stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9637
  • Uživatelů: 6592

World of Warships: završení trilogie parádních free2play akcí

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.1.2013 | Zobrazeno: 26809x

Série online her započatá veleúspěšnými World of Tanks, se v současné době točí hlavně okolo uzavřeného betatestování druhého dílu, který nese World of Warplanes. Přesto už prosakují velmi zajímavé informace i o třetím díle, který je v intenzivním vývoji a jeho název je World of Warships. Máte v tom zmatek?

Přečtěte si naše nové preview na World of Warships

Je to jednoduché

Nechat se zmást třemi poměrně podobnými názvy není složité. Proto malá rekapitulace:

  • World of Tanks – superúspěšná free2play akce v tancích, kterou hrají desítky milionů lidí
  • World of Warplanes – je pokračováním, které leží mezi leteckým simulátorem a arkádou, v současné době probíhá uzavřená beta, ale hra je takřka dokončena a připravena na ostré spuštění
  • World of Warships – aktuálně ještě nebyla zveřejněna ani ukázka ze hry, ale na hře se intenzivně pracuje. Původně se jmenovala World of Battleships, ale nevyhovující název byl změněn.

Na co se můžeme těšit?

Wargaming.net, výrobce těchto her, nebude měnit koncept, který funguje – hratelnost bude stále na té ideální hranici, kdy je hratelnost plynulá, nenáročná a akční, ale přitom jsou dodrženy alespoň základní principy, které tank dělají tankem, letadlo letadlem… Stejně tak bude zachován systém Tierů a různých skupin bojových plavidel, stejně jako jsou ve World of Tanks nejrůznější druhy tanků, přičemž „větší se nutně nerovná lepší“. To by mělo přispět k zachování diverzity, kdy se hráči nebudou omezovat na jedno dvě nejsilnější plavidla, protože nic takového prostě existovat nebude.

Stejně tak budou dál existovat cvičení posádky a ekonomický model, který je sice zdarma, ale za reálné peníze si v něm můžete koupit nějaké ty vychytávky, díky čemuž ostatně World of Tanks žije a prosperuje. Nikdo vás ale k nákupům čehokoliv nutit nebude.

Jak to tedy bude vypadat v praxi? Na začátku si vyberete jedno ze základních plavidel, s ním se vrhnete do bitev proti ostatním hráčům. Získáte nějaké prostředky a zkušenosti, za které si vylepšíte stávající plavidlo, nebo si otevřete úplně nové.

A co ponorky?

Ne, ponorky nebudou. Možná to je škoda, ale vybalancování hry by bylo takřka nemožné. Pouze omezený počet plavidel by proti ponorkám mohl bojovat, což by hratelnosti rozhodně nepřispělo.

Provázání celé trilogie

Provázání všech tří her znamená pro Wargaming.net dvě věci. Zaprvé si práci ušetří, protože hráči všech her budou mít jeden account, jedny zdroje a navíc pravděpodobně budou moci platit za převod různých věcí (experience…) z jedné hry do druhé. Jenže vývojáři se rozhodli jít ještě dál a nabídnou hráčům všech her i společné bojiště. Dokážeme si snadno představit, jak na jedné mapě bojují letadla a lodě v úžasné bitvě, ale jak do toho pasují tanky? Wargaming půjde raději jinou cestou a využije k tomu Clan Wars. Ty fungují už ve World of Tanks a jednotlivé klany mohou proti sobě bojovat o území na mapě Evropy. Po příchodu World of Warplanes budou tankovým bitvám o území předcházet ty letecké, takže vítězný klan získá do následné tankové bitvy nějaké ty nálety na nepřítele navíc. Po příchodu World of Warships bude prvním soubojem v klanových válkách právě námořní bitva, jejíž vítěz dostane taktéž bonus do tankového boje, který rozhodne o tom, kdo dané území získá.

Kdy vyjde?

Rozhodně ne v nejbližších měsících. Finišující práce na World of Warplanes jsou prioritou, i když Wargaming.net zaměstnává v současnosti kolem 500 vývojářů. Odhadujeme, že hra se do uzavřené betaverze dostane ještě letos, takže se máme na co těšit. Prozatím si musíme vystačit s tanky a letadly.

Značky

Podobné články

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

Soutěžte na raketce o nový iPad mini a další nadupané ceny

Soutěžte na raketce o nový iPad mini a další nadupané ceny

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Valorant při oficiálním vydání i s novým trailerem a postavou!

Valorant při oficiálním vydání i s novým trailerem a postavou!

Minecraft návod - crafting a recepty na lektvary

Minecraft návod - crafting a recepty na lektvary

Diskuse

Ongray Ongray reagovat 16.02 03:14

caute ja testujem :D war thunder a jako odpadavam vrelo odporučam :D nedokažem tieto dve hry porovnat do warplanes som nedostal beta-key :( bru noc

Wolf Wolf reagovat 04.02 23:58

WoWP je celkem nic oproti War Thunder. Ale i tak se to dá hrát ;)

Kuba Kuba (administrátor) reagovat 05.02 08:49

War Thunder jsme zatím nezkoušeli. :) Pokud ale říkáte, že je ještě lepší, než World of Warplanes, tak ji rozhodně pořádně otestujeme a o našich dojmech napíšeme.

Jarda Jarda reagovat 30.01 18:17

Jsem v betě World of Warplanes a už se moc těším na pokračování pokud opravdu bude takové jak se čeká :)

Kuba Kuba (administrátor) reagovat 31.01 09:52

My jsme betu už zkoušeli a není to rozhodně špatná zábava. Ale věříme, že World of Warships přinese ještě o kus větší zábavu. :)

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 5 a 2 a a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce