stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8419
  • Uživatelů: 6359

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Autor: Michal Santoris  |   Publikováno: 18.3.2020 | Zobrazeno: 1893x

Pokud jste si koupili nejnovější verze telefonů Huawei a Honor, možná jste si všimli, že v nich už nenajdete obchod Google Play. A vlastně jakékoliv aplikace od Googlu jsou v nich zakázány. Co dělat v případě, že si chcete Google Play Store nainstalovat? Mám pro vás jednoduchý neoficiální návod, jak si ho do zařízení přidáte.

Huawei ani Honor už nepodporují Google Mobile Services (GMS), a proto v nich žádné předinstalované Google aplikace nenajdete. To asi nemusí být problém v asijských zemích, ale v Evropě jsme na to jaksi zvyklí. V tomto krátkém článku si ukážeme, jak si obchod do mobilu opatřit. Podotýkám, že jde o neoficiální řešení, které neprošlo kontrolou od Googlu. Před spuštěním je dobré si zálohovat data. Pro jistotu.

Pokud vám to nevadí, pak směle do toho. Není to nic složitého a pravděpodobně se nemusíte ničeho obávat. V případě podobných postupů je ale dobré být vždy opatrný.

Instalace Google Play Storu do zařízení Huawei nebo Honor

Nástroj, který k tomu budete potřebovat, je Chat Partner. Jde o aplikaci, kterou si stáhnete jako verzi APK. Najdete ji na této stránce a po downloadu a následné instalaci ji spusťte. Zobrazí se vám okno, ve kterém kliknete na "Detect device" a následně se otevře nové menu. Aplikace prověří, zda se na vašem zařízení skutečně nenacházejí žádné Google aplikace. Následně zvolíte "Repair now" a aktivujete přes tlačítko "Activate". Google Play Store se nainstaluje do vašeho zařízení a je to.

Ne vždy to ale vyjde na poprvé, resp. obchod nebude fungovat správně. V takovém případě je nutné zařízení restartovat a aplikaci spustit nanovo. Může si to vyžádat i několik pokusů, nemělo by ale jít o více než trojnásobný restart mobilu. Pokud se vám aplikace v mobilu "uchytí", pak už nic nebrání v plném využívání obchodu i s aktualizací aplikací v čase. Řešení přes nástroj Chat Partner nemusí být k dispozici dlouho. Mohou to být dny, měsíce i roky. Momentálně jde všechno na výbornou.

Značky

Podobné články

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Jak hrát Pixwords na PC

Jak hrát Pixwords na PC

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 3. díl

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Nejlepší Tower Defense strategické hry na tablet

Nejlepší Tower Defense strategické hry na tablet

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  8 b e 6 1 b  :
 
Vzkaz: