stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Nejlepší online překladače pro celé texty v různých jazycích

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.2.2024 | Zobrazeno: 10590x

Online překladače jsou dnes již samozřejmostí. Stačí vám internetové připojení a můžete si přeložit prakticky jakýkoli text. Podporovány jsou stovky jazyků, nechybí hlasové zadávání textu, překlad dokumentů nebo automatická detekce vloženého textu.

Vyznat se v tom, který vám nejvíc vyhovuje, může být problém. Zvlášť, když ani nevíte, že některé z překladačů nabízejí funkce, které jsou daleko před konkurencí. Které jsou ty nejlepší, nejintuitivnější a nejpřesnější překladače? Vybrali jsme pro vás několik skvělých nástrojů, se kterými si přeložíte běžný text i odborné termíny.

Google Překladač

Google Překladač, nebo tedy Google Translator je bezpochyby jedním z nejvyužívanějších překladačů, který se stal stálicí po celém světě. Za svou oblíbenost vděčí hned několika faktorům – kvalita překladů, rychlost, dostupnost i podpora jazyků.

Aktuálně podporuje přes 100 jazyků z celého světa a kvalitativně si v překladech vede velmi dobře, zejména pokud jde o nejvyužívanější jazyky. Samozřejmě, že nechybí ani podpora češtiny a slovenštiny. V intuitivním prostředí se pracuje velmi jednoduše a během pár vteřin dokáže přeložit i celé texty, navíc ve vysoké kvalitě. Lidského překladatele sice nikdy plně nenahradí, ale s pár úpravami a zásahy do textu mohou uživatelé získat přesný překlad zapadající do kontextu.

Výhodou Google Překladače je propojení pomocí Google účtu. Stačí se tak přihlásit ke svému účtu a uživatelé mohou využívat například ukládání překladů textu napříč různými zařízeními. PC, mobily i tablety budou obsahovat archiv překladů. Google Translate funguje na bázi strojového učení moderní neuronové sítě.

Verdikt: Nejpoužívanější překladač s podporou více než stovky jazyků je rychlý, přehledný a vysoce přesný. Podporuje češtinu se slovenštinou a ke spokojenosti uživatelů nabízí i ukládání překladů, které lze synchronizovat na všech zařízeních s přihlášením k účtu Google.

DeepL

V posledních letech se do popředí online překladačů dostal DeepL a právem. DeepL je totiž postaven na umělé inteligenci, díky čemuž poskytuje nejpřesnější překlady, které vycházejí z kontextu. Podporuje 26 jazyků včetně češtiny a slovenštiny a nabízí jedny z nejlepších překladů na trhu. Zaujme jednoduchým a intuitivním rozhraním, čímž výrazně usnadňuje práci s textem.

Velkou výhodou oproti konkurenci je automatická detekce jazyka textu, která rovněž usnadní práci s překladem a ne každý překladač jí disponuje. DeepL navíc nabízí během překladů i alternativy k jednotlivým slovům, která lze okamžitě zapracovat do překladu a text tak upravit poloautomaticky.

Kromě klasické online verze je DeepL k dispozici také jako program na PC nebo mobilní aplikace. Nechybí možnost překládat i celé dokumenty, navíc ve vysoké kvalitě, čímž se řadí k tomu nejlepšímu, co překladače v dnešní době nabízejí. Překladač se učí „za pochodu“ a díky založení na neuronové síti nabízí vysokou kvalitu textu, který se v překladech drží kontextu a výsledek tak vyžaduje jen pár drobných úprav.

Verdikt: Pro uživatele, kterým stačí 26 jazyků včetně češtiny a slovenštiny by měl být DeepL jasnou volbou. Nabízí jedny z nejlepších překladů díky umělé inteligenci s možností našeptávače, který umožňuje výběr synonym ke všem slovům či slovním spojením. Spolehlivě přeloží uploadnuté dokumenty, je intuitivní a k dispozici je online, PC i mobilní verze. Nevýhodou je podpora menšího počtu jazyků.

Bing Microsoft Překladač

Stálicí na poli online překladačů je Bing Microsoft překladač. Ten si za poslední roky prošel řadou změn, které vylepšily uživatelský zážitek. S podporou více než 60 jazyků včetně češtiny a slovenštiny umožňuje jednoduchý překlad slov i celých vět.

Bing překladač disponuje dvěma hlavními funkcemi, které jej odlišují od konkurence. První je automatické detekování jazyka textu, které usnadňuje práci. Tím druhým pozitivem je možnost vkládat text i pomocí mluveného slova. Stačí mít zapnutý mikrofon, vyslovovat slova či celé věty srozumitelně a Bing už se postará o zbytek.

Součástí online překladače je také možnost poslechu výslovnosti slov a nechybí ani návrhy na nejpoužívanější fráze v daném jazyce v různých situacích. Pro běžné použití se hodí výborně, horší kvalitu překladů už ale najdeme u odbornějších textů. V takovém případě je třeba sáhnout po jiných překladačích z našeho seznamu.

Verdikt: Ideální překladač pro běžný text, který podporuje desítky jazyků, automatickou detekci jazyka i možnost zadávat text pomocí hlasu přes mikrofon. Podporována je čeština i slovenština. Nevýhodou je nižší kvalita překladu odborných termínů a techničtějších textů.

Online Překladač

Pohodlný a rychlý Online překladač od české jazykové agentury Langeo. Spojuje v sobě Google překladač s Bingem a IBM translatorem, mezi kterými si mohou uživatelé libovolně přepínat. Podporováno je více než 50 jazyků rozdělených abecedně.

Online překladač nabízí automatické rozpoznání textu a minimalistické prostředí. Nejlépe si poradí s běžným textem po slovech i v celých větách, už hůře mu to jde s technickými a odbornějšími texty. Intuitivní alternativa k největším překladačům v příjemném prostředí.

Verdikt: Jednoduchý online překladač schopen automaticky rozpoznat jazyk vloženého textu. Má jednoduchý design, pracuje se třemi překladači od jiných společností najednou a nabízí skvělou kvalitu překladů běžného textu. Nevýhodou je slabší překlad odborných textů.

Lingea

Lingea je český projekt zaměřený na desítky evropských jazyků, který zaplňuje díru na trhu. Kromě tradičního online překladače nabízí také učebnice a obrovskou knihovnu frází, které přispívají k rychlejšímu učení se jazyku.

Se samotným překladem nemá problém, a to jak v rámci slov, vět i celých a dlouhých textů. Disponuje zobrazováním synonym i návrhy na zlepšení, jakož i zasazením jednotlivých slov do kontextu. Nechybí korekce textu, nejpoužívanější fráze daného jazyka a pod.

Lingea podporuje přibližně 40 jazyků, ve kterých lze volně překládat. Potěší také automatické rozpoznání jazyka, které se hodí v případě, že si uživatelé chtějí přeložit text, ale nis jsou si jisti jeho jazykem. Malou chybičkou na kráse je nepříliš atraktivní prostředí, které se ale během posledních let výrazně zlepšilo. Při výuce jazyka potěší možnost přehrát výslovnost slov i celých frází.

Verdikt: Rychlý a kvalitní překladač zaměřený na evropské jazyky. Ideální nástroj pro výuku jazyků se spoustou skvělých funkcí a vlastností: nejpoužívanější fráze, výslovnost textu, synonyma, automatická detekce textu či učebnice se zaměřením na efektivní učení. Podporováno je skoro 40 jazyků a jelikož jde o český projekt, samozřejmostí je čeština i slovenština.

Translatedict

S překladačem Translatedict získáte ideální online nástroj pro překlad slov i celých větných skladeb. Není omezen, je zcela zdarma a automaticky rozpoznává jazyk zadaného textu. Disponuje více než 50 jazyky, mezi kterými lze volně přepínat.

Oproti jiným online jazykovým překladačům nabízí také počítadlo znaků a slov, což se může hodit při tvorbě a překladu textu určeného na sociální sítě. Stejně tak disponuje i možností převést text na mluvené slovo. Takový výsledek je pak možno stáhnout v podobě audio souboru.

Verdikt: Spolehlivý překladač určený pro celé větné skladby. Podporuje desítky jazyků včetně češtiny a slovenštiny a disponuje i převodem textu do mluveného slova. Potěší počítadlo slov a znaků. Nevýhodou je nepříliš moderní a intuitivní uživatelské rozhraní.

Další spolehlivé alternativy online překladačů: Translate.comCollinsYandex Translate

Značky

Podobné články

Monitory – nové technologie do kanceláří i hráčských doupat

Monitory – nové technologie do kanceláří i hráčských doupat

Odpověď v nepřítomnosti Seznam a Gmail

Odpověď v nepřítomnosti Seznam a Gmail

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Jak vybrat vhodný účetní software?

Jak vybrat vhodný účetní software?

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 0 f 5 f 8  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce