stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9670
  • Uživatelů: 6597

Tipy pro Facebook, bez kterých se neobejdete

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.10.2014 | Zobrazeno: 10323x

V prvním článku našeho nového seriálu se podíváme na některé základní tipy a triky pro Facebook, který se stal nepostradatelnou součástí života mnoha lidí i v České republice. Umíme ale tuhle sociální síť používat tak, aby nám co nejlépe sloužila?

Tipy­…

Důležitost Facebooku dnes dalece přesahuje pouhou komunikaci a sdílení zajímavých informací/fotek s přáteli. Jde o novou vrstvu sociální interakce, která má i svá temná zákoutí. Proto si neodpustíme pár rad a doporučení, jak rizika minimalizovat.

Nastavení soukromí

V nastavení Facebooku se mnoho položek váže k tomu, co s kým sdílíte. Doporučujeme co nejpřísnější omezení, pokud tedy nechcete, aby měla celá republika váš virtuální život jako na dlani. Pokud nastavíte viditelnost vašich příspěvků, fotek a informací jen v rámci vašich přátel, uděláte dobrou službu svému soukromí.

Umírněná sebeprezentace

Facebook se vás ptá na spoustu věcí – kdo jste, co děláte, co jste kdy dělali, odkud jste, co máte rádi, v co věříte, koho volíte… Přínosnost uvedení těchto informací je nulová až záporná. Sdílejte konkrétní věci s konkrétními lidmi, nebo přáteli, ale rozmyslete si, jestli o vás sám Facebook musí vědět první i poslední. Neaktualizace těchto běžně skrytých údajů by navíc mohla způsobit nedorozumění.

Mlčeti zlato

Teď máme na mysli konkrétní příspěvky – raději počítejte s tím, že ať už přes Facebook sdílíte cokoliv, jde o věc veřejnou, takže podle toho volte slova i použitý obrazový materiál. Případů, kdy se profil na Facebooku obrátil proti svému majiteli, není vůbec málo.

… a triky

A teď to zajímavější. Ukážeme si několik funkcí Facebooku, díky kterým vám poslouží mnohem lépe než doposud. Budete si moct ukládat zajímavé příspěvky, vypínat chat pro konkrétní uživatele, vytvořit hezčí profilovou a úvodní fotku a spoustu dalšího.

Uložení příspěvku

Ačkoliv je Facebook džunglí novinek od vašich přátel a oblíbených stránek, objeví se na něm občas i informace hodná zachování, ať už si ji chcete znovu přečíst sami, nebo se o ni chcete podělit s někým dalším. Facebook se poměrně nedávno naučil šikovnou funkci, Uložit, díky které se vám už nikdy nestane, že budete prolézat svou Zeď a hledat na ní to, co vás kdysi (včera) tak zaujalo.

Po uložení příspěvku si ho pak kdykoliv můžete znovu zobrazit po kliknutí na položku v levém postranním menu s názvem Uloženo.

Vypněte si chat a buďte offline – úplně i jen pro někoho

 Chat na pravé straně Facebooku je užitečný, ovšem prozrazuje vaši přítomnost. Ne vždy chceme být viděni, ať už nemáme náladu se vybavovat, nebo čas ztrácet čas. A někdy nás prostě štvou konkrétní jednotlivci z našeho seznamu Přátel.

Klikněte úplně dole vpravo pod chatem na ozubené kolečko a zvolte „Vypnout chat“. Pokud chcete umlčet jen konkrétní osobu, otevřete s ní chatovací okno, v jehož pravém horním rohu najdete opět ozubené kolo a volbu „Vypnout chat pro uživatele X Y“.

Deaktivujte zvuky upozornění

Štvou vás zvuky, které vás upozorňují na nové zprávy na Facebooku? Vypněte si je. Jednoduše to provedete v Nastavení, do kterého se dostanete po kliknutí na malou šipku v pravém horním rohu okna Facebooku. Zde zvolte z levého postranného menu záložku Upozornění a zvuky vypněte.

Zkrocení Úvodní fotky

Facebook svým uživatelům dopřává luxus v podobě dvou hlavních obrázků, kterými se mohou prezentovat. Ten první, profilový, je klasický čtverec, který vás reprezentuje na většině míst Facebooku. Takzvaná Úvodní fotka pak slouží k personalizaci vaší profilové stránky - je výrazně větší a obdélníková. Na svém profilu ale máte vidět fotky obě, tak proč je vtipně nespojit, místo toho aby se "třískaly"? Pokud nevěříte svým fotoeditačním schopnostem, pomůže vám třeba nástroj TrickedOutTimeline, se kterým dosáhnete vtipných, efektních i elegantních řešení.

Nastavení jiného jazyka

Důvodem pro nastavení cizího jazyka ve Facebooku může být zábava, nebo nutnost. Zábavou myslíme třeba zvolení pirátské angličtiny, nutností pak neexistenci různých vyhledávacích příkazů v české lokalizaci Facebooku.

Změnu provedete jednoduše v Nastavení, hned v první záložce Obecné. Dejte si pozor, co nastavíte, ať to pak dokážete i vrátit zpátky. :-)

Vyzvedněte si "ty druhé" zprávy

Kromě klasického chatu a s ním spojených zpráv vám na Facebooku chodí ještě jedny, takzvané Další zprávy. Ty nepocházejí přímo od vašich přátel, ale od stránek a lidí, které nemáte v seznamu. Tyto zprávy jsou trochu nesmyslně skryty a většina uživatelů je objeví až po dlouhé době - třeba, když jim začne být podezřelé, že se jim zprávy ztrácejí. Přitom není těžké se do Dalších zpráv dostat - otevřete Zobrazit vše (ikonka zpráv v horním menu) a vlevo nahoře zvolte místo Příchozí položku Další.

Značky

Podobné články

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Powerbank  - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Powerbank - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Návod na vypnutí in-app nákupů v mobilech a tabletech

Návod na vypnutí in-app nákupů v mobilech a tabletech

Fortnite přichází s novými zbraněmi, mapou, vozidly i taktickým sprintem

Fortnite přichází s novými zbraněmi, mapou, vozidly i taktickým sprintem

Jak se dostat na Skype – problém s přihlášením

Jak se dostat na Skype – problém s přihlášením

Youtube vychytávky a skryté funkce

Youtube vychytávky a skryté funkce

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 e 1 5 9 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce