stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9704
  • Uživatelů: 6601

Nostalgie s nadčasovostí. Battlefield: Bad Company 2 je stále nejlepší hrou série

Autor: Redakce  |   Publikováno: 23.10.2022 | Zobrazeno: 2970x

Dvě nejznámější série online stříleček Call of Duty a Battlefield už od svých počátků rozdělovaly komunitu na dva tábory. Zatímco první jmenovaná nabízela bojiště z více arkádového pohledu, BF byla vždy ta realističtější. Za více než 20 let vydala společnost EA DICE 12 titulů, některé zdařilejší, jiné méně, a jeden průlomový. Řeč je samozřejmě o Battlefield: Bad Company 2, která si u mnoha hráčů drží prvenství coby nejlepší hra série vůbec.

Více než 12 let stará hra má na Metacritics skóre 87/100, resp. 8,2/10 od hráčů a řadí se k tomu nejlepšímu, co franšíza přinesla. U hráčské základny je z tohoto pohledu dokonce nejvyšší ze všech částí Battlefieldu a dodnes je, na rozdíl od takového Battlefield: 2142, hratelným kouskem s aktivní hráčskou základnou a živými servery.

Ani EA DICE, ani hráči nechtějí Bad Company 2 nechat odejít a společně tak drží hru při životě. EA stále poskytuje podporu serverů a hráčská základna toho využívá. Jelikož jde o poměrně starší titul, pravidelně se objevuje ve slevách, zejména na Steamu, čímž do hry přicházejí občasně a návalově noví hráči.

Velkolepé vydání před 12 let

Battlefield: Bad Company 2 obstál ve zkoušce časem na výbornou, což se o mnoha žánrově podobných hrách říci nedá. Že se této „staré dámě“ daří i 12 let od vydání je výsledkem několika faktorů. Velkou zásluhu na tom má také doladěné vydání BC2 bez bugů, což dnes už zdaleka není samozřejmost. Vývojáři se často snaží posunout hráčům produkt nedodělaný a dokonce očekávají, že jim komunita poskytne zpětnou vazbu s cílem vylepšit doladit hru „za pochodu“. Někdo by mohl podobný přístup označit za lenost tvůrců a v mnoha případech by měl pravdu.

Hra si tak ihned po vydání vysloužila chválu ze všech stran a k takovému produktu se pak hráči dostanou mnohem dříve, než ke hře, která je roznesena na kopytech dříve, než se vůbec dostane z předběžného přístupu do plnohodnotného vydání.

Ničitelné prostředí byl gamechanger

V případě Battlefield: Bad Company 2 ale nešlo o náhodu. EA DICE si dali opravdu záležet, aby přinesli hotový produkt a přibalili k tomu bonus, který si hráče okamžitě získal. Ničitelné prostředí. Zlomový bod, kdy měla většina příznivců multiplayerových vojenských stříleček jasno, která série má aktuálně ten lepší titul. A ne, nebyla to Call of Duty.

Možnost měnit tvář bojiště byla natolik obrovským krokem vpřed, že se z Bad Company 2 stal ze dne na den hit. Nastolený trend se od té doby v žánru zaužíval, ale my jsme pořád v roce 2010, kdy vůbec nešlo o samozřejmost.

Tato mechanika hry byla navržena tak propracovaně, že je dodnes stále vyzdvihována jako jedna z nejlepších nejen v Battlefield franšíze. Úplně zničit přístavní město nebo odpálit strategická místa výbušninou přidávaly hře tu zlatou esenci, díky které ani jedna mapa nebyla nikdy stejná.

Úžasně propracované a vyvážené mapy

A když už jsme u těch map... Ano, jedny z nejlepších map v sérii má právě Bad Company 2. Každá s vlastní atmosférou, každá detailně navržená tak, aby nenadržovala ani jedné soupeřící straně.

Vyváženost map jde ruku v ruce s herními módy jako Conquest, Rush či Squad Deathmatch. Pro každý z nich má konkrétní mapa různou rozlohu a rozmístění strategických bodů tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího zážitku z dobývání či bránění oblastí.

A i když je série Battlefield považována za realističtější verzi války než protějšek Call of Duty, v Bad Company 2 se podařilo skloubit věrné zpracování bojů se zábavou. Na jedné straně zde máme snad nejlepší audio stránku v celé BF sérii a úžasné modely vozidel a zbraní, na té druhé pak stojí samotná hratelnost přívětivá k úplným nováčkům a odměňující i zkušené online bojovníky.

Bez spolupráce daleko nezajdeme

Každá herní třída má své opodstatnění, je vyvážená a nabízí týmu vše, co moderní válka vyžaduje. Obrovský důraz je kladen na hru v četách, kdy se hráči mohou zrodit na svého parťáka a dobývat území, resp. plnit rozkazy společně. Spolupráce je klíčová pro úspěch a Bad Company 2 toho využívá nejvíc z celé série.

Skvělý zážitek z bojiště dotváří i grafika, která ještě není tak „čistá“ jako v dalších titulech série jako Battlefield 3 či Battlefield 5. Neuhlazenost válce svědčí a pomáhá vylíčit dění na mapách. Dnes už samozřejmě nejde o nejkrásnější hru v sérii, ale stále o konkurenceschopný titul, který ani teď neurazí a překvapí svou nadčasovostí.

Dlouhověkost zároveň přenesla hru do stádia, kdy ji pravidelně hraje několik stovek hráčů, kteří se mezi sebou na serverech i navzájem znají. Tato rodinná atmosféra je doplněna o nováčky nebo příležitostné hráče, a společně se starají o to, že v jakékoli hodině během dne i noci je stále plných několik serverů.

Nostalgie a revoluce

Battlefield: Bad Company 2 spojuje nostalgičnost s nadčasovostí a revolučním mechanismem ničení prostředí, které zajistily přežití tohoto staršího titulu dodnes. To ale není všechno, proč je hra mnohými považována za nejlepší v celé sérii. Vyvážené a detailně zpracované mapy, až šíleně realistické zpracování zvuků ve hře, věrné zpracování zbraní, vybavení i vozidel nebo důraz na spolupráci týmů v četách.

Nesmíme zapomínat ani na "špinavost" grafiky dotvářející realističtější dojem z moderní války. Bad Company 2 je samo o sobě jednou z nejlepších her série, ale po nejnovější části Battlefield: 2042 působí jako vrchol žánru.

Jakési memento, že online střílečky se kdysi dělaly s láskou, což je u BC2 cítit na každém kroku. Protože to není a nikdy nebylo o tom, jaké možnosti máme při vylepšování vojáka nebo kolik hráčů se vejde na hrací plochu. Ne. Bylo a bude to o celkovém dojmu ze hry, který při Bad Company 2 nemůže být lepší.

Značky

Podobné články

Tipy a triky pro Euro Truck Simulator 2

Tipy a triky pro Euro Truck Simulator 2

Metro Exodus jako dárek k Valentýnu – jen ne na Steamu

Metro Exodus jako dárek k Valentýnu – jen ne na Steamu

Stáhněte si Wolfenstein II: The New Colossus zdarma

Stáhněte si Wolfenstein II: The New Colossus zdarma

World of Tanks: Tipy, triky, návod a taktiky

World of Tanks: Tipy, triky, návod a taktiky

Jak zjistím, kolik jsem utratil na hru League of Legends peněz?

Jak zjistím, kolik jsem utratil na hru League of Legends peněz?

Lost Ark RECENZE: Vynikající MMORPG s nádhernou grafikou a skvělými souboji

Lost Ark RECENZE: Vynikající MMORPG s nádhernou grafikou a skvělými souboji

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  9 f 3 d 7 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce