stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9670
 • Uživatelů: 6597

Overwatch návod - Soldier 76

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 19.2.2017 | Zobrazeno: 4213x

Multiplayerová hra od světoznámého studia Blizzard patří mezi stále oblíbenější herní tituly a to nejenom z hlediska přímého hraní, ale i v rámci streamování (Twitch, YouTube). Ostatně progamingovou scénu si nenechaly ujít známé týmy jako EnVyUs, Fnatic, Cloud9, Team Liquid a další. Statistiky navíc hovoří o více než 25 milionech unikátních hráčů (hru si alespoň jednou vyzkoušeli).

Série článků s titulem "Overwatch návod" se postupně zaměří na jednotlivé hrdiny a hráčům přinese detailní návod k jejich správnému hraní a chybět nebudou ani postřehy z kompetitivních zápasů. Celou sérii pak právě startuje hrdina z nejpovolanějších - Soldier 76.

 

Popis vlastností - Soldier 76

Soldier 76 patří mezi nejikoničtější hrdiny hry Overwatch. Spadá totiž do sekce ofenzivních (útočných) hrdinů a během zápasů tak tvoří jednu z nejdůležitějších součástí šestičlenného týmu. Jeho oblíbenost pak také pramení z relativní jednoduchosti, s jakou s ním mohou jít hráči do boje. Stejně jako u čehokoli jiného i u Soldiera 76 je cesta k jeho opravdovému ovládnutí dlouhá a vyžaduje dostatek cviku a přemýšlení.

 • Počet HP: 200 HP
 • Štít: 0
 • Velikost zásobníku: 25 nábojů
 • Sekundární útok: Helix rakety
 • Cooldown sek. útoku: 8 vteřin
 • Specialita: Biotické pole (léčí), Sprint
 • Cooldown speciality: 15 vteřin
 • Ult. schopnost: Tactical Visor (aimbot)

Soldier 76 disponuje automatickou zbraní s kapacitou 25 nábojů a sekundárním útokem v podobě Helix raket. S 200 životy sice není nesmrtelný, ale specialita v podobě Biotického pole (po umístění na zem léčí v okruhu 5 metrů) a schopnost sprintovat jej často zachrání i z jinak bezvýchodných situací. Jeho ultimátní schopnosti Tactical Visor hráči běžně říkají aimbot, jelikož jde prakticky o dokonalou kopii tohoto tradičního cheatu. Po aktivaci schopnosti hra sama míří na hlavy nepřátel a stačí jen držet spoušť.

Chytré rady:

 •  Nezapomeňte na sprint.
 •  Při sprintování nelze přebíjet.
 •  Útočte z vyvýšených míst.
 •  Hlídejte si záda, pozice by měla být bránitelná.
 •  Typicky se snažte schovat za štítem/tankem.
 •  Tactical Visor nefunguje na D.Vu., ani na Reinhardtův štít.
 •  Helix rakety střílejte do země, ne do postavy.
 •  Pokud to jde, cilte se na healery.

Během hraní musí hráči chytře kombinovat jednotlivé schopnosti a vlastnosti této postavy. Občas musí utéct pomocí spritnu, jindy se stačí pouze vyléčit a někdy souboj rozhodne správně zacílená sprška Helix raket. V každém případě se hráči musí držet několika základních postupů, které jsou důležité pro jejich přežití a vítězství jejich týmu. První bod se týká pozice, druhý se pak zaměřuje na správný styl střelby.

Pozice hráče s postavou Soldier 76 by měla být ve většině případů v zadní linii. Odtud dokáže efektivně cílit palbu a současně se krýt za Reinhardtovým štítem. Ideální umístění je pak na některém z mnoha vyvýšených míst.

Soldier 76

Střelba se dělí na dvě různé varianty. V té první hráč pouze drží spoušť a po vyprázdnění zásobníku přebije na nový. Tato taktika je účinná proti velkým nepřátelům (Roadhog, Reindhardt a další), případně proti štítům (po jejich zničení se klasicky celý tým vrhá vpřed a snaží se zlikvidovat protivníka). Druhá varianta spočívá v cílení a dávkování střelby. Hráč může vystřelit dávku o třech nábojích bez toho, aby zbraň ztratila dokonalou přesnost. Tento způsob střelby přináší skvělé výsledky při cílení na malé a pohyblivé nepřátele (Tracer, Lúcio a jiné), případně při střelbě na hlavu (mnohem větší dmg na jeden zásah).

Poslední rada se týká použití ultimátní schopnosti - skoro ve všech případech se nevyplácí její okamžité spuštění bez toho, aby se hráč pořádně rozhlédl. D.Va dokáže svou matricí pohltit veškeré střely, Reinhardtův štít ochrání celý tým a Roadhogův hák si Soldiera rychle přitáhne, což končí hráčovou smrtí a vyplýtvanou ultimátní schopností. Vždy se tedy dobře podívejte, najděte si kvalitní a relativně bezpečné místo, vyberte si první cíl a spusťte cheat jménem Tactical Visor.

Značky

Podobné články

Nová NHL 22 bude mít Frostbite engine. Zatím však jen pro next-gen konzole

Nová NHL 22 bude mít Frostbite engine. Zatím však jen pro next-gen konzole

GTA 5: návrat do San Andreas na PS3 a Xbox 360 už v září, na PC později

GTA 5: návrat do San Andreas na PS3 a Xbox 360 už v září, na PC později

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Noví Vetřelci na obzoru. Chystají se dvě hry, jedna s podporou VR

Noví Vetřelci na obzoru. Chystají se dvě hry, jedna s podporou VR

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store stahuj zdarma

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store stahuj zdarma

Valve chystá několik nových her

Valve chystá několik nových her

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c 1 b f 6 e  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce