní stránku HBO Go budou automaticky přesměrováni na novou službu, kde se stačí přihlásit stejnými prohlašovacími údaji. Obdobný postup je aplikovatelný pro všechna zařízení, na kterých se předplatitelé přihlašují přes aplikaci, a tedy konzole, Smart TV, Chromecast či AppleTV.

Podporovaná zařízení HBO Max

Oproti předešlé službě HBO Go přibylo několik možností, kde si HBO Max spustit. V základu si ale obsah HBO Max zpřístupníte přes webové rozhraní hbomax.com, pomocí mobilní aplikace pro Androidy a iOS zařízení, přes Chromecast a AppleTV nebo v rámci chytré TV aplikace (Samsung, LG, Android TV, Fire TV, Vodafone TV, LG WebOS 4.0+).

Nejnovější jsou kromě starých konzolí PlayStation 3, PlayStation 4 a Xbox One podporovány i nové generace konzolí PlayStation 5, jakož i Xbox Series S a X. V obchodě si tak stačí vyhledat aplikaci HBO Max, stáhnout a můžete se přihlásit ke svému účtu.

Zlepšila se kvalita obrazu oproti HBO Max?

Zčásti ano. HBO Max totiž nabízí pár desítek filmů ve 4K rozlišení s podporou HDR a 5.1 nakálovým prostorovým zvukem/Dolby Atmos. Z hlediska kvality obrazu je to oproti HBO Go, kde byla maximální kvalita stanovena na 1080p, rozhodně posun.

Filmů a seriálů ve 4K kvalitě zatím není mnoho, ale postupně budou přibývat další. Zda je obsah v této kvalitě zjistíte v informacích o titulu po rozkliknutí náhledového obrázku. Přestože je titulů se 4K kvalitou zatím málo, předplatitelé mají oproti konkurenčnímu Netflixu jednu výhodu – všichni mají stejné podmínky za jednotnou cenu a neexistuje více než jeden balíček pro předplatitele.

Jediné, čím bude kvalita přehrávání omezena, bude rychlost internetového připojení. Streamovaný obsah a jeho kvalita se tak nastaví automaticky podle rychlosti internetu a nelze ji měnit manuálně. Jen pro představu, minimální rychlost stahování pro streamování v HD kvalitě je 5 Mb/s, pro 4K kvalitu už je doporučená rychlost 50 Mb/s.

Kvalita přehrávání je ale přece jen omezená a to internetem předplatitelů. Od rychlosti internetového připojení se pak odvíjí také kvalita streamovaného obsahu, která se nastavuje automaticky. Pro lepší představu uvedeme oficiální informace od HBO: minimální rychlost stahování pro streamování v HD kvalitě je 5 Mb/s, pro 4K kvalitu už je doporučená rychlost 50 Mb/s.

Kolik obsahu je s českým a slovenským dabingem/titulkami?

Mezi jedním z několika důvodů, proč se spuštění HBO Max v Česku a na Slovensku odkládalo, byla také příprava pro zdejší diváky. Služba totiž chtěla divákům přinést co nejlepší zážitek, aby si mohli vybrat z mnoha titulů s dabingem i cz/sk titulky.

V knihovně aktuálně najdeme více než 1500 filmů, seriálů a dokumentů, z nichž přibližně polovina disponuje dabingem nebo lokalizovanými titulky. Takového obsahu bude ale postupně přibývat stejně, jak se bude rozšiřovat i knihovna o nové tituly. Jen dodáme, že titulky lze přizpůsobit podle potřeby nebo preferencí a změnit si velikost, barvu či pozadí.

Novinky v kinech těsně po premiéře i na HBO Max

Některé filmy, jako například ty z produkce Warner Bros. (Batman s Robertem Pattinsonem), se ve službě objeví už 45 dní po premiéře v kině. I tímto způsobem se HBO Max snaž nalákat diváky, kteří by tak měli přístup k filmům u sebe doma mezi prvními, tedy v případě, že jsme stále v rovině legálního streamování obsahu.

Více profilů, více sledujících

Odteď je možné mít HBO Max s pěti nezávislými profily na jednom účtu, což znamená lepší možnosti sdílení účtu s rodinou či přáteli. Snadno si tak vytvoříte například dětský profil, kde bude sledovat pouze dětský obsah a v doporučeních se nebudou zobrazovat žádné jiné filmy či seriály.

Novinkou je také navýšení souběžných streamů/sledování až na tři, což znamená, že na jednom profilu můžete současně sledovat jakýkoli obsah v TV, na mobilu i ve webovém rozhraní. Po vzoru Netflixu přibyla také možnost přeskočit intro (Skip intro), oblíbená funkce zejména u seriálů.

Mohu sledovat HBO Max i offline?

Určitě, všichni předplatitelé mají možnost sledovat obsah offline. Musí si jej ale stáhnout v momentě, kdy mají přístup k internetovému připojení. Takto stažené filmy a seriály zůstanou v knihovně a po spuštění mají uživatelé 48 hodin na to, aby si je prohlédli. Po uplynutí této doby se položky z knihovny odstraní a předplatitelé budou mít možnost je obnovit, nebo vymazat v závislosti na tom, zda je podívali, nebo ne. Knihovna stažených titulů, které lze sledovat i offline, je totiž omezena na 30 položek. Tato možnost je v HBO Max k dispozici a to pro mobilní zařízení s Androidem a iOS operačním systémem.

Co je v HBO Max nového oproti HBO Go?

Jak jsme již zmiňovali, HBO Max nabízí několik novinek, které jsme v HBO Go dosud neměli a už ani nebudeme mít. Kromě obnoveného uživatelského rozhraní přináší Max také velké množství obsahu s dabingem a cz/sk titulky.

Na jedné straně došlo k přidání více skvělých novinek, jako například celé portfolio DC Comics (hrané i animované), na straně druhé zde máme mírný úbytek celkového obsahu. Oproti HBO Go má aktuálně HBO Max o pár stovek méně titulů s výsledným číslem těsně pod 1600 tituly.

V nabídce ale nemohou chybět tituly jako trilogie Pán prstenů, všechny Matrixy, Hobit, série Harry Potter, Přátelé, Hra o trůny, animované filmy a seriály z produkce Cartoon Network a brzy ani nový Batman s Robertem Pattinsonem, který po celém světě sklízí samou chválu . V rámci uvedení filmu do služby 45 dní po kinopremiéře tak přijde na HBO Max 19.4. 2022.

Novinkou pro předplatitele, kteří přecházejí z HBO Go je neuložení historie sledování. To znamená, že mohou začít s čistým štítem, což se odrazí i na doporučeních do budoucna.

Značky

Podobné články

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Nejlepší rodinné mobilní aplikace a hry

Nejlepší rodinné mobilní aplikace a hry

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Na Twitch přichází Premier League, NHL, NBA i UFC

Na Twitch přichází Premier League, NHL, NBA i UFC

Age of Empires dostane mobilní hru. Return to Empire bude real-time strategií

Age of Empires dostane mobilní hru. Return to Empire bude real-time strategií

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 b 5 d a 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce