stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9232
  • Uživatelů: 6543

Máme všechny podstatný informace o nové RTS Stronghold: Warlords

Autor: Michal M.  |   Publikováno: 18.2.2021 | Zobrazeno: 3516x

Herní strategickou sérii Stronghold zná snad každý milovník tohoto žánru. Pokud jste ji i nehráli, určitě jste se o ní doslechli. Letos k nám dorazí nejnovější pokračování s názvem Stronghold: Warlords a tematicky půjde o něco jiného, ​​než na co jsme byli v předešlých titulech zvyklí. Chcete vědět vše podstatné, co dosud víme? Čtěte dál.

To nejzákladnější

Stronghold: Warlords se řadí do žánru Real Time Strategií (RTS) a tento rok slaví herní série 20 let existence. O vývoj a distribuci se opět postaralo studio FireFly Studios a datum vydání byl stanoven na 9. března 2021. Do té doby ještě pár týdnů uběhne, a proto je čas na sumář toho nejdůležitějšího, co potřebujete před koupí hry vědět.

Jako hráč dostanete 4 historické kampaně zasazené do Asie, budete se mnohem více než v předešlých částech věnovat stavbě hradů, rovněž musíte chránit vládce říše a opět bude k dispozici i multiplayer. Bohužel, čeština (a slovenština už vůbec) podporovány nebudou. Tedy alespoň ne na začátku. Je ale možné, že se toho chytí komunita (jak to bývá u podobných her zvykem) a češtinu do hry přidají.

Datum vydání a podporované platformy

Jak jsem již zmiňoval výše, přesné datum vydání Stronghold: Warlords je 9. března 2021, kdy se objeví na PC. Konzoly se zatím nezmiňují, ale v daleké budoucnosti, kdo ví... Kromě klasické edice nebude chybět ani edice limitovaná, která bude navíc obsahovat herní klíč, fyzický artbook, CD se soundtrackem ke hře a dokument zachycující vývoj samotné hry. Special Edition vám nabídne vše výše zmíněné až na fyzický artbook. Budete mít tedy z čeho vybírat při rozšiřování knihovny.

Kam nás zavede příběh?

Celá kampaň bude postavena na čtyřech linkách asijských národů, které tak naservírují až 31 misíVietnamČína před naším letopočtem, příchod Mongolů nebo tokugawský šógunát - to jsou scénáře, které se nezabývají pouze samotnou Čínou a mají potenciál zaujmout širší spektrum hráčů. Jak historicky, tak i herny budou jednotlivé frakce nabízet na výběr odlišné jednotky. Tak například ve Vietnamu budou spoléhat na rychlé výpady a divokou zvěř, Čína zase na těžkou pěchotu a elitní střelecké jednotky, Mongolové již tradičně ovládnou prostor na koních s jejich taktikou rychlých útoků a ještě rychlejších stažení. Nebudou chybět ani příběhové linky.

Gameplay

Ale ano, Stronghold: Warlords nabídne klasickou hratelnost, na jakou jsme zvyklí z RTS her. Těžba surovin, produkce potravin, budování města, rozšiřování armády a boj s nepřáteli. Už tradičně je ale při sérii Stronghold kladen obrovský důraz na budování pevnosti jako takové, jejíž dominantou je váš hrad. Ten bude sloužit jako útočiště před napadením, jako centrum pro výcvik armády i místo na produkci surovin.

Novinkou bude systém vůdců, kteří budou ovládat různé části mapy a přinesou tak do hry různorodost i nevyzpytatelnost. Sice budou pasivnější částí hry, ale po jejich zabití nebo navázání kontaktů si z nich uděláte vazalů případně rovnocenných spojenců. Na vaše bojové tažení tak budou přispívat vojenskými jednotkami i surovinami. Z dostupných informací je známo, že právě oni budou elementem, který bude mít rozhodující vliv na hru a to, jak skončíte.

Multiplayer

Online hra přinese základ, a tedy boje proti umělé inteligenci nebo proti jiným hráčům. Novinkou bude kooperace, ve které bude dvojice hráčů společnými silami ovládat jednu říši a společnými silami se bude snažit o celkové vítězství svého národa.

Značky

Podobné články

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Assassin's Creed: Valhalla systémové požadavky: spustíte hru na svém PC?

Assassin's Creed: Valhalla systémové požadavky: spustíte hru na svém PC?

Battlefield 6 představuje gameplay a postavy v nadupaném filmu

Battlefield 6 představuje gameplay a postavy v nadupaném filmu

Známe minimální požadavky FIFA 23. Nová verze k dispozici také na PC

Známe minimální požadavky FIFA 23. Nová verze k dispozici také na PC

Minecraft crafting - návod na výrobu dveří, cihel a postele

Minecraft crafting - návod na výrobu dveří, cihel a postele

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c b 5 1 6 f  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce