stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Wattpad – blog pro všechny spisovatele i čtenáře

Autor: Redakce  |   Publikováno: 12.1.2016 | Zobrazeno: 5985x

Internet je místem, kde se každý může tvůrčím způsobem projevit. Aby to bylo co nejsnazší, vznikly blogy, zpravidla neplacené služby, kde si může každý kus internetu uzmout pro sebe, ať už se chce prezentovat čímkoliv. Blogování propadly miliony lidí na celém světě, ale protože musejí být blogy hodně univerzální a jednoduché (využívají je i hodně nezkušení uživatelé), postrádají často potřebnou funkcionalitu, která by z osobního zápisníčku mohla vytvořit něco víc. Proto existují online fotoalba pro fotografy, cloudová úložiště pro data a podobné specializované služby. A pokud je vaším cílem psát příběhy, najdete své útočiště na Wattpadu.

Wattpad vlastně funguje jako běžný blog říznutý sociální sítí ale s tím, že funkce pro správu obsahu se zaměřují na potřeby spisovatelů. Je tak možné vytvářet knihy a ty opatřovat kapitolami, což vám obyčejný blog, kde lze jen přidávat příspěvky a v krajním případě i kategorie takto explicitně nenabízí.

Díky zaměření Wattpadu navíc také systém zná obsah, kterým ho lidé plní, takže může uživatelům doporučovat na základě hodnocení, žánrů i klíčových slov. Uživatelé si navíc mohou ukládat příběhy do oblíbených, takže se k nim pak mohou snadněji vracet, o čemž si blogísek může nechat jen zdát. Stejně tak lze sledovat konkrétní autory.

Hlavně pro fanoušky

Ze své podstaty je Wattpad určen hlavně autorům, kteří buď vůbec o komerční psaní neusilují, nebo berou Wattpad jako místo, kde se mohou projevit a i díky zpětné vazbě od čtenářů zdokonalit. Zkušenějším autorům může posloužit alespoň jako testovací půda pro nové nápady, ale je nutné počítat s tím, že nejvíce lidí zde hledá a čeká spíše jednoduché příběhy, žádnou profesionální práci. Většina žánrů je, alespoň u českých příběhů, ovládána fanfikcí a spíše teenagerskými představami o zpracování témat jako jsou upíři, láska, sex…

Šílené množství obsahu

Přestavte si, že pro všechny psaní chtivé lidi na světě vytvoříte službu tak povedenou, že opustí stovky různých blogovacích portálů a nahrnou se vám na jedno jediné místo. Přesně tak Wattpad vypadá. Pravdou je, že tvorba smysluplnějších ucelených příběhů dá docela zabrat, ale na Wattpadu je snadné i začít, takže na něm přibývá extrémní množství obsahu. Ano, i v češtině.

Než se tedy zorientujete a na Wattpadu si najdete ideální místo, ať už jako autor, nebo čtenář, nejspíše se budete muset prokousat tunou obsahu, který vám nic moc neřekne. Wattpad vás sice zpočátku k nějaké volbě preferencí vyzvat chce, ale ta je dosti omezená. Největší šanci máte, když si vyberete oblíbený žánr a projdete si co nejvíce jeho zástupců, z nichž vás třeba nějaký zaujme. A i tehdy půjde pravděpodobně o literaturu, kterou byste nejspíše očekávali na blozích. To ale neznamená, že nestojí za přečtení – naopak, obrovský úspěch Wattpadu ukazuje, že systém „od fanoušků pro fanoušky“ může fungovat skvěle.

Značky

Podobné články

Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook

Správné čerpadlo, trysky a stěrače vám zajistí krásně čisté přední sklo

Správné čerpadlo, trysky a stěrače vám zajistí krásně čisté přední sklo

Příliš malé písmo na monitoru se dá snadno opravit

Příliš malé písmo na monitoru se dá snadno opravit

Nejlepší online překladače pro celé texty v různých jazycích

Nejlepší online překladače pro celé texty v různých jazycích

Odpověď v nepřítomnosti Seznam a Gmail

Odpověď v nepřítomnosti Seznam a Gmail

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 0 c b b a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce