stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9288
  • Uživatelů: 6548

Vyberte si notebook dle svých potřeb a přání

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.8.2015 | Zobrazeno: 3837x

Na výběr notebooku nemá smysl chodit jiným způsobem, než systematicky – nejprve si určíte své priority, pak najdete notebooky, které je splňují, abyste finální výběr provedli čistě podle osobních sympatií, ať už ke značce, použitému hardwaru, nebo čemukoliv jinému. Nejprve si tedy musíte položit otázku, co od svého notebooku chcete.

Takže co od svého notebooku chcete?

Notebook je nástroj, sice velmi univerzální, ale stále ne všemocný. Vybírejte ho tedy s ohledem na to, k čemu ho chcete převážně používat – ano, zvládne i „všechno ostatní“, ale nejspíše bude vynikat v pár ohledech, kdežto jiné budou upozaděny. Vy si musíte jasně říct, v čem potřebujete, aby vynikal, a podle toho se bude odvíjet váš výběr.

Chcete „jen“ přenosný počítač na běžné úkony?

Nepotřebujete extrémní výkon, extrémní mobilitu, ani luxusní vzhled. To však neznamená, že nemáte žádné nároky. Pokud se počítač nemá stát prokletím, musí disponovat alespoň základní kvalitou a rychlostí, která umožní třeba bezproblémové spuštění více programů, nebo přehrávání streamovaného videa z internetu. I zde se tedy vyhněte nejlevnějším notebookům a vybírejte raději z těch prověřených a s cenou alespoň kolem 10 000 Kč. Hlavní je dostatečná paměť RAM (ideálně 8 GB a více) a rychlý procesor (například Intel Core i3 a vyšší).

Chcete přenosného pracanta s dlouhou výdrží?

Pak se podívejte mezi ultrabooky, které mají zpravidla dostatečný výkon, výdrž na baterii a velmi malé rozměry a váhu, takže se nepronesou. Jsou sice dražší než běžné notebooky, ale i tato prémiová třída přenosných počítačů už se dostala do snesitelné cenové hladiny.

Chcete hrát novější hry?

Asi nejproblematičtější požadavek, hlavně pokud nechcete investovat do velkého drahého notebooku. U těch menších a levnějších bývá problém v tom, že vysoký výkon je napasován do poddimenzované schránky, která některé části NB nestíhá chladit. Nemálo uživatelů už o takový notebook přišlo kvůli „spálení“ grafické karty a podobným problémům. Proto si dejte velký pozor a doporučujeme přečíst i nějaké recenze daného modelu, které vám možné problémy dopředu odhalí.

Značky

Podobné články

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Jak vytvořit vizitku snadno a rychle

Jak vytvořit vizitku snadno a rychle

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Tomuhle se při zacházení s PC vyhněte obloukem

Tomuhle se při zacházení s PC vyhněte obloukem

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

Online kancelářské balíky a užitečné editory zdarma

TOP aplikace a nástroje pro lepší organizaci času i práce

TOP aplikace a nástroje pro lepší organizaci času i práce

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f b a 1 9 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce