stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Nejlepší hry jako Minecraft. Těchto 7 titulů si zaručeně užiješ

Autor: Redakce  |   Publikováno: 13.6.2022 | Zobrazeno: 4310x

Hledáte hry podobné Minceraftu, které si zahrajete s kamarády a pobavíte se společně? Pokud vás už tento kostkovaný svět nebaví nebo hledáte alternativu nejhranějšího sandoboxu, pak si jistě vyberete.

Hry uvedené v seznamu nemusí mít stejné kreativní znaky a prvky přežití jako Minecraft, ale zaručeně se u nich nebudete nudit. Jsou totiž přesně pro lidi, kteří mají rádi stavění, tvoření, dobrodružství, prožívání nebo jen samostatnou Minecraftovou estetiku. Vždyť změna je život a strávit tolik let v Minecraftu se podepíše pod nejednoho hráče. Je proto dobré mít v rukávu podobné hry jako Minecraft, které dodají trošku změny, a přitom se od oblíbené hry zase příliš neodchýlí.

Trove

Troveestetiku velmi podobnou té Minecraftové a patří do seznamu nejlepších stavebních, nebo tedy budovatelských her. Přikládá důraz na RPG prvky, konkrétně na zvyšování úrovně postav a lovení kořisti. Na začátku máme možnost libovolného výběru z několika herních tříd od Knightu až po Tomb Raisera. Každá postava nabízí několik originálních útočných schopností a řemeslných specialit, které lze využít při toulání po obrovském otevřeném světě plném nejrůznějších biomů.

Trove nabízí řadu budovatelských a řemeslných mechanismů, které slouží k přizpůsobení světa podle našich preferencí. Jednou z nejlepších vlastností Trove je nespočet hráči vytvořených světů nazývaných jednoduše „kluby“, které můžete prozkoumat společně s kamarády, když budete likvidovat herní stvoření a vyrábět si nové zbraně k přežití.

Roblox

Roblox je jedna velká platforma s možností generování vlastních her, která nabízí prakticky nekonečné možnosti herního vyžití. Najdeme zde naši oblíbenou součást Minecraftu a to vytváření map nebo hledání Minecraft serverů, jen s tím rozdílem, že namísto map vytváříme minihry.

V Robloxu máme skoro nekonečné možnosti a jediné meze nám klade naše kreativita. Zažít si zde můžeme práci v restauraci, ale i stavění zábavního parku či řízení vlastní firmy. Roblox se stal platformou hlavně pro mladší hráče as více než 43 miliony denně aktivních hráčů v Robloxu přibývají stále nové a zcela odlišné minihry. Ideální alternativa k Minecraftu pro ty, kterým už je i tento otevřený svět malý.

Unturned

Unturned je survival hra na styl Day-Z s hranatou Minecraftovou estetikou. Ponoří nás do obrovského světa plného zombie, kde lze vytvářet různé předměty a stavby pomocí nashromážděných zdrojů. Vedle toho, jak stavíme, si však musíme dávat pozor na číhající hráče a zombie. Unturned spojuje pochmurnou zombie apokalypsu s voxelovými texturami, kde je mimořádně snadné umřít, a proto je třeba dávat si pozor na každém kroku.

V Unturned se musíme vyhýbat zombíkům a pohybovat se po mapě v tichosti a tak, aby nás nikdo neodhalil. Toto vše v kombinaci se zachováním dostatku jídla, vody a odpočinku umí být náročné i pro zkušenější hráče survival her. Před nějakým časem přišla do hry také nová mapa Kuwait, která ukazuje apokalypsu ve světě oáz a ropných plošin.

Terasology

Terasology je Minecraftu nejpodobnější hra v našem seznamu. V budování světa Terasology si milovníci Minecraftu bezpochyby najdou, protože nechybí různé terény, města a vesnice, tak crafting a mnoho možností seberealizace. Dokonce zde najdeme i několik podivných tvorů, jako například slizový blok Gooey.

Terasology je momentálně v otevřeném vývoji, takže kdokoli může přejít na github a pohrát si s herním pokrokem, dát vývojářům cenný feedback a podílet se na vylepšení hry. Ti línější si mohou stáhnout výtvory od jiných hráčů a rovnou si je vyzkoušet.

Robocraft

V Robocraftu je možné si postavit vlastní roboty, kteří dokážou létat, střílet, bránit území i sebe a hlavně ničit. Díky tomuto prvku se Robocraft stává snem každého sci-fi milovníka, kterému navíc voní i Minecraft. Robocraft se ale Minecraftu nepodobá v otevřeném světě, ale představuje spíše arénovou střílečku s PvP zaměřením, kde máme možnost představit našeho robota v boji proti jiným hráčům na různých planetách.

Hra má intuitivní řemeslnou a stavební mechaniku a nabízí velké množství přizpůsobení. V momentě, kdy si vytvoříme nový vůz, je k dispozici také Cvičný režim, kde lze otestovat, zda náš výtvor funguje jak má a je schopen zničit konkurenci v boji.

Creativerse

Creativerse je voxelová hra se spoustou stavebních mechanismů a hráči vytvořenými světy k prozkoumání. Samotné objevování nových území je zajímavé ať už sólo nebo společně s kamarády as podporou Steam Workshop lze upravit si náš svět přesně podle našich představ.

Ve hře víme díky sbírání zdrojů dosáhnout obrovského pokroku velmi rychle, stejně jako vysáváním bloků a vytvářením nových předmětů a nástrojů pomocí receptů. A stejně jako v Minecraftu se zde neobejdeme bez různých stvoření, ať už neškodných nebo těch nebezpečných.

Terraria

V Terrarii se ponoříme do pixelového světa s Minecraftovými prvky, kde se postupně z časů používání primitivních nástrojů dostaneme na sci-fi a fantasy sféry s pokročilými zbraněmi. Terraria nabízí spoustu bossů, kteří nám sice ztěžují hru, ale zároveň se po jejich konfrontaci stáváme silnějšími a zkušenějšími. Tyto bossy někdy není vůbec snadné porazit a frustrující je i to, že skoro každého musíme vlastnoručně vyvolat.

Klasické tažení surovin je zde na denním pořádku stejně jako získávání zajímavých a užitečných předmětů či lektvarů během celé naší podzemní výpravy, kdy nás dokáže zabít prakticky vše, na co nám spadne zrak. Pokud jde o zbraně a brnění, tak se Terraria zaměřuje na 4 směry, ve kterých může postava růst, přičemž jde vždy o jedinečné schopnosti, možnosti a zejména již zmiňovaný bojový arzenál.

Jaký je ten váš favorit?

Představili jsme si sedmičku skvělých her podobných Minecraftu, které si milovníci kostek prostě musí vyzkoušet. Za vyzkoušení nic nedáte, skvěle se pobavíte a možná si najdete novou oblíbenou hru, která se ani nebude příliš odlišovat od kultovního Minecraftu.

Značky

Podobné články

RECENZE: Forza Horizon 5 je nejlepším automobilovým simulátorem současnosti

RECENZE: Forza Horizon 5 je nejlepším automobilovým simulátorem současnosti

Navodí správnou sváteční atmosféru: Top 10 nejlepších vánočních her na PC

Navodí správnou sváteční atmosféru: Top 10 nejlepších vánočních her na PC

Nové Star Wars hry přejdou od EA k novému švédskému studiu

Nové Star Wars hry přejdou od EA k novému švédskému studiu

Total War Saga: Thrones of Britannia datum vydání a systémové nároky

Total War Saga: Thrones of Britannia datum vydání a systémové nároky

Jak se neztratit ve World of Warships

Jak se neztratit ve World of Warships

Kompletní seznam Hrdinů ve hře FIFA 23 se nese ve spojení s Marvelem

Kompletní seznam Hrdinů ve hře FIFA 23 se nese ve spojení s Marvelem

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 3 6 0 8 c  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce