stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 6237
  • Uživatelů: 5845

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

LibreOffice Online – kancelářský balík kdekoliv a kdykoliv

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 15.12.2015 | Zobrazeno: 1197x

Oblíbený balík kancelářských programů LibreOffice se chystá dohonit konkurenci díky plnohodnotné online verzi. Bezplatná komunitně vyvíjená alternativa pro MS Office nebo Google Dokumenty je pokračovatelem legendárního OpenOffice (který je také stále ve vývoji) a právě online funkcionalita by mohla být důležitým bodem pro její přežití. Nejde totiž pouze o to, že můžete dokumenty upravovat kdykoliv a kdekoliv.

Výhody online kancelářského balíku jsou výrazně větší a platit to bude i pro LibreOffice Online. V první řadě, pokud je balík provázán s cloudovým úložištěm, poskytuje automatickou zálohu dokumentů, většinou i s možností sledování změn. Pokud nechcete mít soubory pouze kdesi v oblacích, můžete si je samozřejmě i jednoduše uložit do počítače, kde je můžete dále editovat v příslušném programu.

Co je ale ještě mnohem důležitější? Možnost práce více lidí na jednom dokumentu, ať už jsou kdekoliv. Dokonce i real-time spolupráce není pro online programy žádným problémem, takže dříve zdlouhavá řešení se dají přes šikovný online kancelářský balík výrazně urychlit. Přímo v upravovaném dokumentu lze totiž zároveň i komunikovat a to i v případě, že program nenabízí chat – jednoduše lze úseky dokumentu komentovat.

Demoverze po registraci

Aby ale všechno nebylo tak růžové, LibreOffice Online má k plné verzi ještě docela daleko. Zatím funguje pouze funkčně docela spartánské demo, které navíc obsahuje pouze textový editor. Jde o test, který prověří základní funkčnost a infrastrukturu, na kterou se následně dají našroubovat plnohodnotné kancelářské aplikace.

Konkurence je tvrdá

Až LibreOffice Online vyjde v použitelné verzi, bude mít spoustu zavedených konkurentů. Za všechny můžeme jmenovat funkčně trochu omezený, ale zato důvěrně známý MS Office Online, nebo Google Dokumenty, které jsou díky napojení na další služby od Googlu a snadnému sdílení velkým hráčem na poli kancelářských balíků a to i jako víceméně plnohodnotná náhrada offline programů, byť bez internetu to dost dobře nejde. Navíc nejsou Google Dokumenty žádná ořezávátka, co se funkcí týče (ne Google Tabulky rozhodně nemůže konkurovat plnohodnotnému Excelu, ale vyhoví drtivé většině uživatelů a nic nestojí).

 

Značky

Podobné články

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Wattpad – blog pro všechny spisovatele i čtenáře

Wattpad – blog pro všechny spisovatele i čtenáře

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 e 3 2 b 3  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)