stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9670
  • Uživatelů: 6597

Office zdarma a další online užitečné editory

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.3.2014 | Zobrazeno: 10389x

Cloudová (nejen) úložiště jsou asi největším tématem na poli výpočetní techniky posledních let. Od prostého ukládání dat na serverech přístupných odkudkoliv už byl jen malý krůček k nabalení dalších služeb, které mohou fungovat čistě v internetovém prostředí. Důkazem jsou tři vynikající kancelářské balíky, které jsou navázány na cloudová úložiště a kvalitní ekosystémy provázaných služeb, ale i další editory, které byste si ještě před pár lety museli stahovat a instalovat.

Google Docs

Google Docs jsou jednou z kapek v bohatém moři služeb tohoto internetového giganta. Není moc oblastí, kam by Google nezasahoval a jeho Dokumenty svědčí o tom, že ví, co dělá. Můžete v nich vytvořit tři druhy souborů, nebo chcete-li projektů. Klasický textový dokument, který do jisté míry kopíruje Microsoft Word, spreadsheet, což je konkurent Excelu, a Presentation, což je klasická powerpointovská prezentace.

Cloudové úložiště

Jedná se o prostor na vzdáleném serveru, do kterého lze přistupovat přes internet. Tento diskový prostor lze využít k nahrávání záloh PC, nebo k ukládání online aktivit, mezi které patří i soubory vytvořené v Google Docs, nebo Microsoft Office Web Apps. Uživatel má většinou k dispozici nějaký prostor zdarma (u Googlu je to 15 GB) a další prostor lze dokoupit (až stovky gigabajtů).

Výhody samotných Google Docs jsou v tom, že velké množství lidí využívá Gmail, případně i Google+ a další služby od Googlu a jediné, co k tvorbě dokumentů v tomto balíku potřebujete, je právě emailový účet Gmail, který patří mezi nejšikovnější mainstreamové služby ve svém oboru. Takže jako bonus ke kvalitnímu emailu máte i možnost vytvářet a editovat tři nejpoužívanější druhy dokumentů. To všechno i se svými přáteli, kolegy, nebo kýmkoliv, komu dovolíte konkrétní dokument editovat, takže třeba na jedné tabulce může naráz pracovat 5 lidí, přičemž všechny úpravy probíhají v reálném čase, i když bude jeden uživatel v Evropě, druhý v Asii,…a tak dále. Samozřejmostí je možnost nastavit práva jednotlivých uživatelů, takže Google Dokumenty nejsou jen bezplatnou náhražkou MS Office, ale nástrojem, který přidává navíc zcela nový rozměr spolupráce a produktivity.

Google Docs najdete na https://docs.google.com/?hl=cs

Zoho Docs

Zoho Docs nabízejí taktéž základní trojlístek aplikací, stejné jako Google Docs. Zásadním rozdílem je ale ekosystém, který je snad ještě rozsáhlejší, než v případě Googlu. Zoho nabízí desítky služeb, které se zaměřují na správu a efektivitu. Zoho má i vlastní CRM systém a celkem má tento oblíbený portál přes 10 milionů uživatelů.

Služba Zoho Docs je samozřejmě zdarma, takže doporučujeme vyzkoušet, abyste sami poznali, který z kancelářských balíků vám bude vyhovovat víc.

Zoho Docs najdete na: http://www.zoho.com/docs/

Microsoft Office Web Apps

Velkou konkurencí pro MS Office vytvořil Microsoft sám. Bitva o uživatele ekosystémů se přesunula na internet, takže Microsoft nabízí velmi vyspělý a pohodlně použitelný balík 4 programů, Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Stačí registrace do služby SkyDrive (OneDrive), což je obdoba Google Drive. Jde tedy o cloudové úložiště, jehož jsou kancelářské balíky součástí.

Microsoft je samozřejmě zdaleka nejzkušenějším hráčem na tomto poli a díky existenci klasických MS Office umí nabídnout i něco navíc. V tomto případě jde o možnost editovat v cloudu uložené dokumenty i v klasických „ofisech“, nebo o možnost online práce na poznámkách v OneNote.

MS Office Web Apps najdete na: http://office.microsoft.com/cs-cz/web-apps/

Pixlr Editor

Od kancelářských balíků teď překročíme k monotematickým službám. V oblasti online editorů obrázků je konkurence opravdu tvrdá, ale jednoduchostí a možnostmi nad ostatními vyniká Pixlr. Na první pohled vás zaujme moderní a velmi kompaktní uživatelské rozhraní, ve kterém se neztratíte, což je mezi podobnými programy spíše světlá výjimka.

Kromě Pixlr Editoru si můžete vyzkoušet i další velmi užitečné nástroje, které se však nejvíce hodí na „mrvení“ obrázků různými efekty a podobně. Jde o Pixlr Express, který umožňuje třeba tematickou personalizaci fotek, a Pixlr O-Matic, s nímž zase vytvoříte nevšední kombinaci efektů a filtrů ve třech stupních automatických úprav.

Pixlr najdete na: http://pixlr.com/

Magisto

Editory obrázků máme díky Pixlr vyřešené, ale upravit video na internetu? Ano, jde to, a díky Magisto k tomu stačí pár kliknutí. Magisto vaše videa spojí, proloží obrázky a efektními přechody i hudbou. Sice vám nenechá zrovna moc volnosti, ale snadno s ním vytvoříte velmi efektní video, které můžete sdílet na internetu. Stahování vytvořených videí je ale až s placenou verzí editoru.

Magisto najdete na: http://www.magisto.com/

Značky

Podobné články

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Jak nainstalovat Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Jak přehodit nastavení myši a touchpadu pro leváky

Jak přehodit nastavení myši a touchpadu pro leváky

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 10 Mobile Continuum

Nejlepší online překladače pro celé texty v různých jazycích

Nejlepší online překladače pro celé texty v různých jazycích

Windows 8 tipy a triky

Windows 8 tipy a triky

Proč si Messenger ode mě ptá nový PIN kód? Otázky a odpovědi

Proč si Messenger ode mě ptá nový PIN kód? Otázky a odpovědi

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 b d c 8 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce