stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9632
  • Uživatelů: 6591

7 jednoduchých kroků, jak zrušit email od Seznamu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 8.2.2024 | Zobrazeno: 43515x

Existuje nepřeberné množství emailových služeb, kde si můžeme vytvořit vlastní schránku. V Česku i na Slovensku je stále nejpoužívanější Gmail, ale najdou se i zdejší společnosti nabízející možnost založení emailu na cz/sk doméně. Jednou z nich je i Seznam, resp. její slovenská varianta Zoznam, a obě možnosti nabízejí plnohodnotné vytvoření emailového účtu. Co ale v případě, kdy chcete účet odstranit?

Bez rozdílu na poskytovatele se někdy může stát, že si uživatelé chtějí emailovou schránku zrušit. A je to právě služba od Seznamu, kde je samotné odstranění emailu ukryto v menu Nastavení, kde bychom jej možná nehledali. Více uživatelů si s odstraněním emailového účtu od Seznamu neví rady, proto jsme se na problematiku podívali podrobněji.

Jednoduché odstranění emailu na Seznamu

Samotný postup smazání emailu od Seznamu je ve své podstatě velmi jednoduchý, ale bez návodu může být pro mnoho uživatelů během na dlouhou trať. Pokud nevíte, kde hledat, je velmi pravděpodobné, že s danou situací strávíte spoustu času, který můžete věnovat jiné, produktivnější činnosti.

Rozhodnutí zrušit email může mít několik důvodů od čistého štítu, kdy si řeknete, že chcete začít od začátku, přes nevhodnost názvu emailové adresy, která nemusí být reprezentativní, pokud se chystáte komunikovat v seriózním tónu, nebo se jednoduše chcete zbavit spamu, který se vám na emailu za poslední období nahonobil.

Před samotným návodem je dobré vědět, že smazáním emailu od Seznamu přijdete o všechny své maily a konverzace, nikdo vám již nebude moci na tuto adresu poslat žádné zprávy a rovněž je ani vy nebudete moci odesílat.

Jak trvale odstranit Seznam email:

  1. Po přihlášení se k vašemu účtu klikněte na váš email v pravém horním rohu.

 

  1. Rozbalí se menu, kde vyberete položku Nastavení.

 

  1. Když jste se dostali do Nastavení, přejděte úplně na spodek, kde najdete možnost „Může se hodit“. Zde klikněte na Změna hesla (nastavení Seznam účtu).

 

  1. V menu vlevo nahoře se zobrazí možnosti, ze kterých vyberte Osobní údaje.

 

  1. Následně se zobrazí karta se Základními osobními údaji a s Ochranou osobních údajů dolů. V ní pak vyberte možnost „Žádost o zrušení účtu a smazání uživatelských dat“.

 

  1. Tato karta se následně rozbalí a pokud to s odstraněním Seznam emailu myslíte vážně, klikněte na „Pokračovat k žádosti“.

 

  1. Dále už stačí jen vybrat obě položky „Chci natrvalo smazat tento účet u Seznamu a veškerá data v něm obsažená“ a „Potvrzuji, že smazanou e-mailovou schránku nebude možné nadále používat nebo ji znovu založit“.

 

Hotovo, email od Seznamu bude do 30 dnů vymazán. Podívejte se také na náš návod, jak si deaktivovat nebo vymazat účet na Facebooku.

Značky

Podobné články

Jak zamezit stahování mých videí z TikToku jinými uživateli?

Jak zamezit stahování mých videí z TikToku jinými uživateli?

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 3

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 3

Nejlepší navigace do mobilu a tabletu (Android i iOS)

Nejlepší navigace do mobilu a tabletu (Android i iOS)

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Jak nainstalovat Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Jak nainstalovat Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 9 c 8 1 c  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce