stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8545
  • Uživatelů: 6444

Komunikujte pomocí PC – přehled nejlepších kecálků

Autor: Redakce  |   Publikováno: 7.10.2013 | Zobrazeno: 8310x

Komunikace skrze počítač je dávno standardem, kterému se nebrání ani senioři, či děti sotva čtoucí a píšící. Masová popularita přišla s prográmkem ICQ, který je však stále více vytlačován modernějšími a nejen na komunikaci zaměřenými platformami. Přesto si, alespoň u nás, udržuje slušnou popularitu. Pojďme se podívat, jaká je jeho konkurence, respektive z jakých možností můžete vybírat.

ICQ

Staré dobré ICQ už není tím těžkopádným a nespolehlivým nepřítelem. Zrovna když začalo být opravdu použitelné, úbytek uživatelů se stal tak výrazným, že ho používají spíše už jen konzervativnější lidé. Pokud se ale někdo horko těžko učil právě s ICQ, nevzdá se ho už, takže je dobře, že stále existuje a zlepšuje se. Dnes už si tak například propojíte ICQ se svými sociálními sítěmi, nebo si spustíte videohovor.

Alternativy: QIP, Miranda, Pidgin, Trillian

mIRC

Reliktem ještě hlubší minulosti je mIRC, který využívá protokol IRC, tedy předka veškeré volné real-time komunikace na internetu. Výhodou je spousta kanálů, ke kterým se lze připojit a kvalitně podiskutovat. Horší je, že mIRC je placený program, který si můžete ale vyzkoušet jako trial a zjistit tak, jestli se vám vyplatí do něj investovat.

Alternativy: Zdarma šířené IRC klienty

Skype

Skypování se stalo synonymem pro videohovory po internetu a ještě dlouho tomu tak bude. Pod vedení Microsoftu se sice Skype stal terčem kritiky, ale stále jde o nejvyužívanější software svého druhu, který pro běžného uživatele zcela postačuje. Chcete-li si zdarma povídat se svými blízkými po internetu, nemáte jinou možnost, než si nainstalovat Skype. Ne nadarmo jde o nejstahovanější program na Stahnu.cz.

Alternativy: TeamSpeak, Ventrilo

Facebook Messenger

Facebook je fenoménem, který zastínil vše. Ve velké míře pohltil i internetovou komunikaci, protože kde máte nejvíce přátel? Ano, na Facebooku, kde si přidáváte kamarády, rodinu, spolupracovníky, známe a nakonec i ty neznámé. Díky Facebook Messengeru navíc nemusíte mít spuštěný web Facebooku, který je zná jako virus způsobující závažnou, velmi těžce léčitelnou nemoc zvanou v různých kruzích jako prokrastinace, nebo také „bezcílné čučení do monitoru“.

Alternativy: Univerzální kecálky s podporou Facebook chatu jako ICQ a Miranda 

Značky

Podobné články

Jak nainstalovat Skype do počítače

Jak nainstalovat Skype do počítače

Návod na nahrávání hovorů přes Skype

Návod na nahrávání hovorů přes Skype

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nositelná elektronika a gadgety pro zdraví a fitness

Nositelná elektronika a gadgety pro zdraví a fitness

Jak se dostat na Skype – problém s přihlášením

Jak se dostat na Skype – problém s přihlášením

Gmail – tipy pro používání oblíbené emailové služby (1. díl)

Gmail – tipy pro používání oblíbené emailové služby (1. díl)

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c e d 8 6 d  :
 
Vzkaz: